bugün

entry'ler (225)

icerikdepo com

emek sömürücüsü site.

uzak durun! şiddetle uzak durun!

kariyer.net'te bu rezil adamların ilanını gördüm ve başvurdum. bir gün sonra telefondan ulaştılar. geçmişte çeşitli blog yazılarım ve politik makalelerim olmuştu ama bunları kendileriyle paylaşmak istemedim. bunun yerine eğer herhangi bir konu başlığı verirlerse deneme amaçlı bir makale hazırlayabileceğimi söyledim, kabul ettiler. yazıyı hazırladım. özgün cümleler istiyorlardı. makalenin %100 özgün içerik olduğunu ve benimle çalışabileceklerini söylediler.

bana google news üzerinden belli konularda 150 kelimelik özgün cümlelerle 20 haber oluşturmamı söylediler. oluşturmaya başladım ama gördüm ki özgün başlıklı ve cümleli bir içeriği oluşturmak minimum 25 dakika sürüyor. ücret olaraksa 100 kelimenin 75 kuruş olduğunu söylediler. "8 saatlik çabaya 20 tl ücret vermek emek sömürüsüdür" dedim.

"anlaşılan bu iş size ağır geldi, böyle içerikleri editörler 10 dakikada hazırlıyor" diye dangalakça bir cevap geldi. "onları sıkıca sarın, kucaklayın o zaman" dedim.

daha sonra karşı taraftaki sığır her kimse e-posta üzerinden benimle atışmaya başladı. adam "ramazan günü umarım allah sizi doğru yola eriştirir" dedi. "allah kulun hakkını sömüreni kahretsin" dedim ben de. "bu para insanların erzak parası" dedi, "kızılay yardımı dağıtmıyorsunuz, insanların emeğinin karşılığını verin" dedim.

böyle bir kaç rezil yanıtlar ve benim de onlara cevabım falan. hepsinin kaydı duruyor.

sitelerinin orta yerine "türkiye'nin en büyük dijital içerik üreticisi" yazan bu adamlardan şiddetle uzak durun.

murat özçelik

grup toplantısında çıkıp "ben ve çevrem hdp'ye oy verdik" diyebilen bir chp genel başkan yardımcısı. http://www.radikal.com.tr...oy_verdim_kavgasi-1386245

ksü de okumak

(bkz: ksü ne amk)

ülkücü

bayrak yere düşmesin diye üniversitede bir kez daha can verdi. allah ondan razı olsun. (bkz: fırat çakıroğlu)

ege üniversitesinde 1 ülkücünün öldürülmesi

acıdır, sosyal medyada orospu çocuğu sayısı fazla. bilumum sayfada bu anası babası verişkenlerin pkk/hdp/dhkpc taraftarı zırvalarına rastlayabiliyoruz artık. ifade özgürlüğü fasa fiso asıl mevzu sitelere gelen hit karşılığında reklam gelirleri. bu sebepten görmezden geliniyorlar.

ege üniversitesi son yıllarda pkk'lı itlerin iyice azdığı okullardan biri oldu. yönetim büyük bir zafiyet içerisinde bu olanlara göz yumuyor. daha önce de muğla üniversitesi'nde apo'ya özgürlük pankartları açılmış, güvenlik/polis bunlara ses çıkarmamıştı. ankara üniversitesi'ne girmiyorum bile.

kimi yerde üniversite hocalarından dahi destek alıp kampüslerde havlayan bu orospu çocuklarına karşı bir tek ülkücüler seslerini çıkarıyor. allah onlardan razı olsun.

çözüm süreci adı altında pkk'ya sınırsız hoşgörü gösteren akp hükümet/ler/i yüzünden bugün bu onun bunun çocukları türk üniversitelerinde cirit atıyor.

şu var ki; bugün devlet aklı uykuda olduğu için bu itlere sessiz kalınıyor. ancak bütün bu soysuzların seceresi tek tek polis/istihbarat raporlarında mevcut.

bu devran dönünce o defterler açılacak işte. o zaman göreceğiz bu it sürüsünü. bunlar daha rahat günleriniz.

ne diyor atsız: "kinimizin şiddetiyle gebereceksin."

hayatını kaybeden kardeşimize allah'tan rahmet diliyorum. "ölürse ten ölür, canlar ölesi değil."

hayal

piano turca'nın ilk albümü.

piano turca

ilk albümü hayal dijital ortamdaki yerini almıştır. şuradan ücretsiz dinleyebilirsiniz: https://t.co/RJ09Jv919p
şuradan da satın alabilirsiniz: https://t.co/X66U3Jkxfo

orc

akp'li bir anket şirketidir. her seçim döneminde piyasaya çıkar, akp'yi anketlerde devasa oy oranlarında gösterirler. yandaş medya da hemen atlar buna. gerçek verilerle alakası olmayan anket çalışmalarıyla manipülasyon yapıp kararsız seçmeni buraya kanalize etmek için uğraşırlar. geçmiş dönemlerde bu yöntemle çok başarılı oldular. şimdiyse bütün medya yandaş olmuşken muhalefet nasıl oyunu arttıracak ben de merak ediyorum. bu düzen de yıkılır elbet.

donuz listesinin 100 kişiyi aşmış olması

durup durup sik sik başlık açan bir grup embesil yüzünden oluyor bu. yani nasıl bir tatmin duygusu oluyor anlamıyorum bunlarda. gerçek kimlikleri açık olsa çarşıda rastlayamayacağımız silik tipler çıkacak bunlar. internet cafede knight oynayan çocuklar bunlardan daha asildir. böyle orospuçocukluğu olmaz.

üniversite okuduktan sonra işsiz kalma nedenleri

bir defa bu memlekette her ile üniversite açmayı marifetmiş meydanlarda söyleyen bir rte var. açtın da ne boka yaradı? şehir esnafını kazandır anca. bu memlekette üniversiteler işsizlik oranı düşük gösterilsin ve esnaf kazansın diye var. yüzde 90'ı için durum budur.

orta halli bir üniversitenin orta halli bir bölümünü okudum. lise demiş bir arkadaş. hak veriyorum. isminin başında prof. olan bir sürü dallama gördüm bu ülkede. gel gelelim 4 sene okul okumuşum arkadaş. daha iki gün önce bir bankanın gişe yetkilisi kadrosu hakkında görüştüm. 1100 TL maaş veriyorlar lan. 1100 TL! Şok'ta çalışan lise mezunu arkadaşım 1150 alıyor. hani şu dıt dıt ürünü geçirip poşetleyen var ya o. sen arkadaş "bankacı" olmak için götünü yırtacan 1100 tl alacan lan. neymiş bu işte zamanla yükselme varmış. atanan öğretmen 3000 alıyor, polis keza öyle. ben bunlara yetişmek için kafadan 5 sene yardıracam. 30 yaşında geriye dönüp baktığımda lan eh işte geçiniyorum diyecem öyle mi? sikeyim böyle adaleti de dünyayı da. yalnız öyle orospuçocuklarına rastlıyorum evet iyi okullar okumuş, avukat falan olmuş. bir de öyle gam yiyorum. bu sığır bile bunu okumuş, vay bana diyorum. 24 yaşındaki adam hakim oluyor memlekette. bebe elinde telefonda candy crush oynasın, 5000 tl maaşla çalışsın. egosuna girmiyorum bile. sokayım böyle sisteme de.

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

"deneme çekimi". belgesel-film. gayet de ilgimi çekti. tavsiye olunur. sitesinden ücretsiz izlenebiliyor. denemecekimifilm.com

atatürk ün türk milliyetçisi olması

"ruh bedenimin babası ali rıza bey, heyecanlarımın babası namık kemal, fikirlerimin babası ziya gökalp'tir" diyen bir insanın türk milliyetçisi olması çok doğal. "biz doğrudan doğruya milletperveriz ve türk milliyetçisiyiz" diyen de atatürk. maalesef ismet inönü döneminde chp'ye çokça parazit girdi ve parti atatürk'ün çizgisinden uzaklaştı. alparslan türkeş "chp atatürk'ün ilkelerinden sapmasa biz mhp'yi kurmazdık" demişti. bugünkü chp, pkk'nın siyasi kanadı hdp ile sarmaş dolaş. partideki her kötü şeyin sorumlusu da ulusalcılardır propagandası yapılıyor. bilakis chp birazcık atatürk'ün milli çizgisinde olacaksa bu ulusalcılıkla olur. işçi partisi ulusalcılığını kastetmiyorum tabi ki.

komünist bir kızı tavlama teknikleri

komünist kızların geneli esmer kıvırcık saçlı çirkinimsiler la. neyini tavlayacam ben onun. üniversitede okurken kolektiflerden biri teklif yollamıştı aracısıyla bana. "yok canım, bizim fraksiyon farklılığımız var" deyip siktir etmiştim. bu da böyle bir anımdır.

12 eylül ün idam ettiği ülkücüler

kenan evren denilen yaratık "denge olsun diye bir sağdan bir soldan astık" demişti. dosyası henüz sonuçlanmamış birçok ülkücü "siz asın dosyası peşinden gelir" saçmalığıyla asıldı. bu şerefsizlikleri yapanlar, bu dünyada cezalarını bulmasalar da ahirette elbet hesabı sorulur.

12 eylül öncesi solla ülkücülerin mücadelesini "birbirlerini kırdılar" şeklinde sığ mantıkla açıklayanlar mal yorumlarını kendilerine saklasın. o iş öyle değil abisi. sovyetler'in dağılması ülkücüler sayesinde oldu. az biraz oku diyeceğim de, sana da fazla, biliyorum.

musul kerkük 2023 de türklerindir

arkadaş hâlâ lozan'da açıklanmayan gizli maddeler olduğu iddia ediliyor. yok arkadaş öyle bir şey. şehir efsanesi o. ancak ak sığırlar inanır ona. 2023'te de iktidar olacaklarda, yeraltı madenleri serbestçe kullanılacak falan filan. yok öyle bir madde. element uydurmayın.

ölünce mezarın içinde çalınması istenen müzikler

cemal kuru - kabrimin ilk gecesi.

a2 ehliyeti

5-6 yıldır sahibi olduğum b sınıfının yanına eklemek için başvurduğum ehliyet sınıfı. çocukluktan beri motosiklet hevesim vardı, bir yerden başlayayım dedim. bu arada sıfır tecrübem var şuan. ay sonundaki direksiyon sınavına kadar bakalım ne kadar öğreneceğiz.

cedit: sınava 1 hafta kala 3 gün kıytırık bir motoru sürdüm. 3. gün demir levhadan kayıp motoru devirmesem iyiydi ama oldu. 4. gün sınava girdim kazandım. a2 ehliyetim mevcut. motor hâlâ yok. özelden maliyet soran olmuş, bu iş bana 650 tl'ye falan mâl olmuştu.

uğur mumcu

yarım kalmasına üzüldüğüm kitaplardan birisi kendisinin "kürt dosyası" isimli kitabıdır. acaba neler yazacaktı, neler biliyordu, gerçekten merak etmişimdir.

ilber ortaylının chp den aday olması

ilber ortaylı'nın siyasete girme ihtimali demba ba'nın chp'den aday olması kadar uzak ihtimal.

kendisini yusuf halaçoğlu'nun yanında mhp'de görmek ne güzel olurdu ama bu gerçekleşmeyecek bir durum. biz onu böyle de seviyoruz. büyüksün ilber hoca.

uludağ sözlük aşık atışması

ergen yazar yapma kıta,
senin burda olman hata,
hadi şu hesabını kapa,
kim koyduya gitme !