bugün

entry'ler (1139)

kürtten olmaz evliya olsa da sokma avluya

bir orospuçocukluğu sözüdür.

chp tek başına iktidara gelirse olası manşetler

gazete fark etmez;

deniz baykal, kılıçdaroğlu'nu kurultaya çağırdı.

kerhanede chp bdp buluşması

bir sözlük yazarının ortaya attığı iddia, nasıl bir zeka ürünüdür pek de merak etmiyorum, şunu söylemek için yazdım sadece.

2 fena yapmış adamı gece gece iyi güldüm.

hopa nın solcu ateist bir ilçe olduğu gerçeği

(bkz: her yer hopa her yer direniş)

kılıçdaroğlu nun kürtlere özerklik vaadi

bu vaadlerin içeriği bellidir, neden söylediği de bellidir. ben kişisel olarak belediyeler için özerkliğe karşıyım. adam olan ve tabii ki insan olan işin teknik boyutuna bakar, terim olarak özerkliğe değil.

özerklik var, özerklik var. bu özerklik avrupa birliği uyum yasalalarında olan, meclise ilk önerge olarak veren akp'nin kendisidir. nasıl bir şakirtsiniz siz anlamakta zorlanıyorum, bunu akp de yapsa chp de yapsa ben yine karşı çıkarım, karşı çıkma nedenim, sizin faşist hislerinizle aynı paydayı paylaşmıyor maalasef.

yerel idarelere mali özerkliğin anlamı şudur, evet hakkari, diyarbakır gidip hibe kredileri alabilir ve hizmet üretebilir, ama zaten olmayan devlet yardımları özerk yönetimler için ciddi derecede sıkıntı yaratır. yani böyle bir durumda istanbul belediyesi siktirin size beş kuruş para vermem diyebilir.

adamın söylediği budur yani, mallığın alemi yok. adam hala 13 haziranla tehdit ediyor, neyse yeter bu kadar.

iş özerklikten çıktı sosyalizm komünizm sistemlerine geldi, arkadaş hızını alamayıp birazdan viyana kapılarına dayanırsa, viyanalılar sikmese bari... şiddet! yanlısı diye yaftalayanlar 55 yaşında ki ölen bir adam için bu sabah hopa başlığında "iyi oldu, devlete karşı gelmenin cezasını çekti" diyen haysiyet yoksunu şerefsizlerdir.

bunlar hep itham da bulunur, ya "pkk göt yalacıları" ya "sosyalist" adamların derdi sürekli bir kalıba sokmak, sürekli bir itham alanı açıp oradan hareket etmek, kendi ırkçı faşist düşüncerlerine ancak böyle zemin yaratabiliyorlar. chp'den nefret ettiğimi ve oy vermeyeceğimi ve de oy istemeyeceğimi zaten belirtmiş durumdayım ama bu şeref yoksunu göt oğlanları hala aynı masalla, "vaadler sevindirmiş bebeleri" karşıma geliyorlar. bizi iki yardıma kendileri gibi götlerini açanlarla karıştırıyorlar sanırım.

tanım yapalım; bu özerklik vaadi malidir efendim, ama bazı şakirtlerin refarandum da "ileri demokrasi" diyenlerin gerçek maskesini düşürmüştür. bak yine söylüyorum o maskeyi götünüze sokacağız birgün...

"pkk göt yalayıcıları"... diye bir atıfta bulunulmuş bana. bu sözlükte ben 4 senedir yazıyorum benim eğilimlerimin ne yönde olduğunu beni tanıyan herkes az çok bilir... ama göt yalama meselesinde akp yandaşlarının üzerine bu ülkede bir kesim var mıdır? kimse onları son 50 sene içinde geçer mi bilemem. sorun gelmiş kılıdaroğlu'nun seküler yapısına dayanmış, sekülerizm ile bunun ne alakası var, açıkcası ben bir bağ kuramadım. ama sekülerizme o kadar düşman olan bir beynin bilinç altı ister istemez işliyor. akp yandaşları göt yalamak konusunda kürt coğrafyasında ders vermiştir bu ülkeye, kürtler kandırıldıklarını anlayıp akp'yi protesto etmeye başlayınca dünün "özgürlükçüleri", eski kimliklerine döndüler yine.

siz dün faşisttiniz biz bunu hep biliyorduk ve hep söylüyorduk ve bugün de öylesiniz... yüzünüzde ki şu sahte demokrasi kisvesini bir gün söküp götünüze sokacağız merak etmeyin.

batıda her yere türk bayrakları ile giden, ama iş kürt coğrafyasında gelince türk bayraklarını koltuk altı yapan, akp yandaşları ve yavşakları bu başlık altına hiç üşüşmesin. zira sizin okuma yazmanız bile yok, adamın bahsettiği mali özerklidir. mali özerkliğe ideolojik olarak karşı olmama rağmen, sizin bu yavşaklığınızı görünce yazamadan edemedim.

(bkz: mali özerklik)

yüzünüze tükürecek adam değilsiniz.

edit; chp'nin kürt coğrafyasına gitmesi senelerdir sivas'ı neden geçemiyorlar diyen şakirtleri hoplatmaya başlamış sanırım, sürekli iftira atıyorlar. durduramıyoruz.

not; chp'den nefret ederim, ama bu şakirtlerden iğreniyorum.

hopa da evlerin basılması

bazı polis arkadaşlar belirli nicklerin arkasına saklanıp bu eylemi savunuyorlar. yüreğiniz varsa karşımıza çıkın savunun bunları o üniformayı çıkartıp bakkala gidecek yürek yok sizde!

hopa da evlerin basılması

bu protestolarda bir emekli öğretmen hayatını kaybetmiş, çok özür dileyerek bir tane hayvan oğlu hayvan gelmiş şehir teroristleri filan yazıyor.

nickide ozgurluk, kardeş ozgurluk anlayışına sokayım senin zira insan bile değilsin.

31 mayıs chp diyarbakır mitingi

bazı göt oğlanlarının salya sümük iftira attığı mitingdir. hayır kılıdaroğlu'u sevmem ama bu halk düşmanı göt oğlanı senelerdir bu sözlükte nefret saçmaktan başka bir bok yemiyor, siktiğimin sözlüğüne ayda yılda bir giriyorum. bu dallama hala sıçıyor sıvıyor, bırak sıçmayı artık yemeye başlamış o bokları, artık kim sıçıyor bunun ağzına sürekli onu da bilmiyorum. zira ağzı bok çuvalı gibi sürekli geviş getiriyor.

7 mayıs 2011 bursaspor beşiktaş maçı

görüldüğü gibi kamu malının ağzına sıçmışlardır,

http://www18.gazetevatan....=19048&page_number=32

ama bu adamların sonuna kadar, vatansever milliyetçi insanlar olduğuna sonuna kadar inanıyorum tabii, milliyetçilik demokratik haklarını kullanan insanları linç etmek sonuçta, milliyetçilik bir futbol maçından kürt oldukları için ırkçı tezahürat yapmaktır ne de olsa, hehh bursa mı, en milliyetçi taraftarlar bunlarda var aga, biz yapınca terorist bunlar yapınca vatansever.

oldu.

7 mayıs 2011 bursaspor beşiktaş maçı

geçen sene diyarbakır bursaspor maçında "polisimize saldırıyorlar, vatan haini bunlar" diyenlerin bu görüntülere neler diyeceğini merak ediyorum?

hani lan, kürtler polise saldırıyordu, kamu malına filan zarar veriyordu, zart zurt ötüyordunuz, birinizde adam gibi çıksın şu görüntülere yorum yapsın.

hala mal mal konuşanları var bir de bunların onları zaten nereye havale edeceğimi bilmiyorum, buyrun görüntüler;

http://www.facebook.com/v...369747772332&comments

http://www.radikal.com.tr...05.2011&categoryid=77

hele bir tanesi var, panzerin önüne geçip bozkurt işareti yapmış, kendini israil polisi ile mi karşı karşıya sandı anlamadım valla. aha o da burda.

http://www18.gazetevatan....=19048&page_number=10

http://www18.gazetevatan....t=19048&page_number=9

ibrahim yazıcı

bugün yaşanan olayların sorumlu olarak beşiktaş taraftarını göstermiştir.

kulüp başkanı bunu yaparsa, taraftarının yapması kadar normal bir şey yok.

bursaspor un ligden düşürülmesi

olması gerekendir, ama diyarbakır maçından sonra, bu çapulcu sürüsüne sahip çıkanlar, bunlara da çıkacaktır.

deniz gezmiş hayranlarında görünen vatan hainliği

türkeş, evren ve nicelerinin vatansever kabul edildiği bu ülkede, deniz zaten vatan hainidir.

tabii yersen,

ama yemek için de ortalama bir zekaya sahip olmak gerekir, başlığı açanın ve yardıkçıların da böyle bir ışıkta yok maalesef.

o halde, it ürür kervan yürür...

iyi geceler sözlük

(bkz: siktir lan göt)

demesi muhtemeldir.

deniz gezmiş

" bu memlekette bir tek zübük ben miyim? aslında hepimiz birer zübüğüz, zübük olmaya zorlanmışız. zübüklerden kurtulmanın tek yolu önce kendimize bakmak kendi zübüklüğümüzden kurtulmaktır"

"zincilerimizden başka kaybedecek neyimiz var"

bu başlık altında ki göt oğlanlarına selam olsun!

kürdistan da çocuk olmak

çocuk olmaktır...

kendi varlığına kast eden, tank ile top ile üzerine yürüyenlere taş atandır, ütopyada da kabul edilse meydan okuyandır.

çorum'da çocuktur, işçi köylü çocuğu samsum'da da öyle... kürt olmak ve kürdistan da çocuk olmak, devletin "bedava yolladığı kitaplar da" bilmediğin bir dili sike sike öğrenmektir. ezilmektir doğarken, çorum'da da öyle, samsum'da da kürtdistan da çocuk olmak, ütopyada olsa anneni, babanı seneler sonra, toprağın altından çıkarmaktır. abini hiç görmemektir, ablanın doğuştan orospu kabul edilmesidir, ütopyada kabul edilse, çocuk olmaktır, samsun da manisa da, saf olmaktır, çocuksun oysa kürtsen, ya orospu çocuğusundur, ya da orospu çocuğusundur.

bazı götler seneler önce yazmış kaderini, belli infaz edilceksin, ütopya saymaktır bütün bir saflığı, abini ablanı öldürenlere kocaman bir hassiktir demektir aslında, kürt olmak ve kürdistan da çocuk olmak.

kürdistan lafını duyar duymaz, "apo'nun piçleri asdhbahdbah" maruz kalmaktır kürt olmak ve çocuk olmak, ezilerek büyümektir, kürdistan lafını duyar duymaz devlet sanan am beyinlilerin kusmuklrına maruz kalmaktır, ne kürdistan'ı bilirsin, ne türkiye'yi, safsındır. elinde taş, atıyorsun, kırıyorsun, eğleniyorsun.

çocuk tacizcilerinin yaşıtlarını taciz ettiği ülkede, sen taş attığın için, 20 sene yersin, o seni ve yaşıtlarının ırzına geçtiği için iki sene yatar çıkar. çocuksun kürtsün, türksün, lazsın, kimin sikindesin ki, gözünde ki yaş, öldürülen annelerin abilerin, ablaların ve bedenin, öldürülen bedenleriniz kimin umurumda ki.

çocuksun, safsın, güzelsin...

moonlight sonata

şu sözlükte adam gibi kim yöneticilik yapan bir arkadaş umarım bırakmaz.