bugün

Bitmeyen bir enerjiyle hoplayip ziplayan,erkeklerin agzina acimadan,rahatca zicabilen,Hamdi Alkan'ın da çok güzel taklidini yaptığı,bayan programlari sunan sahis...
sloganı ayse ozgun her gün olan bonus reklamlarının ilham kaynağı
o bonus saçların içinde kimbilir hangi börtü böcek dolaşıyordur diye merak ettiğim,insanı dövecekmiş gibi konuşan şahsiyet
(bkz: çekil be kadın)
hayat bilgisindeki mennan'ın hasta oldugu karakter:
ayşam yav ayşam yav yööcee rabbım onu benim için yaratmışş yavv!..
siyah ve ilginç saçlarını yaptırmak için gittiği kuaförü ve fularından çorabına kadar kıyafetlerini seçtiği mağazayı merak ettiğim, ailecek televizyon kanallarını işgal eden, birgün başbakanlığa adaylığını koymasından korktuğum insan...
danone reklamlarında sevgili annelerimize seslenen kadın.
kafasındaki boneyle danone fabrikasını biir bir gezen, oradaki yetkili kişiye de bitmek bilmeyen sorular yönelten sunucu kişisi.pek bi antipatiktir kendisi.
yıllardır inatla saç modelini değiştirmeyen, üzerine basılmış kurbağa misali ses tonuyla programlarında bas bas bağıran, üstüne gidilmemesi gereken kadın kişisi..
ısrarla , alıvır sıton demiştir oliver stone'a bu gece sade vatandaşta. ayrıca yeni filmini de baya bir anlatmıştır. insan bir spoi verir yahu.
1. bir dönem ayşe özgün, her gün tv de akla zarar bağırışlarıyla beynimizi züken ve dünyaya getirdiği, en az kendi kadar mükemmel türkçe konusan evlatlarını da medya dünyasına kazandırmayı başarabilen fedakar anne..

2.Yaşar nuri öztürk' ün şamar oğlanına(!) çevirdiği tek sunucu( bi dur kadın, bi susta anlatsın adam)..
2 tane tuhaf çocuğu var bu hanfendi teyzenin. turkçe fukarası deve gibi bi adam bide minyon bı kız. trafik programı yapıyorlardı ha bire.
sözlük üstün hizmet madalyası almak adına, program sunduğu bir sırada stüdyoya girip kendisine quadrocket* fırlatmak istediğim kişi veya kurum.
Özel bir işim için mail yazıp yardım istediğim ve bana aynı gün cevap verip,beni şaşırtan ve bana yardım eden yüce insan.
örnek diyalog:
-hoca bize bunu anlat, nedir bu meselenin aslı esası ,hoca anlat hadi hadi hadi ama hoca.
+ayşe manyaklaşma, bir sus anlatacam, konuşturmuyorsun ki insanı
danone fabrikalarında gezen telkin edici dişi. anne yarısı dedektif tavrının hastasınım.
sabahın köründe sağlık programı sunmaya başlamış teyze.
inşallah kendisi de sağlığına dikkat ediyordur, bana hayli kilo fazlası var gibi geldi.
Bir dönem iftar programlarını Yaşar Nuri ile yaparlardı.
oprah winfrey olmak için baya uğraştı ama tutmadı.

(bkz: imitasyon)
en az bir oprah winfrey kadar cia ajanıdır kendisi. yalnız bu kadar da belli etmese daha iyi olurdu aslında.
ilginç bir ailedir, adeta görevli gibidirler, enerjiktirler, hedefleri ve amaçları nedir çözebilmiş değilim.
meşhur doktorumuz mehmet öz'le olan samimiyetinin nereden geldiğini merak ettiğim kişidir. onca kişi adamın peşinden koşarken, onun programında (banttan yayın olsa da) çokça katılmakta. ayrıca kimdir bu teyze? türk televizyonlarına ne sebeple hangi vasıfla giriş yapmıştır merak etmekteyim.
herkes için sağlık adlı programn sunucularından biridir maalesef. maalesef diyorum çünkü önemli bir açıklama yapmak üzere olan doktorun lafını kesip araya giren kendi engin! bilgileriyle arayan hastalara akıl veren kadındır. doktorun teşhisini beğenmeyip teşhis koyar. o anda konuk doktorların birbirlerine bakışı görülmeye değer.. her programda yapar bunu, şaşmaz.
hele o partneri olan zavallı doktor yok mu? sürekli giydiriyo ona, sesini çıkarmıyo garibim. neden acaba?! "bu çocukken de böyle sorunluydu", "sende de var o hastalık di mi hakan?", "sen o göbeği hayatta eritemezsin!" gibi laflarla tüm karizmasını çizdiği dr. hakan program boyunca idare etmeye çalşıyor bu teyzeyi. allahım öyle çok konuşuyo öyle çok laf bölüyo ki o programın yönetmeni ne iş yapar o sırada merak ediyorum.
az önce ekranda görüp ışık hızını aratmayacak bir hızda kanal değiştirmeme neden olmuş teyzedir. yıllar önce de bir acayip programla bağırıp çağırıyordu ekranda, şimdi de o beyinleri uyuşturan sesiyle karşımdaydı. ödüm koptu.
ne iş yaptığını hiç anlamadığım garip bir kadın. kimsin, necisin, nereden geldin bu tv dünmyasına yahu!!!

bir de; "urfalı yurdagül" deyişi beni deli ediyor...