entry'ler (24)

bir yere giderken sevgilisinden izin alan kız

bunu izin vermek değil de izin vermek şeklinde düşünüyorum ben. kadınım bir yere giderken bana "şuraya" gidiyorum diye bilgi verir. keza ben de aynı şekilde davranmaya dikkat ederim. bilgisi olsun , rahat olsun isterim. onun da böyle düşünüğünü biliyorum. yoksa kimse kimseye hesap vermiyor merak etmeyin.

kendini tamamen karşıdaki insana teslim eden insanlar elbet var. bu da acizlik değil bir tercih. onları da yadırgamamak lazım. bazı kadınlar bağımlı olmayı gerçekten de seviyor. beni o yönetsin, bana yön versin şeklinde davranıyorlar. dediğim gibi fazla takılmayın. sevdiğinizi habersiz , sizsiz bırakmayın , kafi.

gecenin sözü

"Dikkat edin en sonunda bana gelmeyin."
Goethe

sevgilinin geçmişi

"yar" ise değildir. "önemli" ise asla yar olmamıştır.

erkek hesabı ödemek zorundamı

bu konu ile ilgili donanımhaber başlığı :

https://forum.donanimhabe...p-odetip-kacti--131270142

canı sıkılan okusun. ben çok eğlendim.

sözlükte kızıl saçlı kız olmaması

doğruluğu ya da yanlışlığı ispatlanamayacak yargıdır. genelleme olarak ele alınırsa moderasyondan birisinin girmiş olduğu entry olabilir. sistemdeki kullanıcıların kayıt email adresleri değişik sosyal medya sitelerinde aranıp uyuşan emailler varsa bir ihtimal fotoğraflarına erişilebilir. bazı zamanı bol arkadaşlar da bu kontrolü yapmış olabilirler. ama dediğim gibi. doğruluğu ya da yanlışlığı asla ispatlanamayacak yargıdır.

arpasuyu

2775 gün sonra sözlüğe dönen yazardır. Ve evet. Bu da akp döneminde oldu.

namaz kılmayan çocuğunuzu dövün

yanlıştır.
mademki hoşgörü dini,mademki biz hoşgörüsüzüz.dövmeyelim öldürelim.mümin/nüfus oranı artsın.

Asın,kesin,dine can verin.

3

Düş Sokağı Sakinlerinin üçüncü kasetlerinin adı.

7 kişi birleşip duşa girmek

düğün dönüşü halay ekibinin "le hanım" eşliğinde ter atmak için katılabileceği eylem

cennete giden türbansız kel kadın

rüyamdaki aptal kadınla yarışabilen tamlama.

suskunlar

ihsan oktay anar'ın hamdım'la başlayan yazım serüvenini oldum noktasına getirebilen kitaptır.

ezginin günlüğü

1980'i yapmış beni benden alıp götürmüş olan gruptur.

babam ve oğlum

Bazı filmler vardır , sorgulamaz , tartmazsın.kendini teslim edersin ona ...

Bazı filmler vardır , perde'de kendinden çok şey görürsün ...

Bazı filmler vardır , ya bu benim sevdiğim insanın başına gelirse deyip
kafanı yana çevirip sinemanın karanlığında onun yüzüne baktırır ...

Bazı filmler vardır , dalga geçmek için o koltuğa oturmuş densizlere dahi
laflarını yutturup boğazlarında bişeylerin düğümlenmesine sebep olur ...

Bazı filmler vardır yaptığın hataları kafana vurur , ağırlığında ezilirsin
ya da sana yapılan hataları hatırlatır ve sonra o hatayı yapan kişinin senin
bilmediğin hallerini gösterir sana.Pişmanlığını , acısını ...

Bazı filmler vardır , samimidir.Perde'de ki sensindir , babandır , abindir ,
dostundur.Onlarla ağlarsın ...

Bazı filmler vardırki gönlünün tahtına kurulur bir daha da inmez ...

Emeği geçen herkesin ellerine , yüreğine sağlık ...

anet haber grubunda bir arkadaştan alıntıdır...

atatürk kültür merkezi

artık her ilde olduğuna inandığım bina.hatta bu kadar çok olduğuna göre binalar topluluğu da denilebilir.

ihsan oktay anar

1960 doğumlu,türk edebiyatına puslu kıtalar atlası,kitab-ül hiyel,efrasiyabın hikayesi ve amat gibi kitapları kazandırmış olağanüstü bir yazardır.Halen ege üniversitesinde öğretim görevliliği yapığı tahmin edilmektedir.Puslu kıtalar atlasındaki karakterlerden birini kendi adından dolayı uzun ihsan diye adlandırınca tarafımızdan da öyle isimlendirilmeye başlanmıştır.

where is my mind

placebo tarafından da olcukça güzel coverlanmıştır.

uludağ sözlük te küfür etmek

kişinin kendini bilmediğinin en güzel örneğidir.yuh yani dedirten olaylar zincirinin başında gelir.kaliteyi düşürür.

icewind dale

baldurs gate kadar iyi olmasa da kendi türünde iyi bir oyundur.drizzt'in serüvenlerine ev sahipliği yapan yer olarak da bilinir.

adrenalin

organize işler filminde cem yılmaz tarafından ardinal olarak adlandırılan hormon.

arpasuyu

arpasuyunu saçmasapan şeylere benzeten yazarlara sadece gülüp geçen sözlük yazarı