benim gibi insandır. hayattan soğumuş, hayata malup olmuş insandır. tüm acılara ve mutsuzluklara rağmen yaşayan kim var ki başka?
kendi açtığım başlıkta buldum cevabı. meğer benden tekmiş.
bir çok şey yaşamış, hayatın aslında yalanlarla dolu olduğunu görmüş kişidir. kendimden biliyorum.
sevecek birşeyi olmayan kalbi kararmış insandır.
"Hayat seni güldürmüyorsa, Espiriyi anlamadın demektir."

- CEHOV
Üst dişleri yerine daha çok alt dişleri görünen bir insandır. Küçükken çok dikkat ederdim böyle insanlara. Hepsi de "büyükler"di. ironik..
http://www.youtube.com/watch?v=xmWp5xTg9sk&feature=related

üstteki şarkıda kendisini bulabilir belki.
bu sözlükte yazarsa yahut okuyucu bile olsa her daim gülümser. gülümseten sözlüktür burası. hatta kahkahalarla güldüren sölüktür. (bkz: uludağ sözlük)
hayatın gerçekleri ile yüzyüze olandır. aile fertlerini küçük yaşta kaybetmiş ve yaşıtları kumdan kaleler yaparken o sanayii de işe girip çalışır.babasızlığı en derinden hisseder. arkadaşlarını okula hep babaları getirirken o abisiyle gider gelir. hayat en acı yüzünü gösterir ona. herkes tatlı bayramlar yaşarken,o babasız bir bayram daha geçirir. büyür ve yirmili yaşlara gelir. yazları, emsalleri bodrumda tatil yaparken sabah sekizden gece 11 e kadar çalışır. gülmeye hiç fırsatı olmamıştır.tebessüm etmeyen bir yüzü vardır artık sevdiginin desteğiyle.
amacını merak ettiğimiz insandır.hayatı nasıl çekilir kılıyordur merak ediyorum doğrusu.
(bkz: ben gülüyor muyum)
"hayat dar açıda trajedi, geniş açıda komedidir" sözünü hatırlatıp hayata bakışının değiştirilmesi gereken insandır. slumdog millionaire'i izlerken bok çukurunda gülümseyen çocuğu görüp ülke şartlarında iyi ya da kötü olan hayatından zevk alamayan insandır. sırıt lan yarrak kafası.*
anırarak gülmeyi seçiyor olabilir.
alper canıgüz'ün şu cümlesini aklımıza düşüren insanın içinde olduğu durumdur.

"“hayatı anlıyorum,” dedim. “sadece kabullenemiyorum”"
büyük ihtimalle son sevgilisinden ayrılmıştır. bir hafta bile değil, maksimum iki gün sonra başka bir ilişkiye yelken açılacak, bu ilişkiden de siktir yenecek ve yine aynı söz söylenecektir.
prozac kullanması gereken insan.
ilk kez aşık oldum sevdiğimi söyledim kız kaçtı benden salak işte arkadaş olarak kalalım dese olmıcaktı bunlar 3 ayda Polat kadar ciddi biri oldum.
gülüyorum ama çok zor mutlu olamıyorum.
asla yapmam dediğim aptallıklar yaptım madde kullandım lsd ve ex kullandım extacy i mutlu olmak için kullandım.
lsd yi halüsinasyon görmek için sevdiğim kişiyi görmeyi ummuştum ama cin şeytan falan geldi Bi yaşlı dede geldi tokat attı resmen hissettim yanağım kızarmıştı sonra tövbe ettim lsd kullanmadım.
ama extacy devam.
"aaa niye ama,bir şeye mi üzüldün bebeğim?" denmesini isteyen insandır.
sonrasında da "ben uyuyor muyum uyuyorsunuz?!" diye atar yapabilir. mutsuz mu bu ya? hiç çekilmez ıyy. *