bugün

'benim böyle bir oğlum yok'

imza: kral galatasaray

not:alıntıdır.
üst turdaki rakiplerini görünce prensese dönüşecek prenstir.
(bkz: thank you mario but princess is in another castle)
(bkz: avrupa nın brezilya sı)
(bkz: prince of persia) *
bu aksamki macin spikerine göre fenerbahce'nin yeni lakabi.
(bkz: la havle)
ben avrupaya gidene kadar, fenerbahçe...

(bkz: avrupa prens görmemiş)
kendi ülkesinde, kendi kanalında, kendi takımının başarısı üzerine seyircilere biraz esprili, biraz duygusal, hafif gaza getirici, kesinlikle arkasında art niyet aranmayacak, diğer takımları kötüleyecek bir yanı bulunmayan laf eden o spikeri kutluyorum kendimce. son zamanlarda duyduğum en güzel futbol lügatıydı. maradona "o tanrı nın eliydi" derken kimse kalkıp da sen tanrı mısın da eli seninki olsun demedi, çünkü arjantin ve dünya futbol severleri onun bir gönderme, bir kinaye, bir espri olduğunu biliyorlardı.

ayrıca kralın bütün çocukları prenstir. avrupanın yeni prensi demek; avrupadaki tek prens demek değil, yeni doğmuş bir prens demektir gramer olarak. ki öyledir de, fenerbahçe bu sezon bütün rekorları kırarak inter gibi bir devi mükemmel bir futbolla yenerek, carlos lu alex li zico lu appiah lı kezman lı kadrosuyla çatır çatır top oynayarak bir üst tura çıkıyor. fener kendi hikayesini yazıyor. ne bjk ile ne de gs ile kıyaslamaya mantık elvermez. onlar bu maceradaki adımlarını kendileri atıyorlar. hem ülkede hem avrupa da ses getiriyorlar. brezilyada herkes fener i tanıyor, takip ediyor.

tıpkı bir prens gibi.

ondan ileride çok şey beklenecek ama şimdi çok çalışması gereken küçük bir prens.

bir galatasaray lı olarak kendi hikayelerinde onlara başarılar diliyorum. güçlü ve kaliteli bir rakibinin olması, cimbom için bir motivasyon kaynağıdır.
(bkz: melez prens)
(bkz: avrupa nın yeni atı)
(bkz: avrupanın kralı)
iktidara gelemeden evine dönen prens. 50 yıldır veliahd olup tahta çıkamayan prens charles gibi bir şey olsa gerek.
(bkz: kurbağalıdereden çıkan prens)*
turk medyasinin gereksiz abartmalarindan sadece biridir.
ne zaman turk futbol ya da basketbol takimi kucuk bir basari yakalasa, turk medyasi göt kaldirma operasyonuna basliyor titizlikle. "avrupanin yeni prensi" bi s.ktir git yaw. hele bi basari devam etsin, somut birseyler yapilsin ne bileyim final oynansin, kupa alinsin eyvallah diyelim. fenerli olmasak bile destekleyelim. cin olmadan adam carpmaya kalkmakta neyin nesi birader. turk milli basketbol takimi, avrupa elemelerine gider, yok avrupanin krali olur, 12 dev adam ivir zivir, sampiyona baslar gelen koyar giden koyar, sonrasi bahane bulmak. yapmayin bunu yaw. o kadar yil avrupa sampiyonlar liginde oynayan bi takim esekler gibi bu turu atlamak zorunda abartmayin. tamam turkiye icin iyi bir imaj nitekim turk takimi bizde seviniriz. medya aramiza nifak sokma, kendine sokturtma.

edit: fenerbahcenin sampiyonlar liginde ceyrek finale yukselmesiyle bu cumlenin gerceklesme ihtimali yükselmistir. fikrim degismemistir ama fenerbahce degismeye baslamistir. tebriktir, bravodur, yola devamdir.
(bkz: benimle evlenir misin) *