bugün

Değişilmez gerçektir. Ülkeyi Atatürk ün tek basına kurtardıgına inanan insanlar yüzünden bu hale çıkmıştır. Atatürk bu yüzden hakaretlere maruz kalmaktadır. kazım karabekır in yaptıkları dahi asla görülmez ne var ne yok Atatürk yaptı. türkiye'de yasal olarak zorunlu olmasa, tersi ciddi
cezalara maruz kalma anlamına gelmese, ilkokuldan
itibaren ağzımızdan burnumuzdan atatürk sevgisi
sokulmasa, bu şekilde mecburi tutulmasa aslında
sadece abartanı ilgilendirir bu hale gelmez.

Edit: bazı akılsızlar beni nurcu sanmış direk Said nursıye laf ediyorlar ne alakası varsa , Kemalistler beton kafalı dediğimde ne kadar haklıymışım.

Edit2 : şimdide fetocu olduk iyi mi ?
işine gelmeyenlerin kuru iftirasından başka şey değil. nolacak şimdi.
gerçek tarihi bilenler için doğru, mektep tarihi bilenler için yalan bir beyandır.
atatürk şişirilmiş kahramansa deli said şişme kadındır.
şişiklerin saldıracak milli değer aramalarıdır.

hı hı aynen öyle oldu. atatürk tek başına gitti dövdü düşmanları evet. allah'ın salakları sizi.
göt kılı beyanı. bunu idda edenlerin makatına hortum takar şişirirler balon gibi havada sönerler dikkat etsinler.
risale okuyan şakobenlerin gelip burada gerçek tarihi bilenler için doğru diyerek doğrulamaya çalıştıkları şey.

be amına koduklarım dünya üzerinde en düşük kitap okuma oranı islam ülkelerinde bu ülkelerde en az kitap okuyan kesim ise yobazcı şeriatçı tiplerde. gelip de bu adamların kitabı, tarihi çok okumuş bilmiş gibi davranıp "gerçek tarihi bilen biz şakobenler çok iyi biliriz" üslubu ile kendisini kültürlü ilan etmesinin hiçbir anlamı yok.
tektir arkadasim tek, kim vardi halki orgutleyen kim vardi il il gezen,. antepi marasi kurtarmakla vatan kurtarilmaz, misaki milli icin halki bilinclendiren birlestiren baska biri varmiydi. savasi turk milleti kazanmistir, tesekkur edeceksek once atamiza edicez. siradan bi komutan haline getiremezsiniz. atamiza ve kahraman turk halkina tesekkur ediyorum.
tamamıyla çekememezliktir. bükemediğim bileği kırarım (!)düşüncesidir.
türk eğitim sisteminde, özellikle atatürk ilke ve inkılapları ders içeriği buna örnektir. "Mustafa Kemal", iyi bir askerdir fakat "atatürk", şişirilmiş hatta ve hatta putlaştırılmıştır.

ayrıca;

16 adet girinin 8 tanesi safi küfür içermektedir.
verecek cevabınız yoksa en azından susun da adam sansınlar.
doğru olan önermedir. ülkemizde cumhuriyetten sonra tekrardan subjektif bir tarih yazılmış ve halka iltelenmiştir. tek partili dönemlerde muhalefet ya idam ettirilmiş ya da sesi kesilmiştir.

halk gibi düşünen kurucular tasfiye edilmiş yerlerine dönme olarak adlandırılan kişiler getirilmiştir. şuan kendi tarihinden bir haber atatürk çocukları bu sallama tarihe inanmakta ve yaratıcısı, kurtarıcısı olarak atalarını bilmekte, yazık!!
atatürkü her sevmeyen yobaz, dinci değildir. akp yi sevmeyenlerin chp li olduğu gibi.
bende sevmiyorum, o zorla soktukları ilk okuldaki kemalistlik sayesinde 'hobaa ben kemalistim, anama söv ona sövme ' tavırlarınız oldu.
Cevapların bir çoğunda aksini kanıtlamak yerine ana avrat küfre başvurulumuştur. Bu da doğruluğunu kanıtlar nitelikte.
karşıt görüşler 2 belge atsalar da ilkokul 2.sınıf kitabımı görsem tekrar dediğimdir. özledim amk.
takip edilip hakkında yasal işlem uygulanması gereken beyanat. birçok kişinin saygı duyduğu birine nasıl bu şekilde dil uzatılıyor? hangi köpek soyu bu hakkı kendinde bulabiliyor?
Atatürk'ün savaşları tek başına kazandığına inanan yazarların olduğunu görmemize vesile olan başlık. Yapmayın, etmeyin şu saçma tartışmalar yüzünden, körü körüne birilerini savunmayın.
evet. anlamaya çalışmak yerine, anlamadan övgüler dizilmekte. önce anlayacaksın, sonra bir daha anlayacaksın. övgüyü anladığın kadarıyla kendi içinde yapacaksın. işin gösterisinden sakınacaksın. umarım gelecekte atatürk gibi, hatta atatürk'ten daha ileride bir lidere sahip oluruz. buna türk milleti olarak ihtiyacımız var.
neyi şişirilmiş, neyi abartılmıştır.
eğer bir bilgin-belgen var ise paylaş.
üstelik şu anda atatürk konusunda bir tolerans da vardır.

sadece ortaya "şişirilmiş kahramandır" diyip gitmek trollükden başka bir anlam taşımıyor.
atatürk'ü kahraman sanan ergen bir beyinsizin zırvası.

he yarram atatürk aslında uçamıyodu ama hep işte bahsettiğin hikayeler sayesinde inandık biz onun uçabildiğine... sonra kızınca kocaman bir yaratığa dönüştüğüne falan inandık...

atatürk insandır. senden daha akıllıdır. senin yaptıklarından çok daha iş başarmıştır. ülke kurmuştur. cumhuriyeti getirmiştir. onca savaş kazanmıştır. ve daha da önemlisi bir millet yaratmıştır.

senin sandığın marvel comic's kahramanları gibi süper gücü yoktu yani. şimdi siktir git kumda oyna. amık.
Bir kişiyi sevmemek, onun bunu çocuğu olmak anlamına gelmez. Bu ülkede, diyalektik düşünce ve izan eksikliğinden geldi başımıza ne geldiyse hep.
Atatürk, büyük bir komutandı; istiklal savaşı'nda bu milletin önderlik açığını doldurdu. Karın soğuğun içinde yattı kalktı; affedersiniz at pisliğinden arpa sapı ayıklayıp, çorba yapıp içti o yokluk zamanlarında. Ülkesi için canını dişine takıp savaştı; mareşallik rütbesine erişti. Ülkemiz için yaptıklarını görmezden gelmek vefasızlıktır, kabul ediyorum.
Lakin, insanların anlamakta güçlük çektiği bir şey var; hiçbir insan hatasız değildir. Atatürk'ün de hataları vardı; bir kısmı çok büyüktü.
Atatürk'ün nasıl hataları olduğunu anlamak isteyen kemalistlere şimdi açık adres veriyorum.
Galatasaray Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi'nde, ödünç verilemez kitaplar arasında "Galatasaray Tarihi" adlı bir kitap var. Açın, okuyun bana inanmazsanız. Şimdi o kitaptan aklıma gelenleri bir sıralayayım.
Galatasaray Lisesi'nde Osmanlı'nın yıkılış ve Cumhuriyet'ini kuruluş döneminde öğrenci olmuş bir kardeşim anılarını aktarıyor. Ben de mealen aktarıyorum. 1923'ten önce, lisemizin içinde büyük bir cami varmış, her tarafları sanat eseri çinilerle süslü. Okul içinde beş vakit ezan okunurmuş; sabah namazına öğrencileri uyandırmaktan sorumlu bir memur varmış. Sabah namazına uyanmak isteyen öğrenciler, yataklarının baş kısmına havlularını bağlarlar, görevli memur da havlusu bağlı öğrencileri uyandırırmış. Namaz zorunlu değilmiş yani. Ama, ders esnasında namaz vakti girer de ders bitiminde çıkacak gibi olur, namaz kazaya kalmak zorunda kalacak olursa, hızlıca gidip gelmek şartıyla ders esnasında namaz kılmak için okulun camisine gidip gelmek serbestmiş. Malum, lisenin uzun uzun koridorları vardır. Ezan vakti, o koridorların başından ezan okurmuş bir görevli, isteyen namaza gidermiş. Öğrenciler arasında ayrılık olmasın diye, ramazanlarda oruç tutmak zorunluymuş; ki isteyen gizli gizli yer içer yani bunda bir şey yok zaten, ki düşünün namaz kılmak zorunlu değil; sadece Müslüman öğrencilerin işi kolaylaşıyor biraz daha. 1923 sonrasını ise abimiz şöyle anlatıyor kitapta: cumhuriyet sonrasında, okulun içinde ezan okunması ve derste namaz vakti ister girsin ister çıksın namaza gitmek yasaklandı. Sabah namazına kaldırma uygulaması, yatağın başına havlu bağlama olayı ve oruç tutma zorunluluğu kaldırıldı. Okulun içindeki cami yıkıldı ve kilere çevrildi. Abimiz, yine mealen şu trajik cümleyi kuruyor ardından: "Hadi ezanı namazı orucu yasakladınız, hadi diyelim camiyi de yıktınız. Peki o caminin içindeki el yapımı çinilere, el yapımı mermer eserlere nasıl kıydınız?"
Şimdi, "hadi lan, yanlıdır o kitap, cemaatin işidir, Tayyip bastırmıştır." Falan diye tükürüklerini saça saça isyan edecek olan kemalist kardeşlerim vardır, eminim. Ama sayın(!) kemalist kardeşlerim; şunu anlayın artık, Atatürk ne ilah ne peygamberdi. Ettiği hatalar da, bir müslümanın asla affedemeyeceği hatalar olduğu için bu kadar yobaz var ülkemizde, bu kadar Atatürk düşmanı var. Ateiste beslediğiniz sempati ve kurduğunuz empatinin yüzde birini o yobazlara, kuru softalara harcasanız, belki de o insanlar da Atatürk'ün iyi yanlarını görmek isteyeceklerdir. Benim nasıl bir adam olduğumu merak ediyorsunuz belki de şu an; ki merak edildiğimi düşünecek kadar kibirli biri değilim elhamdülillah ama satırlarımı okuduktan sonra "bu adam ne ayak lan, her zümreye göz kırpıyor" demiş olabilirsiniz diye söylüyorum. Ben elhamdülillah müslümanım, ve Anti-kapitalist bir müslümanım. Ne hadis düşmanı ne ayet düşmanıyım; sırat-ı müstakim üzerinde hayatını tesis etmeye çalışan biriyim sadece. Hiçbir siyasi partiye hayatımda oy vermedim, vermeyeceğim de. Atatürk meselesinde de; Atatürk'ün islam'a vermeye çalıştığı zararlardan dolayı onu kalbimle buğz ederken, bir yandan da vatanım toprağım için ter döktüğü için ona saygı duyuyor, vefasızlık etmemeye uğraşıyorum ve onu tekfir edip allahçılık oynamıyor, Atatürk kafirdi fasıktı münafıktı hede hödö demiyorum, zira Allah bilir.
Çok konuştum hakkınızı helal edin. Ülkemizde ve dünyadaki her zümreye biraz aklıselim niyaz ediyorum Allah'tan ve saygılar sunuyorum.
cumhuriyet ve istiklal harbi öncesi dönem için tamamen yalan olan ama cumhuriyet sonrası dönem için kısmen gerçekliği olan bir söylem.
atatürk kurtarmadıysa neden o dönem atatürkten önce bu kadar birlik beraberlik bütün ülkeye yayılmadı diye sorarım size ? kazım karabekir önemli adamdır. kendi adıma milli mücadeleye katılan, emek veren herkes benim için aynıdır. fakat kazım karabekir, mustafa kemal atatürk kadar etkili olamadı. aralarındaki farkı şöyle açıklamak lazım. kazım karabekir yerel, atatürk ulusal...

ayrıca yalan tarih olayına girmiş birisi. aynen katılıyorum resmi tarihte yalan kısımlar vardır. örneğin, vahdettin efendi parsel parsel ülkeyi satıp, kaçması yazmaz kitaplarda. biriside yalan belge demiş. ulan sizin örnek aldığınız tarihçilerin hangisinde atatürk'e atılan iftiraların belgesi var ? adamlar youtube'tan kadir mısıroğlu'nu izliyor ondan sonra burada trollük peşindeler.
"şişirilmiş sensin iğnem götüne girsin."
Hiç mi beyin olmaz bir insanda. hadi biz şişirdik, tarihçilerimiz de şişirdi.

Elin gavuru da mı şişirdi.

Biraz kafanızın içindeki malzemeyi kullanın. Var mı bilmiyorum.
burada bu entry' e izin verenleri de kınıyorum, her fikre saygım var ama mantık çerçevesinde olursa.