bugün

almanca, aramaya inanmak demektir.

(bkz: auf wiedersehen)
telafüzü afedersine benzerdir.
bir de bunun auf wiederhoeren diye telefon versiyonu vardır.sanki avrupalı bu insanlar cok canayakın, sıcakkanlı gibi her şeyi bir teşekkür, güzel bir temenni ile bitirirler.kanmayınız, inanmayınız, güvenmeyiniz.
lise 1'de alman almanca öğretmeninin ilk dersinden sonra hızlı bir şekilde söyleyip bizi şüpheye düşürdüğü kelime öbeği

- ne dedi lan?!
+ afedersin dedi.. noldu ki lan acaba?
- olm ilk dersti ya ondan demiştir. hani hiç almanca bilmiyoruz bu fazla konuştu falan ondandır.
+ hee muhtemel.

ertesi gün türk almanca öğretmenine anlatılır olay

+ hocaam herr asd bize afedersin dedi ahaha
* auf wiedersehen demiş olmasın?
+ tamam işte hocam afedersin dedi huhaha
* lan salak afedersin dememiş görüşürüz demiş dangalak
+ hö?!

bir diğeri için (bkz: tschüs) *
(bkz: #4579945) alkol kullanmayanların cemaatçi olduğunu vurgulayarak kara cahil olduğunu ispatlamış yazar.
görüşürüz ün resmi olanıdır.
tekrar görüşmek üzere anlamına gelen, veda kelimesi.
(#4892712) nolu entrysi ile beni yarmış yazardır. ayrıca;

(bkz: nesildaş)
(bkz: takımdaş)*
sözlüğü copy-paste'e boğmuş yazar.

hayır yani, şurdan kopyaladım diye uyarı verse sorun olmaz da böyle olmuyor gibi.

edit: 'uyariniz dogru ama nick altinda olmasi dogru degil, keske uyariyi mesaj olarak yollasaydiniz.' şeklinde bana cevap veren yazar. burdan kendisine tekrar özürlerimi yolluyorum bu ayıbı yaptığım için.

aslında silcektim bu entryi ama bu yaptığım öküzlük belgem olsun.*
hoş sohbet insandır. bir söz ve saz adamıdır. "uludağ müzik topluluğu" kurma çalışmalarına devam etmektedir. ilginç giri leri ile çok dikkat çekmektedir. türklerin avrupa da ki çağdaş yüzüdür. rast gele sevgili yazar.
Yardım sever, yuzde tatlı bir tebessum oluşturan abicik yazarı.
an itibariyle saygideger, hürmetli, kiymetli, sevketlü (!)serdar ortac ile ilgili asagilayici entry girmesiyle moderatörce celme takilip caylak olmus yazar. *
iddaa ortağı, kupon dostu can yazar.. kendisi de benim gibi ecnebi takımların hışmına uğramaktadır.. *
okulu bitirdikten sonra beni yanına alacak olan can yazar.. hem kupon da yaparız oralarda belli mi olur? *
bu adam psikolog ama ayni zamanda da deli dir, kendi de biliyor zaten *. iyi insandir. kalbi güzel, sohbeti hoş dosttur.
(bkz: arrivederci)
(bkz: au revoir)
slovakca saymayı öğrenmiş yazardır.
hande yener'in dillere pelesenk olmuş şarkısının sözleri:
"kalbin mi kırdım aufwiedersehen"
(bkz: iyi ki varsın denilen insanlar)
heidi klum'un sunduğu 'project runway' programının bitiş repliğidir.
not vermek haddim olmasa da on üzerinden on verdiğim yardımsever yazar.
mantıklı girilere sahip, takibimi kazanmış yazar.
ben aslında yogum lafını sözlükte en iyi tamlayan yazar. bir var, bir yok. masal gibi. *
almanca bay bay, görüşmek üzere anlamına gelmektedir.
"görüşmek üzere" demektir. bir de aufwiederhören versiyonu vardır. bildiğim kadarıyla o da "konuşuruz" anlamına gelmektedir.