bugün

bölücülük propagandasının alasıdır. ırkçılıktır.
o zaman birileri de;
alevi karşıtıyım,
rum karşıtıyım,
ermeni karşıtıyım,
çerkez karşıtıyım,
türkmen karşıtıyım,
türk karşıtıyım,
ve aklıma gelmeyen başka ırklara karşıyım deme hakkı bulur. sonuç ne?

böyle bölücüler iyi niyetle türkçülük propagandasi yaptı(ittihat ve terakkiciler). osmanlı parçalanıp yıkıldı. şimdi aynı aptallığı yapan ve saf saf kürt karşıtıyım diyebilmeliyiz diyenlere biraz tarih okumalarını tavsiye ederim.
açık açık türk karşıtıyım diyebilmektir bunun karşılığı!

ben türk'üm. ama her artının eksisi, her çekenin bir iteni, her aşağının bir yukarısı ve her sözün bir karşıtı vardır!

hiç kimse istemez herhalde bu lafı duymayı. yahut duyduğu an da vereceği tepki değişik olur di mi?

iyi değil bunlar. faşistlik falan zararlı cıs onlar. elleme elin yanar yüreğin yanar' gözlerinden yaş gelir.

bu ülkenin başına ne geldiyse bu ''açık açık sevmiyorum diyebilmeli insan'' düşüncesinden geldi.

bir arada yaşamayı hiç öğrenemeyeceğiz değil mi?

bana türk soyguncu, türk katil, karısını döven türk, adam döven türk, mafya olmuş türk yok demeyin! açın biraz çevrenize bakın ya hu!
bunu söyleyen insan eğer ben türk karşıtıyım türkler şöyledir,türkler böylediri kabul edebiliyorsa bi siktir git dersin çıkarsın işin içinden, lakin bunu kabul etmiyorsa orda dur arkadaş.
senin böyle bir başlık açmaya bu şekilde düşünmeye hakkın yok evet arkadaşım bu ülkede düşünme özgürlüğü diye bişey yok düşünemessin bu şekilde.
buraya gelip saçma sapan başlıklar açıp iki halkı bir birine kırdıramassın bu sözlüğü çok genç insanlar okuyor ve bu başlığı açan insan bunu provoke amaçlı yapmıştır.

bunun başka türlü bir açıklaması yok iki kuruşluk aklıyla tespit yapıcak peh peh,bütün sözlük yazaları birleşip bu şekilde başlık açan insanları moderasyona şikayet etmeliyiz.

çünkü bunun sonu tehlikeli bir yere gider ne mi olur! biriside kalkıp bu şekilde "türkler"ile ilgili başlık açar ondan sonra sözlükte curcuna çıkar.

zaten başlığı açan arkadaşında amacı bu değil mi?çünkü bu işin kaymağını o küçük beyniyle kendisi yiyicek.
sadace türk faşisti yok kürtlerde de faşist olanlar var ve bu şekilde başlıklar gelebilir.
bu kimse için iyi olmaz.
- ben bir kürt karşıtıyım.
+ iyi tamam adamlar da zaten bölünüp ayrılmak istiyor.
- hayır ayrılamazlar, bu vatan bir bütündür.
+ ee o zaman birlikte yaşamayı öğreneceksin.
- ama bunlar kötü bir ırk, dükkan basıyorlar, kız kaçırıyorlar, teröristler.
+ ne denir ki buna artık?
dobra olacağım diye s*çmalamanın sınırlarını aşmış başlık.
dili uzun aklı kısa insanların yedikleri haltı kırk akıllı düzeltemez. bilge ile cahil arasındaki fark ne konuşup ne konuşamayacağını bilmesidir. düşüncelerinin sonunu hesap edemeyen birine cahil denmez de ne denir?

Cam kırılsın, can kırılmasın. tüm kürt arkadaşlardan bu başlık için ben özür dilerim.

cahillik ile ilgili yeri gelmişken bir kaç atasözü yazalım;

Cahil ile sohbet etmek, akıbet can incitir.
Cahil insan gül olsa da koklama.
Cahil kendisinin düşmanıdır, başkasına dost nasıl olsun.
Cahile söz anlatmak, deveye hendek atlatmaktan zordur.
Cahili dili rüsva kılar.
Cahilin cesareti, bilgisizliğinden kaynaklanır.
Cahilin dostluğundan, Alimin düşmanlığı yeğdir.
dendiğinde fayda sağlamayacak, gereksiz bir cümleden başka birşey değildir.. biri yaradılanı severken yaradan'dan ötürü, biri küfreder; biri gel der ne olursan ol yine gel, biri ülkesinden siktir eder..*
kürt karşıtı olmak nasıl bir şeydir acaba bilemedim şimdi. hayır insan bir icraata, düşünceye karşıt olur da; bir ırka, insan topluluğuna nasıl karşıt olunur; okudum okudum anlayamadım.
diyarbakır da denilirse eger helal olsun derim valla.
faşizmin doruk noktasıdır.

ha şu olsaydı haklı bulurdum durumu;
(bkz: açık açık pkk nın aq diyebilmek)*
"açık açık kürt karşıtı değilim , ama açık açık pkklı kürt karşıtıyım. pkk karşıtıyım. kürdistan karşıtıyım."demek daha makul olacaktır.
kürt'e hakaret etmeden herkesin kullanmakta özgür olduğu hakkıdır.

(bkz: seversen ekime sevmezsen sikime kadar)
kürtleri muhattap almaktır ki aklı başında kimse bunu demez bundan dolayı.
açık açık kürt toplumunun karşıtıyım. olay sadece pkklı kürtlerle sınırlı değil, batman,diyarbakır,tunceli,hakkari gibi sayılarının çoğunlukta olduğu şehirlerde devlet sistemine asimile olmayı reddetmeleridir kendilerinden nefret etme sebebim.
biz burda her zamma ayrı ayrı ayak uydurmaya çalışırken doğudaki sözde türkler bugüne kadar ne elektrik ne su faturası ödemiş değildir. bununla birlikte onların ödemedikleri faturalar devlete zarar olarak giderken ceremesini de yine vergisini,faturasını ödeyen yurdum vatandaşı çekmiştir. bugüne kadar doğuyu kalkındırma planları adı altında devlet ve özel iştiraklerin yaptıkları özel yatırımların maddi boyutta ne kadar fazlalaştığını da araştırarak görebilirsiniz. eli iş bilmeyen kürdün bedava yaşam standartlarına şiddetle karşıyım.
hmmm...ırkçılık her bağlamda kötüdür. türkler ya da arapalar, ya da almanlar ya da polonyalılar kürtlerden daha iyi diildirler.
en temel ve doğal hak.