bugün

entry'ler (198)

cumhuriyet halk partisi

Acilen ilk yıllarındaki gibi tek partili rejimi geri getirmelidir. Yoksa daha çok uzun yıllar iktidar yüzü göremeyecek gibi görünmektedir. *

(bkz: Muhalefet geldim muhalefet gidiyorum)

kemal kılıçdaroğlu nun basın toplantısı

öyle bir konuşmaydı ki bir an seçimleri kazandı sandım. Neyse ki sonuçları görünce kendime geldim...

balkon konuşması

Başbakanın "kıskananlar çatlamasın, onları da kucaklayacağız" dediği konuşma. iyisiniz hadi...

12 eylül 2010 anayasa değişikliği referandumu

Darbeci zihniyete yumruk indiren referandum.

(bkz: her şey çok güzel olacak)

referandumda kazananlar

(bkz: demokrasi)

türkan saylan

An itibariyle cenaze töreni düzenleniyor; Lakin ben çok şaşırdım. Cenaze töreninde bale yapılacak sanıyordum, cenaze namazı kılındı. Tabi ki müslüman değildir demiyorum lakin modern bir kadındı...

türkan saylan ın vefat etmesi

"Çocuklar namaz kılmasın bale yapsın" demişti sağken. benim de merak ettiğim acaba Cenaze namazı mı kılınacak, tabutunun başında bale yapılacak?

akp nin beyoğlu nu kaybetmesi

Beyoğlu gitti gitti geldi bugün.
Gol akp'ye atılcak diye düşünülürken, top direkten döndü ve chp'nin kalesine girerek ağlarını havalandırdı.

(bkz: Dereyi görmeden paçayı sıvama)

muhsin yazıcıoğlu

Türkiye büyük bir değerini kaybetmiştir.
Allah rahmet eylesin; Ailesine, sevdiklerine ve yoldaşlarına sabır versin.

Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
Durun kapanmayın pencerelerim
Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk, üşüyorum.

muhsin yazıcıoğlu

Deniz gezmiş gibilerinden çok daha adam olduğu kesindir.

Gezmiş'i kahraman sayanlar yazıcıoğlu'nu, eli kanlı olmakla suçlamışlar; ne ironik değil mi?

"Komünizm, Türk Dünyası'nın en büyük tehlikesidir. Her görüldüğü yerde ezilmelidir."
Kaynak: (Faruk Şükrü Yersel, Eskişehir Gazetesi, 1926)

Bunu ben demiyorum. Ulu önder atatürk diyor.

onurlu insanları karalama kampanyası

(bkz: Muhsin yazıcıoğlu)
(bkz: #4924193)

sözlükteki faşistleri ayırt etme yolları

Komünistleri ayırt etmekten daha zordur. Çünkü Komünistler kuyruk acılarından dolayı içinde faşist geçen her başlığa zıplar, hemen ayırt edersiniz...

komünistler kimseyi vurmadı

zaten komünist adamlar da asılmadı. bak dikkat edin, asılanlar için adam değiller demiyorum.

(bkz: hayat ne garip bir varmış bir yokmuş)

uğur dündar

Eski tarafsızlığını yitirmiş olan gazetecidir. Ben gazeteciliği tarafsız olduğu dönemde bitirmesini temenni ederdim ama artık geç kaldı.

25 mart 2009 muhsin yazıcıoğlu helikopter kazası

(bkz: #4924193)

uğur dündar ın isyan etmesi

Uğur dündar zaten uzun zamandır rengini, görüşlerini belli etmişti. Artık birçok kişinin gözünde tarafsız br gazeteci değil.

muhsin yazıcıoğlu

Ekşide ve uludağda bir takım Yazar(?)ların * ölümünü neredeyse halay çekerek kutlayacakları siyasetçi.

tüm samimiyetimle belirtirim ki bbp'ye veya mhp'ye hiç oy vermedim şimdiye kadar. Ama bir insanın ölümünü leş kargaları gibi dört gözle bekleyen mahlukatları görünce midem bulanıyor.

akp sonsuza kadar iktidar olsun kampanyasi

Akp, milletin desteğiyle zaten uzun yıllar iktidarda kalacağı için hiç de gereği olmayan kampanya.

hanuka

Tüm musevilerin, Filistinli kardeşlerimizin bayramını kutladıkları kadar bayramlarını kutladığım;
Tüm israil oğullarının, bayramlarında filistinli kardeşlerimize sağladıkları rahatliklar kadar, rahat bir bayram geçirmelerini temenni ettiğim musevi bayramı...

osmanlı cumhuriyeti

Fikir baştan saçma:

"Atatürk çocukken bir ağaçtan düşüp ölseydi ve dolayısıyla Kurtuluş Savaşı hiç yaşanmayıp Türkiye Cumhuriyeti hiç kurulmasaydi, bugün ne durumda olurduk?"

Tamam Atatürk kurtuluş savaşını kazanan ordunun baş kumandanıydı. Ama o olmasaydı başka biri olmayacak mıydı onun yerinde? Sadece Atatürk mü kazanabilirdi savaşı? Atatürk'den başka kahraman yok muydu bu ülkede? Seyyid Onbaşılar yok muydu bu ülkede? Atatürk'ün deyişiyle "Karşılıklı siperler arası 8 metreyken, yani ölüm kesinken Okuma bilenler Kur' an-ı Kerim okuyarak bilmeyenlerse Kelime-i şahadet getirerek siperden fırlayan" ve şehit olan kahramanlar yok muydu?

Bence film baştan kaybediyor ve izlemeyeceğim filmler arasında yerini alıyor.