bugün

istanbul'un en onemli kultur merkezi. istanbul devlet tiyatrosu oyunlarını burada sahneler.
artık her ilde olduğuna inandığım bina.hatta bu kadar çok olduğuna göre binalar topluluğu da denilebilir.
(bkz: akm)
ankara'da da vardır bu merkezden. metro istasyonu durağı mevcuttur.
istanbul taksim burger king'den* sonra en fazla kullanılan bulusma yerlerinden biri
yanındaki otopark, denize karşı işemek için uygundur.
buluşma mekanı, arabayı 5-10 dakika beleşe parketme gibi işlevleride vardır.
isminin atatürk, cismininse kültür merkezi olması nedeniyle pekçok kişiye batan yer.
(bkz: akm büyük salon)
(bkz: akm oda tiyatrosu)
(bkz: akm aziz nesin sahnesi)
http://www.milliyet.com.t...007/02/18/yazar/uras.html
yazık ki haydarpaşa tren istasyonu ile aynı tehlikeye maruz kalan yapı! binanın eskidiğini savunan, yıkılması için türlü mazeretler arayan, yerine daha güzel ve modern * bir yapının inşaasını savunanlara lafım: yıkılmak istenilen her şeyden önce bir tarih! *
istanbul'un taksim metrodan önce ki buluşma merkezi

kızılkayalar
metro
mc donalts
ankaradaki ise, küçükken katılmıs oldugum güzellik yarısmasında birinci oldugum bina. *
(bkz: küçükken güzeldim)

(bkz: mütevazi insan figürü)
Çorlu'daki eski belediye binasına verilen isim.
istanbul'un ihtişamına hiç yakışmayan güdük bir yapı. dünyadaki en kötü yapılar sıralamasında başa oynar. hangi salak bu binanın bu şekilde yapılmasına ön ayak olmuş diye düşündürür.
taksim meydanında bulunan sevimsiz kütle.

o meydanda bir büyük kültür merkezi bulunmalıdır muhakkak, ama bu şekilde değil. akm, the marmara ile beraber taksim'in en sevimsiz binasıdır. zevksizlik abidesidir.
akp zihniyetince 2010 kültür başkenti için bahanesiyle cami yapılmaya kalkılan fakat tepkilerden sonra yemediği için ölüme terkedilen binadır.

heykel yıktıranlardan sanat mı beklenir?
kıbrıs'ta başkent lefkoşada bulunan kültür merkezidir.
ben yaparım ben yıkarımdan nasibini alacak binadır.
rte'nin akeme olarak adlandırdığı. türkiye genelinde kültür merkezlerine verilen.
bu akşam arka bahçesinde çekilmiş bir fotoğraf.

görsel
akp zihniyetinin cami yaptırma sevdası yüzünden göt gibi duran bina olmuştur.

mis gibi kültür merkezimiz var ama sanat düşmanı yobazlar yüzünden değerlendiremiyoruz.

(bkz: çare sarıgül)
istanbul'un en estetikten uzak yapısı.

Şu anda önünde, tamamını görebileceğim bir noktadayım ve kesinlikle hayatımda gördüğüm en çirkin mimari örneği bu.
Bir kültürel aktivite binası.

LÃ yıkılsın demiyorum da birisi ıslak mendille falan silsin sevabına.
eğer hala sağlamsa, iyi bir cephe restorasyon çalışması ile göz alıcı hale gelebilir. herşeyin estetik olmasına gerek yok. bazen sert ve katı bir görünüş, sağlam ve biraz da ürkütücü bir duruş, çok daha simgesel, etkileyici olabilir.
2008 den beri tadilat gereğiyle kapalıymış. bana kalırsa gericiler kasıtlı olarak kapalı tutuyor.