Android sürümü: Android 4.3 ve Asus ZenUI arayüzü.

Özellikler: 6 inç dokunmatik ekran (HD), 2 GHz çift çekirdekli işlemci, HSPA+, WLAN-N, 13 MP kamera, 8/16 GB dahili hafıza, A-GPS, MicroUSB, Bluetooth, Dörtbant GSM.

Piyasaya çıkış: 2014 Yaz (Tahminen)

Fiyat: Belirsiz

Değerlendirme: Intel işlemcili Zen serisinin 6 inçlik modeli de yaz aylarında raflardaki yerini alacak. KitKat güncellemesinin geleceği açıklandı, fakat ne zaman olacağı konusunda kesin bir bilgi yok. Ayrıca fiyatlandırma konusunda da net bilgiler bulunmuyor.
özellikleriyle kendine hayran bırakan smartphone. teknosa 799 tl'ye ön siparişleri almaya başlamış.
yeni telefonum olması muhtemel model. fikret orman tabiriyle yakında netleşir o zaman bir inceleme yazarım buraya.
Piyasadaki telefonlara göre dandik telefon tek arti yanı ısınmaması.
teknolojiye atarlanan adam tarafından incelemesi yapılmış ve geçer not almış telefon. yine fakir telefonu cart curt diye başlığa doluşacakların babasının hizmetçisini sikeyim afedersiniz.

taa incelemesi:
http://www.youtube.com/watch?v=RuCkSPYYG2w
isteyen fakir telefonu olarak adlandırsın, saygı duyarım. sonuçta bu ülkede 3000 liraya telefon aldıklarında sınıf atladığını sanan dostlarımız var. zenfon'un çok güzel bir ekranı ve güçlü bir pili var, tatminkar bir kullanım sağlayabilir(di)... neden mi di diyorum? çünkü ipi kopmuş ülkemizde, asus'un yamyamları bu telefonu, diğer ülkelerdeki muadilleri gibi 2.0 ghz'lik işlemci ile değil, sadece 1.6 işlemci ile satmaya yelteniyorlar. atom 2560 işlemcinin uzun ömürlü bir işlemci olmayacağını, androide gelecek 5.0 güncellemesi ile çok ciddi performans düşüşleri yaşatacağını hatırlatalım. yurtdışında ise atom 2580 daha tatminkar bir hız sağlıyor. ayrıca 2560'ın snapdragon 4xx serisi ile muadil bir güç sağladığını bilmenizde fayda var. bu durumda, cebimizdeki paraya hallenen asus'a çok soğuk bir bardak su içmek düşüyor. hatta isterlerse ice bucket yapsınlar. artık kendi bilecekleri bir durum...
Asus almayın. Neden mi. Asus telefonlar çok yaygın kullanılmadıkları için yedek parça sıkıntısı yaşayabilir ve telefonunuzu herhangi bir arıza yapması halinde servise vermek durumunda kalarak yuksek fiyatlar ödersınız.

Pilini bile temin edemezsiniz. Asus işte.

Talep yok.
ankarada bulamadığım telefondur.
sağlam güzel ve ucuz. arkadaşımız pilini bile bulamazsın demiş te çıkmıyo zaten moruk.
2 haftadan uzun bir süre önce teknosa dan 800 liraya beyaz olanından aldığım ve memnun olduğum telefondur. Ecnebilerin phablet dediği sınıfın en büyük olanlarından sanırım. Ne kadar ısınma yok deseler de ısınma mevcut. Asfalt 8, real boxing gibi oyunları donma vs. Olmadan rahatca oynadım. Ancak 10-20 dakika gibi bi süreden sonra ısınma rahatsız edici dereceye geliyor. Ben Fazla takılmış da olabilirim. Genel olarak pek oyun oynayan biri olmadığım için sıkıntısını yaşamadım. Müzik oynatıcısını pek beğenmedim, Oyunların seslerini bile müzik olarak algılayıp çalma listesine eklemesi bana oldukça saçma geldi. Poweramp sayesinde o sıkıntı da kalmadı. 16 GB olanından aldım, zaten arttırma imkanı olduğundan sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Kılıf, kap, ekran Koruyucu vs bulmak dert. Yeni olmasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. inşallah zamanla Aksesuar satan yerler olur. Çünkü arka kısım bana oldukça dandik geldi. Ne kadar note 2 nin arka kapağı kadar olmasa da darbelere karşı bi koruma sağlayacağını pek sanmıyorum. EBay ve focalprice da flipcover, farklı renklerde arka kapaklar ve arka tarafını koruyan zımbırtılar mevcut. Şarj durumu bana yeterli geldi, tabii ki kullanıma göre değişen bi durum, ama ben Wifi açık, nadiren gelen mesajlara cevap yazarak 2. Günün akşamında %48 i gördüm 3. Gün şarjın bitmesi için uğraştım diyebilirim. soru sormak isteyen arkadaşlar yeşillendirebilir.

Edit: telefonu garantiye göndermiştim şarj olmadığı için. yasal süre 20 gün olmasına rağmen 35 gün geçti ve hala mail bekliyoruz vs. Diyerek oyalıyolar. rezalet bi teknik servis kısaca. alacak olanların bunu da göz önünde bulundurmaları gerektiğini düşünüyorum.

Edit 2: 40. Gün arayıp işlemleri yapmam için çağırdılar. ilk talebim yeni ürün almaktı ama bu rezaletten sonra paramı istedim. Teknosa dan kaynaklanan bi sorun olduğunu düşünüyodum. Paramı aldım, araştırırken teknik servisin teleservice olduğunu öğrendim. başka bi telefon almayı düşünüyorum şu anda.
Fiyatına göre üst düzey telefon.
Pardon da. Ekranı hayvan kadar kocaman telefon. He almadım. Almayacağım zaten de. Eğer internetten alacaksanız bi' gidip görün önce.
6 inc ekranıyla note 3 den daha büyük.
13mp kamerasıyla rakiplerini geride bırakıyor
Özellikleri güZel olan telefon.

Yalnız ekran görüntüsü ne şekilde alınıyor henüz öğrenebilmiş değilim. Bilenler bilmeyenlere anlatsın.

Edit: güç düğmesi ile ses kısma düğmesine aynı anda basılarak ekran görüntüsü alınıyor.
An itibariyle 4.4.2 Kitkat güncellemesi gelmiş telefondur.
Olmayan telefon şaka gibi, eğer içinde bulunduğumuz ay boyunca kendisinden 1 adet bulabilseydim alacaktım fakat şimdi gmd 2+ yı bekliyorum ve fiyat konusunda sıçış yaşamazsa bir adet gmd 2+ almayı ciddi ciddi düşünüyorum.
Türkiye'de piyasaya sürülen modelindeki 1.6 ghz işlemcisiyle beni düşündüren telefondur. Ayrıca gold, teknosa gibi yerlerden temin edilemiyor, nerede bu telefon sayın seyirciler?
Asusun teknosayla yaptığı anlaşmadan dolayı teknosa dışında hiçbir yerden temin edilemeyen telefon, ancak burada asıl sorun teknosadan da temin edilemiyor olması bir telefon düşünün ki tek bir mağazada satılıyor ve orada da hiçbir şekilde bulunamıyor hatta ve hatta 6 sı yok 5 ten 1 tane kaldı o da alacak olan şanslı kişiyi bekliyor gibi cevaplarla karşılaşıyorsunuz sorduğunuzda, sanki bedava dağıtılıyormuş gibi* asusun burada yaptığı enayilik teknosa gibi o.ç liğin dibinde yönetilen bir tekno marketle anlaşma yapmalarıyap media markt la bak bakalım biz zenfone 6 bulamama gibi bir mallık yaşıyormuyuz? teknosanın yediği bokun sebebini de hala anlayamıyorum amaç nedirt note 3 ün satış rakamlarını mı korumaya çalışıyorlar? özetle gmd2+ çıkmadan bir tane bulursam alırım bulamazsam gmd2+ sd kart desteğiyle çok daha makul gibi geliyor bana.

Edit:Artık birçok yerden temin edilebiliyor cihaz.
Su anasus kullaniyorum. Zenfone 5 super telefon.
Güzel telefon.

Bu entry'yi girdigim telefondur ayrıca.
Zenfone 5 aldım ekranını kırmayın 300 tl girer .
hiçbir yerde bulunamayan telefon
Alacak olanlara boyutunu göz önünde bulundurmalarını tavsiye ettiğim telefon, ben alırken ne güzel açar anime falan izlerim rahat rahat diye aldım fakat az önce fark ettim ki bu telefon birçok pantolonumun ön cebine girmiyor, arka cepte ise taşıyor ve geniş adımlı yürüyen bir insan için rahatsız edici bir durum ortaya çıkıyor, taşımadaki zorluk dışında boyutu video izlerken, oyun oynarken kullanışlı kılıyor telefonu, yani ben yanımda çanta yada iç cepli ceket taşımam telefonu da pantolon cebinde taşırım rahatım free yim öyle şeylere gelemem diyenler zenfone 6 alırken bir kere daha düşünsün 5 e falan da baksın.

Not:Telefon kılıfı kullanıyorum deri olduğu için kumaşla sürtünüp daha da zorlaştırıyor cebe girmeyi bu yazıyı bu şartlarda yazdım özetle.
Arka plan uygulamalarını nasıl kapatacağımı öğretecek yazarlara müteşekkir olacağım, ben oynamazken hatta telefon ıiığı dahi yanmazken temple run 2 şarzjın %12 sini yiyor crome denilen şerefsiz ondan daha beter nasıl kapatazağız bunları?

Edit:kiminanir e müteşekkirim fakat temple run 2, crome, galeri vs programlar açık gözükmeden toplamda %20 şarj tüketiyor ne yapacağız bu pezoları.
hepsiburada'da dikkatimi çeken telefon. bataryasının çıkmıyor olması bir sorun. fotoğraf kalitesini de pek beğenmedim açıkçası.