bugün

redd in son albümündeki en güzel şarkılardan. nakaratı ile insanı kendine hayran bırakır bu şarkı...

sözleri:

bir korkuluk gibi içime dikildin
beni daha ba$lamadan bitirdin
bir hayat gibi avcuma çizildin
beni kemirdin, neye çevirdin sen

kanatlarım yoktu benim
ama bir zamanlar melektim
kirlendim

gördüğün rüyayı bozmaya geldim ben
sevdiğin dünyayı durdurmaya geldim
bütün zehirleri koymaya geldim ben
kırılmamı$ son kalbi kırmaya geldim

çok deği$tim ben, artık melek değilim

bir korkuluk gibi kalbime dikildin
beni daha ba$lamadan bitirdin
bir hayat gibi avcuma çizildin
beni kemirdin, neye çevirdin sen

kanatlarım yoktu benim
kirlendim, sana geldim..

gördüğün rüya değil
sevdiğin dünya doğru değil.
olasi anakin skywalker sozu . o kadar jedi yi bende oldursem bende bu sozu soylerdim *
redd in "kirli suyunda parıltılar" albümünün 4. şarkısı. * *
şeytanın cennetten kovulduktan sonraki iç hesaplaşmasında söylemiş olabileceği, muhtemel cümle.
nicholas cage 'ın city of angels 'da canlandırdığı seth karakterinin maggie öldükten sonra "ahanda sıçtık" edasıyla kendi kendine söylemesi muhtemel cümledir.
'hiç bi zaman olamadın ki' cümlesinin hızla suratına gömülüp bozulmasının, artık melek olmayan insan üzerinde kalıcı etkilere sebep olacağı ve herkesin bi dönem kendini sorgulama aşamasında aklından geçireği ayrıca şarkı sözü olma ünvanına erişmiş anlamlı cümledir
redd in tadından yenmez sarkısı...bitiyorum bu sarkıya...ayrıca bu sarkıyı ilk kez 2.albümleri daha cıkmadan bornova dungeon da calmışlardı.
redd'in dinlenebilir şarkısı.
bir zamanlar ruh hali en iyi anlatan şarkıdır. hala nickimi süslemektedir.
''sound''u çok güzel olan şarkı.
- artik melek değilim.
- hayirdir?
- seytan united takimina transfer oldum.
dünya dan sonra redd grubuna daha da bir ısınmamı sağlayan güzel şarkı.
kanatlarım yoktu benim
kirlendim

bu dünyanın dizeleri... yaşanılan her gün kirleniyor insan.. ölmek temizlik sanki...
çok değiştim ben.. değişimlerin önüne geçilmiyor dedirten hoş redd şarkısı.
iyilik ve hoşgörünün insanlara layık olmadığını anlamış, aklı başına gelmiş insanın sözü. * *
redd i tekrardan sevmeye neden olan parçası. sözler müzik çok güzel ama en güzeli tadınman yenmez yorum.
kanatlarım yoktu benim/ama bir zamanlar melektim/kirlendim/SANA GELDiM...
(bkz: melegin dususu)
redd' in kirli suyunda parıltılar albümündeki çoğu şarkı gibi harika olan...

gördüğün rüya değil, sevdiğin dünya doğru değil!
seri halde arti oy veren meleğin karanlık tarafa * geçip seri eksi oy vermeye başlamadan önceki cümlesi.
(bkz: yeminimi bozdum huleyn)
''çok deği$tim ben, artık melek değilim.''
niye sen kendini melek mi saniyordun ki? derler adama.
kendi için yapılmaması gereken bir olaydandan sonra aklına gelen cümle...
BEN MELEK DEĞiLiM...
redd' in kirli suyunda parıltılar albümünden tam bir intikam şarkısı.
bu şarkıyı ilk dinlediğimde kafamda oluşan klip i hiç değiştirmedim. her dinleyişimde aynı klip oynuyor hayal penceremde.

erdemleriyle gayet mutlu olan bir insanın erdemlerini ortaya cömertçe koyan, sevilmek için veya iyi olmak için değil, içinden öyle geldiği için iyi olan insanın her zaman maruz kaldığı istismar ın aşk modelinde nasıl can yaktığına değinmiş güzelim grubumuz. çok da güzel olmuş. sektörleşmiş keyifimiz müzik içinde artık ciglet albümlerin çiğnenilip atılmasından sıkılmaktayım bu gibi albümler de olmasa ne dinleriz bilemiyorum.
güncel Önemli Başlıklar