bugün

kendini adam sanmak, adamdan sanmak; acınası yanılgı.

ben mesela yere çöp atanların karşıtıyım, trafikte kurallara uymayanlara karşıyım, çocuklarına ahlak vermeyen ailelere karşıyım, komşuluk haklarını gözetmeyen apartman sakinlerine karşıyım, komşuluk hakkını gözetmeyen esnaf kardeşlere karşıyım, kamu malına zarar verenlere karşıyım. açık açık karşıyım.
Eşeklerini K*rtlerden uzak tutmak isteyen kişinin beyanıdır.
bu ne lan cesaret örneği gibi açık açık demiş buna çok güldüm. turkiye de türklerle yaşamak istiyorum.
G*tluk yapmıştır. Açık açık pkk düşmanıyım demesi beklenir. Vatanına bağlı kurtleri dışlamayın. Sizden daha vatan severler olabilir.
hmmm...ırkçılık her bağlamda kötüdür. türkler ya da arapalar, ya da almanlar ya da polonyalılar kürtlerden daha iyi diildirler.
Onun yerine beynim yok derseniz sizin için daha iyi olur en azındam kelime israfı olmaz.

Ben ağaçlara karşıyım ben şu dağlara karşıyım ben karıncalara karşıyım var olduklarına inanmıyorum demek ne kadar saçma ise bu da öyle saçma.
doğal durumdur. onlarda bize bayılıyor sanki.
aynı şey türkler için söylendiğinde tahammül edilicekse sorun teşkil etmeyen düşüncedir.
yanlış bir görüştür. umarım kimse böyle bir şey dillendirmiyordur. ama söylüyor diye de kimse kimseyi asamaz. kişi fenerlilere karşıyım derken ne derece faşistse, kürtlere yada türklere karşıyım derken de o derece faşisttir en fazla. esas, sen bunu söyleyemezsin demektir faşizm.
bir ırkı sevmemek farklıdır, bir ırka karşıt olmak farklı.

siz daha sevmekle karşıt olmanın aynı olmadığını bile bilmiyorsunuz.

karşıt: nitelik ve durumları birbirine büsbütün aykırı olan.

sevmemek: hoşlanmamak.
insan kendi vatandaşına karşı olmamalıdır. kürt ve pkklı farklı terimlerdir.
arapa karşı olmak,ingilize,karşı olmak,eskimoya karşı olmak,yamyama karşı olmak kadar doğal bir durumdur. kişisel tercihtir,insan hakkıdır. bir insan bişeyi sevmiyorsa sevmiyordur. eğer karşıyım diye gördüğü kürde saldırmıyorsa hiç bir sorun yoktur.
açık açık hertürlü ayrımcılığa ve şovenizme karşıyım.
bugün mecliste pkk nın siyasi kolu temsil ediliyorsa, pkk nın ana fikirlerinden biri türk karşıtlığıysa, ayrıca kürtlerin olduğu yerde sorun olduğuna dair ittifak varsa söylenmesi gayet tabiidir.
kürtlere karşı değilim. pkk yı destekleyen şerefsizlere karşıyım.

Avrupanın türk olduğumuz için dışlaması gibi, doğuştan gelen hakları yargılamak, insan haklarına aykırıdır. Kimsenin dilini ırkını yargılamaya kimsenin hakkı yoktur.

Ne farkı kalır insanın esaslı orospucocuğundan o zaman.

Ülkemin iyiliğini istemeyen herkese karşıyım.

Yalnız ve güzel ülkem. Ne hale geldi adım adım.

Durmak yok yola devam!.
açık açık 'faşistim' demektir.
Karadenizlilerin sıkça ve kolayca yapabildiği şey.
kürtlerde olduğu gibi bize henüz daha bir çocukken ana babalarımız tarafından düşmanlık aşılanmaz, kendin anlarsın, görürsün, yaşarsın ve yaptığın düşmanlık değil -örneğin düşman olsam ben de yakar, yıkar, öldürürüm- yalnızca kendini ifade ediştir. lan dersin ne yapmış, ne katmış ülkeye, yüzyıllardır isyan, terör, hayatının baharında şehit düşmüş kuzular, ilimde bilimde harcamak varken topa tüfeğe harcanan paralar... zulme, açlığa, eşitsizliğe boyun eğmemeli ama bunu ırk ayırarak değil beraberce yapabilmeli kürt eziliyor da türk saltanat kayığında geziyor göksu'da anasını satıyım, herkes geçim derdinde, ekmeğinde. dağda domuz yiyip birbirini beceren bir örgütten hala daha medet ummak ilginç!
kürt karşıtı olmak değilde, kürtleri sevmemek olarak ifade edilse daha doğru olacak olan eylemdir. kimsenin kimseyi sevmeye zorlanamayacağı düşünüldüğünde mantıklıdır. yani bunun için illa ki insanlardan bana bir neden söyle diyerek karşılık beklemek gerekmez. nasıl ki herhangi bir kürt türkleri sevmiyorum diyebiliyorsa,başkaları da kürtleri sevmiyorum diyebilmeli. benim sevmeme nedenim her şeyiyle benden farklı olmaları, oturup kalkması, konuşması, yaşam tarzı, dünyaya bakışı vs vs diye sıralarım gider satırlarca. benimle aynı olmak zorundamı peki? hayır değil. ama bu onu benim gözümde daha sempatik yapmıyor sonuçta.
faşizm bir düşünce değil insan hakları mahkemesi nefret yasasına göre suçtur.
kürtlere değil pkkya karşı olunması gereken durum.
faşist olduğunu kabul eden insana saygı duyuyorum, neticesinde o da bir düşünce, ve o düşüncesini eyleme dökmedikçe de illegal bir durum yok ortada, düşünce özgürlüğünün koruduğu alan içerisinde. lakin bunu söyleyip de ben faşist değilim diyen adam var ya, işte o beni psikopata bağlıyor arkadaş.

bu arada vedat özdemiroğlu'nun bugünkü yazısında kullandığı harika bir söz var: "faşist değilim ama diye başlayan cümlelerin, faşizmin doruğuna ulaşmadığına hiç tanık olmadım."
açık açık müslüman karşıtıyım diyebilmek'le aynıdır benim için. buyurun buradan yakın.

ne mi alaka? şu alaka. dünya üzerinde en etkin terörist gruplar şu anda radikal müslümanlar.

ve yine iyi hatırlayın 11 eylülden sonra amerika ve avrupa havalimanlarında müslümanlara karşı büyük bir insanlık ayıbına imza attı, bir çok müslümanı ülkeye sokmadı, havalimanlarında sorguya çekti.

eeeeeeeee...şimdi bunları yaşamış olan sen dönüp aynı şeyi kürtlere yapıyorsun.

empati lan empati. empati ahlaklı bir şey lan.
sağlıklı bir psikolojik ve sosyal halin göstergesi olmayan "hak arayışı."
(bkz: genç ülkücüler rahatsız)