bugün

entry'ler (186)

çantamı x e koyuyorum

bir arkadaşın "arka odadaki yatağın üstüneee..." yazmasıyla olayı bilmeyen bendeniz üzerinde "ayyy işedi mi acaba yatağa? hadi işedin insanlık halidir ama ne diye facebook'a yazıyosun?" etkisi yaratan akımdır.

sözlük yazarlarının itirafları

ilk defa uçağa binişimdi sözlük. pilot "uçuşta bir numarayız" dediğinde anadolu jetin reklamını yapıyor sanarak içimden "vay ukala demek bir numarasın, hade bakem görelim nasıl uçuyormuşsun" dedim. ikinci binişimde aynı sözü yine duyup "yok artık yine mi aynı pilot?" diye bir an dumura yelken açtıktan sonra bunun kalkış sırası olduğunu anlamamla kendi kendime kopmam sonucu uçakta deli var bakışlarına hedef olmam bir oldu.
ama benim suçum yok sözlük, biri "nevet, nuçuşta bir numarayız, ehehee" dese sen de öyle anlardın.

ilk defa uçağa binmek

daha kalkarken olan kulak zarlarımın fırtlama hissi ile kalbimi inek tepmiş gibi olması sonucu "dur ulan kaptan, incem ben" diye haykırmama ramak kalmış olup, uçağın yana yatıp kanadının her yukarı kalkışında böyle sol koluma doğru uyuşmanın yayılması bir olmuştur.
yerli yersiz çalan her "doing" sesi ile düştüğümüzü sanıp bir sürü bonus 3,5 puan topladıktan sonra inişe yakın türbülansa da girince hazır gök yüzünde bu kadar yükselmişken bari burda ruhu da teslim edivereyim dedirten yusuflardan yusuf beğendiren andır.

uçaktayken yellenen insan

saatte bilmem kaç kilometre hızla öne doğru giderken doğal olarak gerçekleşen bir fizik kuralıdır zannımca. şöyle ki; barsak gazları olaya kayıtsız kalamamış olup masum bir pırtlamayla geriye doğru ivme kazanmıştır

merhaba dünyalı

kendisine cevaben:
-"saaa da merhaba zuzaylı" denilmeyeceği gün gibi aşikar olup yurdum insanı tarafından taşlanmadan önce topuklamak akıllıcadır

alaturka wc varken alafranga wc kullanan zuppe

eğer benzin istasyonu ya da alışveriş merkezlerinin tuvaletine girmişseniz alafrangayı seçtiğine insanı pişman edecek durum olup klozete oturmamak için 10 santim yukarıdan hedefe nişan almayı gerektirir.

başarılı bulunan entry ler

bülent ersoy'un okuyup beğendiği entrylerdir
(bkz: ablan kurban olsun dedirten entryler)

haydar dümen

pişmaniye saçlı aganigi doktoru

kim o diyaloglari

-kim o?
-kilimcinin kör oğlu!*

kim o diyaloglari

-kim o?
-eskimo

batmaya mahkum firma isimleri

şen eşek sucukları

yukselen bir deger olarak hako23 modasi

gerçekten varsa seve seve katılacağım tarikat. ösym bırak lan peşimi artık!! düş yakamdan! yetti be, bu kaçıncı sınav muhatap olduğum? kardeşim Türkiye'de ne kadar sınav varsa hepsini bunlara mı ihale ettiniz yahu? yakında ahiret sorularını hazırlarlarsa hiç şaşırmam....

ilkokul fişleri

oya ile kaya arasındaki aşk-meşkin ayyuka çıktığı fişlerdir

annelerin çocuklarına tembihledikleri

-bilemediğin soruları atma, boş bırak! *****

sabaha karsi entry girmeye calisan yazar

(bkz: mehtaba karşı entry girmeye çalışan yazar)

kara hilal

an itibariyle kandil mesajı bana da ulaşmış, kandilimi kutlamış yazardır. yalnız yaşını bilmediğimden kimin kimin elini öptüğünü bir türlü çözemediğim için çamura yatıp asla parasını göndermeyeceğim, duymazlıktan geleceğim durumdur. niyetini bilsem öptürür müyüm elimi hiç kardeşim, hemen fişi çeker offline olurum. hayır pinti değilim, yalan. ama şimdi duyan gelir, duyan gelir, strabismus elini öpene para veriyomuş diye. bundan mütevellit kendisine ödemeyi artı oylamayla yapmayı planladım.****

karakterli kurbaga

kuyruğu olmadığı halde derede yüzmekte ısrar eden kurbağadır.küçük kurbağa diye çağrıldığında bozulur,sinir yapar,gözlerini pörtletip devirir,yanaklarını şişirip dil çıkarır

dede korkut

küçükken bu dedenin ürkütücü hikayeler anlatarak çocukları korkuttuğunu düşündüğüm kişi.uzun zaman kitaptan köşe bucak kaçmışlığım vardır

happy birthday to you ile mumları üflemek

şarkının türk versiyonlu tamamı için (bkz: aşağı)

happy birthday to youuu!
mandalina suyuuu
yap çişini uyuuu
happy birthday to youuu!*

sınavı olan yazarlara dua edelim kampanyası

efenim bu pazar bana da dua ediverin çok rica edicem, şöyle Ankara'ya doğru üfleyiverin dediğim kampanya."Allah'ım sen strabismus kulunun bu son tusu eyle Yarabbi" deseniz kafi.çok müşkül durumdayım vallahi,zira ösym'den deler-oyar başlıklı bol bol kazık beklemekteyim.okunmuş kalemim,yutulacak bir tane pirincim bile yok.