bugün

öncelikle kesinlikle aile gelir daha sonra herşeyini rahatlıkla paylaşabildiğin dostun.
onlarla yaşarsın hayatı onlarla zevk alırsın yaptıklarından yada iyi ki varsın messi dersin. sayende futbol izlemenin zevkini doruklarda yaşıyorum .
nadiren rastlanacak insalardır. dürüst ve hoş sohbet kişilerdir benim için. sevilmeyi hakedenlerdir.
zor günde "keşke iyi günümde de olmasaydın" denilecek insanların arasından sıyrılır, yüz akı olur, kalitelerine kalite, haysiyetlerine haysiyet katarlar. "zor günlerde" size yardımcı olan, zoru kolaylaştırmaya çalışan, en azından sadece varlığıyla bile orada bulunan insanlar bu insanlardır işte. gerisini atın çöpe gitsin.
insanın hayatındaki en öenmli varlıklardır. bazen bitanecik anne figürüdür bazen biricik baba, bazen huysuz ama sevimli bir kardeş, bazen canciğer arkadaşlardır. bazen bulunmaz bir sevgili, bazen tatlı bir çocuk ya da tonton anneanne...bazen de hepsidir. size anlam katan eksikliğinde kocaman bir boşluğa düştüğünüz kişilerdir. her anınızda arkanızda olan, elinizi tutanlardır.
can olan, canan olan insanlardır.
utopya insanlarıdır.
genelde ona en çok ihtiyacın hissedildiği zamanlarda yerini alan ve bu zamanlama başarısından dolayı belki de cümlelerin en anlamsını duymayı hakeden insanlar.
herşeyim benim lafını duyulduğu anlardır. hatırlanmak hatırlatılmak en güzel duygulardır. iyi ki varsın denilir. iyi ki...
derdin olduğunda dertlerini paylaşan, seni seven ve sayan insalardır. fakat ne gariptir ki onlara en çok ihtiyaç duyduğunuz zamanlar sizden çok uzakta olmaları hem onları dertlendirir hem sizin derdinize dert katar.
(bkz: imhotep)
her zor anında seninle olan, sana kendini en kötü hissettiğin zamanlarda 'değerli' hissettiren, sen ne kadar üzsen bile her şeye rağmen seni kollayıp yanında olan insandır.
(bkz: denilen dedirtenoğlu)
(bkz: penelope cruz)
(bkz: jessica alba)
(bkz: anne)
ailen,kankilerin ve tabiki biricik aşkındır..
kişiye dünyada hala iyi bişeylerin,çıkarcılıktan uzak ilişkilerin olduğunu hatırlatan insanlardır.
hayatı çekilir kılan, yaşamayı anlamlandıran insanlar.

varlıkları şanslı, yoklukları eksik hissettirir.
muhabbetleri sargın, gölgeleri duldadır.