bugün

allah'u teala'nın * kur'an -ı kerim ile bizlere duyurduğu gerçekliktir. bugün, onların sapıklıkları hepimizin gözleri önünde, apaçık görebiliyoruz allah'ın izniyle.

andolsun ki, birçok cini ve insanı cehennemlik olarak yarattık. , onların kalpleri var. fakat anlamazlar, gözleri var, fakat görmezler, kulakları var, fakat işitmezler. onlar hayvanlar gibidirler. hatta hayvanlardan da sapıktırlar. onlar gaflet içindedirler.
(bkz: araf suresi 179)
Sureye başlarken önce bir besmele çekmek lazım.
araf 179 der ki;

7:179 insanlardan ve cinlerden çok sayıda kişiyi cehenneme mahkum ettik. kalpleri var, fakat kavrayamazlar; gözleri var, fakat görmezler; kulakları var, fakat işitmezler. onlar, çiftlik hayvanları gibidir, hatta daha da kötü... ve onlar, olup bitenden habersizdirler.

ve ayetin devamını okuduğumuzda daha net anlaşılır;

180.
en güzel isimler allah'ındır; öyleyse o'nu onlarla çağırın. o'nun isimlerini tahrif edenleri bırakın; yaptıklarının cezasını çekeceklerdir.

diyor yüce allah.

ee o zaman soruyorum;

size ne oluyor?
kendilerini bağlayan bir yasak olmadığındandır.
hayvanlar akıl sahibi olmadıklarından onları sapık olarak nitelemek yanlıştır. bir de ateist kardeşlerimize ayıp oluyor.
kuranda geçmeyen hadise.

nerelerinden uyduruyorlar bilemiyorum.
allah ile kulun arasına girilmemesini gösterir, sapıksa ''o'' sapık cezasını allah verir sen neden ceza vermeye çalışıyorsun?
ceza vermeye kalkışırken şirk koşmuyormusun.
nisa suresi 48. ayet meali: "doğrusu allah, kendisine şirk koşulmasını bağışlamaz. ondan başkasını ise dilediğine bağışlar. kim allah'a ortak koşarsa pek büyük bir cinayeti iftira etmiş olduğunda şüphe yoktur."

(bkz: her koyun kendi bacağından asılır)
(bkz: ispatı burada)

http://www.porttakal.com/...la-tutuklandi-214208.html
http://bp.blogcu.com/cemaat-neylesin/6105653
(bkz: ohaaaa)

hayvanları yaratan demek sapık yaratmış ve oldukca ileri boyutta. ilkin buna hayret etmekle başlayacağım. ve inancsız olanlar hayvannatlardan bile daha sapık öyle mi?
allla allla.

yapmayın kuzum böyle sapkınlıklar. allahın verdiği aklı ziyan etmeyin durduk yerde. terbiyesiz ve aptal derler sonra size.

imanlı-inanclı sapık: hüseyin üzmez örneğini vermek istiyordum ama unutulduğundan örneklemiyorum.
(bkz: ateizmi kullanarak inanç masturbasyonu yapan dinci)**
öncelikle ateist değilim.

hayvanlardan da daha sapık olmak ne demektir acaba?
hayvanlar sapık mıdır?
değildir.
sapık olan insandır. sapık olan insana hayvan yakıştırması yapılması ayrı bi hayvanlıktır.
kısaca yok öyle bi şey.
zeka testi gibi bir ortam oluşturmuştur.
allah * diyor ki ''hayvanlardan daha sapıktırlar''.

yorumlar diyor ki : ''sen allah'tan daha mı iyi bileceksin''

gerçi ateistlerden zeka parıltısı bekleyerek onlara fazla şans tanımış oluyorum belki ama bu kadar da olmaz ki.

nasıl diyordunuz? çay mı koyuluyordu?
abesle iştigal bir yorumdur.

hayvanlardan daha sapıktırlar şeklinde bir ifade geçmez kuranda ateistlerle ilgili.
ateist suresi 31. ayet:
--spoiler--
şüphesiz ki onlar bizim 7/24 non stop sevişsinler diye yarattığımız hayvanlardan daha sapkınlardır.
--spoiler--

(bkz: hayvanlara sapık diyen sapkın)
tayyip erdoğan'ın sık sık chp liler için kullandığı, allah'ın * mübarek kelamıdır.

http://www.showhaber.com/...af-sresiyle-seslendi.html
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8627446.asp
http://www.pk34.com/haber...dogan-araf-tan-vazgecmedi
islamın: fizik, kimya, matematik, hukuk, insan hakları gibi uzun listelenecek bir rehber olduğunu bilen kişiler bilirler ki; yaşama saygı esastır. temel ibadetler dışında emanet edilen her varlığı koşulsuz sevmek birinci emirdir. isteyen istediği gibi yorumlamakta-anlamak ve uygulamakta serbest elbette.
inanmayana da saygı esas cünkü kimin ne olacağını bilen tek allahtır prensibini unutmamak gerek.

dünyada allah olmaya niyetlenmek noluyor.
yeryüzüne insan kılığında inmiş allah gibi davranmak, adını kullanarak hükümler koymak, götünden hükümler uydurmak...

haddini bilmek gerek azizim haddini.
terbiyesizlik 'inandım diyene' yakışmaz. yakıştıran ise başka bişeydir.
Araf Suresi 179 - Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. işte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. işte bunlar gafillerin ta kendileridir.26

ebu kalel rumuzlu arkadaş inandığını söylediği Kuran'ı, yani yine inandığını söylediği Allah'ın (cc) kelamını tahrif etmiş. Oysaki buraya bu başlığı açıp rezil olmadan önce bir zahmet edip internet üstünden bir kaç Kuran mealini okusaydı bu hataya düşmez ve bazı çıkarcı aşağılıkların bunu fırsat bilip yine araştırmadan yorum yazmasına neden olmazdı.

Hayvanlar değersiz manası gelmez buradan mana şudur, öyle insanlar vardırki hiç bir yükümlülük vermediğimiz sadece nefsane duyguların hükmetiği hayvanlar kadar bile bazı insanların değeri yoktur. Ve bu kişiler en kısa yoldan cehenneme gidecektir.
(bkz: cehennem)
(bkz: engizisyon)

Araf Suresi 179 - Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. işte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. işte bunlar gafillerin ta kendileridir.

kuran önyargısız ve kayrılmadan okunur, biad edilir. ayette sabit; görmezler, duymazlar ve anlamazlar.

şak diye cehennemlikler ayrıldı.
cennetlikler hişşt size diyorum, ok yönünde ilerleyin.
m.hamdi yazir meali
bismillah
Andolsun ki, cin ve insanlardan bir çoğunu cehennem için yarattık. Onların kalpleri vardır, onunla gerçeği anlamazlar, gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır ama onlarla işitmezler. işte bunlar hayvan gibidirler, hatta daha şaşkındırlar. işte o gafiller ancak bunlardır.

asagi, saskin, sapkin... mealden meale fark vardir. bu yuzden diyoruz biz; tefsir okuyun anlamak icin diye...
kendi yarattığı tanrısının yarattığını iddia ettiği hayvanların sapık olduğunu düşünen temporal lob epilepsisinden muzdarip muhammedin izleyicisi çöl bedevisi hayranlarının puşt kini ile sahipledikleri söz öbeği.
kendinden daha üstün bi varlığı kabullenememelerinden kaynaklıdır bu durum. ama tabi hayvanla kıyasa sokmak ateistin yaptığı sapıklığa yakın bi eylemdir. inananlar böyle oyunlara gelmemelidir.
sübyancılığın, erkek çocuklarıyla ters ilişkinin en çok islamcı geçinen kesimden çıkması gerçeği ile çelişen önermedir.

hüseyin üzmez ve hasır altı edilen niceleri gibi.
(bkz: hayvanlar sapık mı ki)
kıçlarından ayet sıçmaktır. hadi sözlük ortamında "başlık sıçmak" bir derece kabul edilebilir de bu e yuh denecek bir olaydır. sevgili inançlı kardeşlerimiz. bakınız allah sizin kadar katı olsaydı bu dünya üzerinde ya sadece siz olurdunuz ya da sadece eleştirdikleriniz. yapmayın allah aşkına. allahla kulu arasına girebilecek gücü size kim ve neden veriyor? bu cüretinizin kaynağı nedir?
e hadi bir misyon üstlendiniz. eksik bilgilerinizle sağa sola alıntı ayetleri yazıp duruyorsunuz be hey akılsız hiç mi düşünmüyorsun kur-an'nın abdestsiz okunmayacağını? nedir amacınız? sözlüğü takip edenlerin hepsinin her an abdestli olduğunu mu düşünüyorsunuz?
benim sizin yüzünden üstlendiğim bütün günahlarım sizin boynunuza, hakkımı helal etmiyorum. şu saatten sonra siz düşünün. dediklerimi anlayan anladı.
Din olmasa herkes hırsız, herkes tecavüzcü vs. mi olacaktı yani?
insanın ahlaklı olmasını sadece dini kurallarmı sağlıyor?
e o zaman deniz feneri neyin nesi? Ahlak insanın içinde olur benim bildiğim.Zaten dayatmayla yapılan şeyler biryede patlıyor.Ya da herkes kendine göre yorumlayıp, kılıfına uydurup o şekilde devam ediyor. Aslında herkes bildiğini okuyor. Kimi kılıfına uydurarak, kimi daha cesur olup, kılıf mılıf takmayarak.