bugün

Maaşların ayın son iş günü yatıran şirket. (ayın son iş günü 26sı gibi bir tarih olsa bile)
her aradıklarında iş arıyor olsam bile kontratım var dediğim şirket:D
annesi artemisin kankası kallisto olup zeusun annesine tecavüz etmesi sonucunda annesi zeusun karısı hera tarafından bir ayıya dönüştürülmüş 15 yaşlarındayken o ayıyı tam avlayacağı esnada babası zeus tarafından her ikisinide gökyüzene kaldırıp annesini büyük ayı arkası ise çobana çevirmiştir der Ovidius, Metamorfoz kitabıında..
bugüne kadar çalıştığım firmalar arasındaki en iyi denizcilik firmasıdır. gemilerinin neredeyse tamamı konteynır gemisidir. bu yüzden iş temposu oldukça yüksektir.
bugüne kadar çalıştığım firmalar arasındaki en kötü firmadır. departmanda 20 kişi çalışıyorsa 5 i kariyer.net üzerinden 15'i tanıdık aracılığıyla çalışıyordur ki o 15 kişi çalışmaz gidin bakın arkas'ın altındaki cafe, büfe ve çay ocakları her zaman doludur yanındaki pasajdaki kuaför salonları da doludur çünkü bu tanıdık tayfa mesaiyi buralarda doldurur ama o 5 kişi var ya yazıktır o 5 kişiye ne iş olsa yaparlar desen yeridir. sanıyorum dünya üzerindeki en adaletsiz firma olabilir görev tanımları net değildir ve maaş skalası dahi yoktur aynı görevdeki kişilere patronun yakınlığı ölçüsünde maaş verilir patronun yakın arkadaşının kızı, patronun kızının görümcesi falan olmak kesinlikle eğitiminizden ve deneyiminizden hatta kıdeminizden önemlidir o yüzden görüşmeye giderseniz pazarlık yapın artık tutturursanız şansınıza, zaten tanıdık aracılığıyla gitmemişseniz ve yeni mezun bir çaylak değilseniz kamu hizmeti olarak söylemek isterimki bu firmadan uzak durun yazıktır size.

Lise mezunu genel müdürler dahi vardır firmada ha zaten bir sürü genel müdür vardır lise müdürü genel müdürün maaşını burda yazıp sizleri bunalıma kendimi de hukuki zor duruma sokmak istemem ama görüşmeye gidecek olan olursa mesaj atabilir ayrıntı alabilir genel anlamda işleyişle ilgili vs.

ingilizce ve genel yetenek sınavları yapıp 'bu firmada çalışmak önemli' imajı çizmelerine kaba etinizle gülebilirsiniz zira tanıdık kadrosundan alınan telefonda konuşmayı adabı hatta mail yazmayı dahi bilmeyen yöneticileri çalıştığınızda görür tanırsınız.
*
şubat ayında yapmış olduğumuz iş görüşmesine hala cevap vermemiş olan şirket. acaba başlarına bişey mi geldi? meraktayım sözlük.
Staj basvurularinda ingilizce ve genel olmak uzere iki sinava tabi tutan sirket. Onu atlattik gorusmeye cagirdilar bir de teknik sinava girdik, sonra mulakatta "ben strese gelemem" dedim bir cuval inciri berbat ettim lan. O kadar da en yuksek puani yapmistik, ingilizcemden baya etkilenmislerdi. Hayirlisi be gulum.
sattıkları arabaları asla almayın. çarpık çurpuk araçları yeni diye yutturuyorlar. 5 para etmez dolandırıcı firma.
Bir denizcilik firmasıdır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar