bugün

Dersleri radyo, televizyon vb. araçlarla yayımlanan veya posta ile ilgililere ulaştırılan eğitim. *
açıköğretim'in doğru yazılmış halidir.
başlayanın çok olduğu ama bitirenin az olduğu eğitim türü.
örgün eğitimdeki gerekli motivasyonu asla sağlayamayandır. bu yüzden bitireni az olur. örgündeki pozitif elektrik hiçbir zaman açık öğretimde yoktur. üniversite sınavına girecekler iyi bir performans sergilesin ve açık öğretim dışında her şeyi seçsin. kapıyı açtıktan sonra çıkışı yok çünkü.
e öğrenme portalında kafa atma isteği uyandıran, iki kelimeyi bir araya getiremeyen, ağzını şapırdatan hocalar mevcuttur. Biri yönetimine anlatmalıdır ki, anlatanın profesör olması gerekmez sadece türkçe bilse gayet yeterlidir; çünkü metin zaten hazırdır.
kısa yoldan diploma alma ülkesinin başkentidir. aöf okuyarak ''eskişehir anadolu üniversitesi'nde okuyorum, 4 yıllık hem de'' diyenlerin başvurduğu okuma şekli.
Turgut özal zamanında avrupa birliği krtiterleri sebebiyle kurulmuştur. Şöyle ki; ülke nüfusunun belirli bi kısmı(tam olarak bilmiyorum) üniversitede mezunu olmak zorundadır. Bu şekilde koşul sunulduğu için açılmıştır.
insanın sinirini bozan şeydir.
sen sürekli sıralarda dirsek çürüt.
herifçioğlu gelsin iki sınava girsin sınıf geçsin.
Sınavdı, ödevdi, açık sınavıydı, bitirme stajıydı, teziydi, takıntılı hocasıydı gibi derdi olmayan, tüm soruların a b c d belkide e şıklarından ibaret olduğu, fırsat eşiştsizliği yaratan umumi mektep. Nasıl oluyorsa burayı okumayı yazmayı doğru dürüst çözememiş, önüne gelen yazıya gözlükle yukarıdan bakan garip tiplerde bitirebiliyor. sonra oda sende üniversite mezunu oluyorsun.
anadolu üniversitesi bu yıl yine öğrencilerden aldığı harç paralarını harcayamamış ve devlet 450 trilyon paraya el koymuş. yaw madem öğrencilerden aldığın bu paraları harcayamıyorsun bari harçları indir be vicdansız. geçen yıl 500 trilyon bu yıl 450 trilyon kasa fazlası! insan biraz utanır yaw.
bünyesinde 16 bin felsefe öğrencisi barındırmaktadır, üstelik örgün öğrenim gören öğrencilerle eşit haklara sahiplerdir. bir immanuel kant hap bilgilerle nasıl anlaşılabilir soruyorum?
normal yoldan kafası okumaya basmayanların , anormal yoldan okumaya değilde ! diplomam olsun diye , yüz yirmi kredi alabilmek için uğraş verdikleri kurum.
diploma notu 2 civarında olan örgün öğretim öğrencilerinin bile, diploma notu 3.50'nin üstünde olan aöf öğrencilerini dahi sırf aöfli diye aşağılaması nedeniyle,
bu örgüncü arkadaşlara özel olarak açılması gereken merkezdir.

not ulan:
millet kampüslerde, konserlerde, eğitim şenliklerinde gezip tozarken, yurtlarda arkadaşlarıyla anadan babadan devletten gelen paraları nasıl yeriz hesabı yaparken, üstelik okula da canı isteyince uğrarken,
aöf öğrencisi tüm gün eşşek gibi çalışır, onca yorgunluğa rağmen geceleri ders çalışır, sınava bir gün kala değil her gün, sınavlarını da her bir dersi ayrı günde değil 3er 4er dersten 2 gün içinde olur, yani hem çalışma deneyimi hem eğitim seviyesi örgünde okuyandan fazla olur, ama nedir sonuç? "aaaa, sen açıktan mı okuyosun?hmm olsun yaa." cevabı!
hobidir.
iki senedir harç yatırmadığım halde kaydımın silinmediği ve yatırmdığım harçların borç olarak tahsil edileceği bilgilendirmesini yapan kurumdur.
Kolaydır diye tercih ettiğim ama zorlandığım kurumdur.
kolaydır diye tercih ettiğim ama çalışmaya da üşendiğim sınavların kurumudur.
hafta sonu sınavım var ve ben hiç çalışmadım. Ama bazı arkadaşlarımın gibi beni farklı okullara vermemişler, bir önceki girdiğim okulda sınava gireceğim için şanslıyım.
Telefonunuzu sınava getirmeyin diye mesaj atan kurumdur. Geçen emanetçiler çok ekmek yemişti bundan.
iktisat, hukukun temel kavramları gibi dersler için delice kaygı duyuyorum.
ilçelerde sınava sokmadıkları için 1.5 saatlik yol gitmem gerek. sabahın köründe yollara düşme vakti aöf öğrencileri için. büt'ü geri getirmediler hala, yanarım ona yanarım.

hakkında kimsenin net olarak bir şey bilmediği sistem.
ismini ilk duyduğumda açık öğretim dendiği için aklıma kısa etekli, derin dekolteli kızların geldiği ancak o açıklığın o açıklık olmadığı çakma eğitim sistemi.
açıklık alanda yapılan öğretim türü değildir.
zordur, örgün eğitime göre daha zordur ama murat eğitim kurumları tarafından çıkarılan kitaplar sayesinde pekte zorlanmaz aöf okuyanlar.
kendi örgün eğitimimin yanında ileride bir katkısı olur umuduyla geçen sene yazıldığım işletme bölümünün tek bir sınavına çalışmadan sınıf geçtiğimden dolayı zor diyenlerin bok yemesi gerekir.

(bkz: sie amk)
görsel

minderli ve mindersiz olarak ikiye ayrılır. minderlisi yok türkiye'de.