bugün

kürt'e hakaret etmeden herkesin kullanmakta özgür olduğu hakkıdır.

(bkz: seversen ekime sevmezsen sikime kadar)
- ben bir kürt karşıtıyım.
+ iyi tamam adamlar da zaten bölünüp ayrılmak istiyor.
- hayır ayrılamazlar, bu vatan bir bütündür.
+ ee o zaman birlikte yaşamayı öğreneceksin.
- ama bunlar kötü bir ırk, dükkan basıyorlar, kız kaçırıyorlar, teröristler.
+ ne denir ki buna artık?
faşizmin doruk noktasıdır.

ha şu olsaydı haklı bulurdum durumu;
(bkz: açık açık pkk nın aq diyebilmek)*
diyarbakır da denilirse eger helal olsun derim valla.
bölücülük propagandasının alasıdır. ırkçılıktır.
o zaman birileri de;
alevi karşıtıyım,
rum karşıtıyım,
ermeni karşıtıyım,
çerkez karşıtıyım,
türkmen karşıtıyım,
türk karşıtıyım,
ve aklıma gelmeyen başka ırklara karşıyım deme hakkı bulur. sonuç ne?

böyle bölücüler iyi niyetle türkçülük propagandasi yaptı(ittihat ve terakkiciler). osmanlı parçalanıp yıkıldı. şimdi aynı aptallığı yapan ve saf saf kürt karşıtıyım diyebilmeliyiz diyenlere biraz tarih okumalarını tavsiye ederim.
kürtleri muhattap almaktır ki aklı başında kimse bunu demez bundan dolayı.
dendiğinde fayda sağlamayacak, gereksiz bir cümleden başka birşey değildir.. biri yaradılanı severken yaradan'dan ötürü, biri küfreder; biri gel der ne olursan ol yine gel, biri ülkesinden siktir eder..*
açık açık türk karşıtıyım diyebilmektir bunun karşılığı!

ben türk'üm. ama her artının eksisi, her çekenin bir iteni, her aşağının bir yukarısı ve her sözün bir karşıtı vardır!

hiç kimse istemez herhalde bu lafı duymayı. yahut duyduğu an da vereceği tepki değişik olur di mi?

iyi değil bunlar. faşistlik falan zararlı cıs onlar. elleme elin yanar yüreğin yanar' gözlerinden yaş gelir.

bu ülkenin başına ne geldiyse bu ''açık açık sevmiyorum diyebilmeli insan'' düşüncesinden geldi.

bir arada yaşamayı hiç öğrenemeyeceğiz değil mi?

bana türk soyguncu, türk katil, karısını döven türk, adam döven türk, mafya olmuş türk yok demeyin! açın biraz çevrenize bakın ya hu!
bunu söyleyen insan eğer ben türk karşıtıyım türkler şöyledir,türkler böylediri kabul edebiliyorsa bi siktir git dersin çıkarsın işin içinden, lakin bunu kabul etmiyorsa orda dur arkadaş.
senin böyle bir başlık açmaya bu şekilde düşünmeye hakkın yok evet arkadaşım bu ülkede düşünme özgürlüğü diye bişey yok düşünemessin bu şekilde.
buraya gelip saçma sapan başlıklar açıp iki halkı bir birine kırdıramassın bu sözlüğü çok genç insanlar okuyor ve bu başlığı açan insan bunu provoke amaçlı yapmıştır.

bunun başka türlü bir açıklaması yok iki kuruşluk aklıyla tespit yapıcak peh peh,bütün sözlük yazaları birleşip bu şekilde başlık açan insanları moderasyona şikayet etmeliyiz.

çünkü bunun sonu tehlikeli bir yere gider ne mi olur! biriside kalkıp bu şekilde "türkler"ile ilgili başlık açar ondan sonra sözlükte curcuna çıkar.

zaten başlığı açan arkadaşında amacı bu değil mi?çünkü bu işin kaymağını o küçük beyniyle kendisi yiyicek.
sadace türk faşisti yok kürtlerde de faşist olanlar var ve bu şekilde başlıklar gelebilir.
bu kimse için iyi olmaz.
-açık açık kürt düşmanıyım diyebiliyorum abi ben hatta diyeyim hazır konusu açılmışken; "ben bir kürt düşmanıyım"
-ayrıyetten bi gerizekalılığında var
-efendim abi?
-bokunda da boncuk bulabiliyo musun diyorum?
-ahha alemsin abi
-siktir git lan karşımdan şerefsiz herif.
açık kürt düşmanı olmak, tükmük köftesi ile açlığını gidermek gibi basit bir eylemdir. köfteci, kıyma eline yapışmasın diye avucuna tükürür, eti köfte haline getirir. iğrenc olduğunu bilirsin ama yersin...

bir de "ne mutlu türküm diyene" yazısını kürtlerin yaşadığı dağlara yazmak, yani senin afiyetle yediğin tükmük köftesini kürtlere zorla yedirmeye çalışmak çabası vardır.

sana afiyet olsun.
dobra olacağım diye s*çmalamanın sınırlarını aşmış başlık.
dili uzun aklı kısa insanların yedikleri haltı kırk akıllı düzeltemez. bilge ile cahil arasındaki fark ne konuşup ne konuşamayacağını bilmesidir. düşüncelerinin sonunu hesap edemeyen birine cahil denmez de ne denir?

Cam kırılsın, can kırılmasın. tüm kürt arkadaşlardan bu başlık için ben özür dilerim.

cahillik ile ilgili yeri gelmişken bir kaç atasözü yazalım;

Cahil ile sohbet etmek, akıbet can incitir.
Cahil insan gül olsa da koklama.
Cahil kendisinin düşmanıdır, başkasına dost nasıl olsun.
Cahile söz anlatmak, deveye hendek atlatmaktan zordur.
Cahili dili rüsva kılar.
Cahilin cesareti, bilgisizliğinden kaynaklanır.
Cahilin dostluğundan, Alimin düşmanlığı yeğdir.
"açık açık kürt karşıtı değilim , ama açık açık pkklı kürt karşıtıyım. pkk karşıtıyım. kürdistan karşıtıyım."demek daha makul olacaktır.
hollanda'da kuran-ı kerim'i yasaklamak isteyen aşırı sağcı geert wilders'tan,

almanyada okullarda türkçe konuşmayı yasaklamak isteyen angela merkel' den,

kendi ülkesinin yediği bokları görmezden gelip türk düşmanlığı yapan fransız sarkozy'den,

çin deki uygurlulardan nefret eden çin cumhur başkanı hu jintao'dan,

çeçenleri rusyada etmediğini bırakmayan vladamir putinden,

filistinlilere işkence ettiren ultra mega sağcı ziyonist ehut olmert'ten

kamboçya da katliam yapıp milyonlarca masumu öldüren pol pottan,

italya'da mussolini'den, alman nazi hitlerinden farkı olmayan faşist üzeri faşist

birinin düşünce özgürlüğü kılıfıyla yaptığı propaganda söylemi.
kürtlerin sıçmasına karşıyım..sadece işesinler.
kürt karşıtı olmak nasıl bir şeydir acaba bilemedim şimdi. hayır insan bir icraata, düşünceye karşıt olur da; bir ırka, insan topluluğuna nasıl karşıt olunur; okudum okudum anlayamadım.
(bkz: çok da fifi)
"kürt karşıtı değilim" diyebilmekten daha cesurca bir hareket değildir.
(bkz: ırkçılık)

bir de ota boka karşı olan insan tipi vardır ki onun için de şöyle
(bkz: küresel ısınmaya karşıyım)
türkiye' de zaten kapalı kapılar arkasında söylenmeyen bir söz olduğu için bir problem yok. günde yetmiş milyon insandan en az elli milyonu bunu demekte.*
ırk adı geçtiği için tepkiyle karşılanıyor ve söylem faşist bulunuyor sanırım. Bir şeye karşıyım diyebilmenin faşistlikle hiç alakası yoktur, özgür bir bireyin özgür ifade ediş biçimidir. insan Falanca ülkenin malını kullanmaya da karşı olabilir, başbakana da, falanca dilde konuşup yazmaya da, kürtlere de, japonlara da, sabah ayazına da... insan her şeye karşı olabilir, bunu da sesli söyleyebilir. Söylemelidir. Kürtlere karşı olmak da gayet seslendirilebilir bir söylemdir.
derine inilmesini gerektiren bir önyargı, öğreti, gözlemin doğurduğu düşüncelerin söylenmesidir.

her gün her yerde kürtlere karşı antipati oluşmasına sebep olan konuşmalar, görüntülerle aslında pek de yadırganmaması gereken duygudur kürtlere beslenen kin.

yadırganması gereken bu düşünceleri oluşturan etkenlerdir.

yadırganması gereken duyguların, içgüdüsel arzuların akıl süzgecinden geçirilmesini önleyen eğitimsizliktir.

yadırganması gereken ahlaksız makam sahipleridir.
kürt karşıtıyım diyebilmek en hür haktır,derimde.lakin kürt çoğunluğunun aşırı olduğu yerde,sen ve senin gibi düşünenlerin azınlıkta olması dahilinde bas bas bağırarak söylenmesi zordur.anca deli cesareti olan bünyenin gerçekleştirmesi muhtemeldir.
Okulda hep birlikte gezip dolaştığımız, yiyip içtiğimiz vs vs arkadaşlardan birinin eve gidip ailesiyle birlikte şehit düşen asker haberini sessiz alkışlarla sevince boğularak izlediğini söylesem, bunun doğru olduğuna yemin etsem, bu insanları kürt olduğu, töreleri olduğu, kötü koktuğu, bakımsız olduğu, cahil olduğu, çoğalmak uğruna insan gibi yaşamadıkları (aslında kürt değil bir çok vatandaşın taşıdığı özellikler!!!) vs vs diye sayılan onlarca sebep yüzünden değil sadece "sinsi" oldukları için sevmediğimi söylesem. tarihte hangi sinsi insan sevilmiş. bu adamlar içimizdeki irlandalılardır. bu adamlar truva atı imalatçılarıdır. Açık açık samimi olarak PKK 'ya ve kürt milliyetçiliğini destekleyenlere lanet okuyanlar kardeşimizdir.
açık açık kürt toplumunun karşıtıyım. olay sadece pkklı kürtlerle sınırlı değil, batman,diyarbakır,tunceli,hakkari gibi sayılarının çoğunlukta olduğu şehirlerde devlet sistemine asimile olmayı reddetmeleridir kendilerinden nefret etme sebebim.
biz burda her zamma ayrı ayrı ayak uydurmaya çalışırken doğudaki sözde türkler bugüne kadar ne elektrik ne su faturası ödemiş değildir. bununla birlikte onların ödemedikleri faturalar devlete zarar olarak giderken ceremesini de yine vergisini,faturasını ödeyen yurdum vatandaşı çekmiştir. bugüne kadar doğuyu kalkındırma planları adı altında devlet ve özel iştiraklerin yaptıkları özel yatırımların maddi boyutta ne kadar fazlalaştığını da araştırarak görebilirsiniz. eli iş bilmeyen kürdün bedava yaşam standartlarına şiddetle karşıyım.
açık açık, "faşistim" demek ile eşdeger olan eylemdir.