bugün

kpss*, açık öğretim, smmm*, hakimlik, ales*, dgs* sınavları için istanbul, ankara, izmir, kocaeli, bursa, adana, denizli, konya'da hizmet veren kuruluştur.
reklamı yapılan kurum.
açıköğretimde yardımcı kitapların en babasıdır.
anadolu üniversitesi nin uyanık bir şekilde kurduğu yüksek para getirili açık öğretim müessesesine dair, aynı uyanıklıkla özet kitaplar ve kurslar çıkararak işin kalan kaymağını yemiş olan dersanedir.

kpss alan konusunda en bilinen kurumdur. öyle ki maltepe akademiden, yükselişine kadar her gittiğiniz kurum hocalarımız oradan gelmiştir demektedir. bana yalan veya mübalağa geldi. çünkü forumlarda tüm akademiler sanki bunların aleyhlerine organize çalışıyor gibi bir izlenim oluşturan şeyler var. memurlar net te hep şu lafı görüyor insan:" nereye giderseniz gidin de murat ilkumut a sakın gitmeyin." huyum kurusun, merak edip denilenleri arkadaşlarıma sorup, araştırdım, çoğu yalan çıktı. yalana, kandırılmaya dayanamadığım için çatlamamak adına* buraya yazdım. neyse kısa kesiyim de kimse reklam yaptı denmesin.
Şu an itibariyla yazıldığım dersane. Kpss de iyilermiş diye duydum.
dikey geçis sınavı'nı büyük katkılarıyla kazandığım kurumdur. gerçekten güzel bir ortam sayesinde başarı oranının arttığını düşünüyorum. bu yaz kpss kursu için de kayıt olmayı düşünüyorum. alanlarında en iyisi olduğunu söyleyebilirim. *
aslında açık öğretim kurslarıyla daha başarılı olan tüccarlar topluluğu.

en yakın arkadaşım 2011-2012 dönemi kpss için avcılar şubesine başladı. ilk önce her şey yolundaydı. yayınları, dersleri gayet düzgün. hiç bir sıkıntı yok.

asıl bomba sınavdan 1 ay öncesinde başladı. sınava 1 ay kalmasına rağmen 3 aylık konular kalmıştı. tarih, coğrafya matematik. arkadaşım haksızlığa gelemez sinirlenmiş müdürün yanına çıkmış: kayıta geldiğimde çok emindiniz konuların yetişeceğinden, hatta tekrarları bile yapacağımızdan demiş.

adamdaki hassiktir edası kızı daha da çıldırttı tabi. telefonda saatlerce nefretini kustu. yazık yaa millet belki son parasını veriyor bir baltaya sap olabilmek için. yönetim o insanları dikkate bile almıyor. çok yazık.
ambleminden midir neyindendir bilmem hep avam gelmiştir.
izmir karşıyaka şubesi alan grubuna gittiğim dershanedir, seneye de b kadro için gitmeyi planlıyorum ama yediiklimle arasında gitgeller yaşıyorum.
izmir konak şubesi kpss a için iyi mi kötü mü bilemediğim kararsız kaldığım dershane.
(bkz: semih cumhuriyeti)

insan kurum ismi koyarken dikkatli davranmalı.
ankaradaki kpss kursu fena olmayan hatta baya iyi olan dershaneler zinciri.
Oglu olmayınca kuruma babasinin adini veren hayirli evlat kurulusu.

Kalmadi boyleleri...
Efendim bu yıl öğretmenlik hazırlığı için kayıt olmayı düşündüğüm seçenekler arasında olan kurumdur. Ankara Necatibey Şubesi hakkında bilgi sahibi olan varsa mesaj kutuma beklerim.
Eğitim kurumu değil ticari işletmedir. Lakin parasini verdikten sonra ciddi anlamda da fayda sağlanabilmektedir. Hocaları genelde iyi olmakla birlikte kaynak kitapları çok kötüdür. Özellikle kpss tarih konu anlatımi kitabında kronolojik sıra izlenmiyor olaylar arasında sebep sonuç ilişkisi kurulmuyor.
Test kitaplarına gelince: çok gereksiz zor sorular mevcut. Moral bozmaya bire bir. Örnek vereyim kpss çıkmış sorulara 30da 30 yaparken kitabın konu sonu testlerinde 15te 8 10 u goremedigim oluyor.
Velhasılkelam kaynaklarını begenmemekle birlikte eğitmenlerini beğendiğim kurumdur. Ama oraya verdiğiniz parayla başka bir dersaneye gider üstüne de özel ders alırsınız.