bugün

entry'ler (253)

acil kan

eğer kontör tuzağı ise kendi vijdanına kalmış, ama insanlık için aramakta fayda var gerçekte olabilir.

kitap okumuyorum eksikliğini hissetmiyorum demek

hiç yapılmayan bir eylemin eksilliği hissedilmeyeceği için kendi kendini çürüten önermedir.

dinler olmadan da insanlar iyi insan olabilir mi

zaten olması gerekendir. bir insan sadece din için iyiyse asıl o zaman sorgulamak lazım. çünkü bir iyiliği yapıyorsa ya da bir şeyden uzak duruyorsa sebebi günah korkusundandır. asıl insan olan karşılık beklemeden iyilik yapabilendir.

ölen maden işçilerine bu onların kaderiydi demek

kendi kaderinin de çok farklı olmamasını istediğim şahsın yersiz söylemidir.

- rte suikasta kurban gitmiş
+ aamaan canım siyasetçinin kaderiydi,isabet olmuş...

pes oynadıktan sonra sol baş parmak acısı

hele alışık değilseniz ve sevgilinizin isteğiyle oynuyorsanız, var gücünüzle bastırısınız tuşlara. parmaklarınız çürümüş gibi hissedersiniz. üstüne bir de amerikan güreşi falan oynarsanız, büyük ihtimal elinizdeki koldan da bir hayır gelmeyecektir.

kemal kılıçdaroğlu tipitip benzerliği

dalga geçilecek bir yanı olsa, tamam benzet diyeceğim ama gayet eli yüzü düzgün bir insandır. 62 yaşında olmasına rağmen, hala da genç gözükmektedir. adamın ne etnik kökenini bıraktınız ne tipitipliğini,ne sünnetli olup olmadığını. kimse öğretmedi mi insanın içi önemlidir diye size. tayyip karizmatik de neyime yarıyor?

chp nin başına alevi bir kürtün geçmesi

yapacağı icraatlar önemlidir. çok güzel mesajlar vermiş, yoksulluktan hırsızlıktan bıkan, insana insan olduğu için değer verilmeyen bir ülkede yaşayan yurttaşlara umut ışığı olmuştur. daha yerel seçimlerdeyken gönlümüzü kazanmıştır. çok güzel şeyler yapacağına canı gönülden inandırmıştır. kökeni, meshepi de kimseyi ilgilendirmez. *

osuruğu farketmesin diye sevgilinin burnunu kırmak

koku yayılmasın diye oturduğu yerden kalkmayıp kendi kıçını daha da çok bastırankişinin sevgilisine alternatif olarak yapabilceği bir başka eylemdir.

kemal kılıçdaroğlu sünnetsiz mi

bir kere de bir insanın orasıyla burasıyla değil de beyniyle, kafasıyla ilgilenin. sanane onun sünnetinden olsa sana faydası ne zararı ne?*

bir ülkenin geri kalmış olduğunu anlama yolları

1 haftadır sınav başvurusu * yapmak için, banka kuyruklarında ağaç olmaktır en basiti. bir ülke yüzlerce binlerce insanının böylesine zamanını çalıpta nasıl ileri olabilir ki? günlerdir kimimiz dersimizden kimimiz işimizden feda edip bekliyoruz kuyruklarda ve sistemdeki arıza hakkında ancak bugün bilgi veriliyor, bugün uzatılıyor süre. aylar öncesinden belli değil mi sınav başvurularının olacağı, neden sistem adam gibi hazırlanmaz ki?...bunu geçin, zaten böylesine aptal sınavların olması bile ülkemizin ne denli geride kaldığını suratımıza tokat gibi yapıştırmaya yetiyor da artıyor bile.

dedeler yazar olsa alacakları muhtemel nickler

efendime söyleyim rahmetli dedeciğim bir şeyler anlatırken sık sık bunu kullanırdı, sözlüğe entry girse de muhtemelen böyle başlardı lafa.

2010 kpss lys ve dgs başvurularının uzatılması

http://www.osym.gov.tr/Ge...75F7A79682E27B99C2539C43A

2010 kpss lys ve dgs başvurularının uzatılması

internet sisteminde yaşanan tıkanıklık sebebiyle; lys, kpss-lisans ve dgs sınavlarının harç yatırma ve başvuru tarihinin 25 Mayıs Salı 17.00'a kadar uzatılması durumudur.

bugün harç yatırmaya ve başvuru yapmaya çalışmayın, sistem 21 Mayıs 2010 Cuma saat 10.00'da çalışmaya başlayacakmış. sınavın kendisi bi dert, başvurmak bi dert...

büyüyünce ne olacaksın a alternatif cevaplar

nedense küçükken bütün kız arkadaşlarım dansöz olmak isterdi... leblebici, kasap,ağır ceza hakimi olmak isteyenler de yok değildi hani. ben ise jimlastikçi olmak istiyor iki kere derse gittim diye gercekten de olacağıma inanıyordum * lakin bu kadar gelişmiş hayal dünyasına rağmen ne bir leblebici çıktı, ne bir jimlastikçi onların yerine ya öğretmen, ya avukat, ya eczacı...

sınav sırasında kucağa oturan minili öğretmen

sübyancı değilse, hiçbir öğretmenin yaş ortalaması en fazla 18 olan sivilceli, yağlı kafalı, ergenlikten dolayı yüzündeki bütün organları yer değiştirmiş gibi gözüken, vücudu ayarsızca gelişmiş ergenin değil kucağına oturmak yüzüne bile bakmayacağı göz önüne alınırsa, sadece bir erkek faztezisi olarak kalacak önermedir.

kitap yazmaya karar veren emo

kitabının kapağını siyah zemin üzerine kopkoyu kalem çekip, tek bir patlak göz koyması muhtemel emodur.

küçükken anneden istenen saçma izinler

- anne dondurma yiyebilir miyim?
- hayır, 19 mayıs gelmedi,
- ama anne 23 nisan geçti ya lütfen,( o zamanlar annemin bayramlara takıntısı var sanardım)
- hayır dedim havalar ısınmadı!
(bu saçma istek birkaç kez daha tekrarlanır)
- anne peki ayskrem * yiyebilir miyim?
- (ice cream'ın anlamını bilmeyen annem) ye tamam
- ...
- ben sana dondurma yok demedim mi?
- ama ben sana ice cream dedim sen de izin verdin. *

sarı çiçeğe sorulacak alternatif sorular

neden sen sarı çiçek? *

öss den ilk çıkan kişiyle veli diyalogları

bi de bunların direkt veli-veli dailogu vardır; yabancı bölüm öğrencisi olduğum içindir ki, sadece birinci bölümü çözüp sınav yerinden kaçar adımlarla çıktım. saat 11.00 civarıydı ve sanırım benden önce çıkan olmamıştı. bütün veliler gözüm içime bakıyor, kimsenin kolaydı zordu diye sormasına fırsat vermeden fırladım. eve gittiğimde annem yıkılmış gözüküyordu. hemen sarıldı boynuma, yavrum üzülme seneye daha iyi hazrlanırsın dedi. nedendi, nerden çıkmıştı ki? anneme süper olduğunu söyleyince şaştı kaldı. yavrum arkadasım aradı, sınavdan ilk çıkan senmişsin ağlıyormuşsun dedi... ah ah bu kadar da yazılmaz ki teyzeciğim bi erken çıktık diye...*

osmanlı tarihiyle gurur duyan türk genci

aslında osmanlı'nın abartılmış tarihiyle gurur duyandır. tarih kitaplarının muhteşem galibiyetlerle, abartılmış mükemmelliklerle dolu olmasına canı gönülen inanmıştır ya da inandırılmış mı desek.