bugün

dizinin içeriğine de yazdım, bu çocuk ilerde güzel yerlere gelecek diye umuyorum. hatta üşenmedim, erinmedim facebook hesabını buldum mesaj attım. allah yolunu açık etsin diye. *
sallamadı tabi, şimdiden oyuncu egosu aferim. * uzun lafın kısası iyi oyuncu, özellikle benim için birebir yaşadığım sahnelerin tekrarını izletiyor sanki. duygulanmıyayım diye zevzekçe yazayım dedim yine olmadı yine duygulandım bak. başarılar diyoruz.
bu patos reklamında beren saati içine çeken cipsi tutan çocuk değil mi? iyi bakın gerçekten o valla. dizi başlayınca saç sakal kestirmiş. yoksa ooo...
turkcell ve patos reklamlarının yanısıra öyle bir geçer zaman ki'de yaşına göre iyi oyunculuğuyla popülarizme kurban gitmesinden korktuğum kişi.*
tiyatro alanında gerçekten Örnek aldığım birisi. Lisedeyken tiyatroyla ilgilenişini kendime benzettiğimden biraz heralde. Okulun tiyatrosunda yer almış birkaç sene ve sonra ajans tarafından fark edilmiş**. Gerçekten ileride bir gün tanışmak istediğim kişilerden. *. Öyle bir geçer zaman ki adlı diziyi ayy Osman ne kadar da tatlı, o benim çocuğum olsa mıncıklamaktan öldürürdüm tarzı şeyler söylemeyeceğim. Osman için izlemiyorum diziyi. Sırf iynemlinin mimiklerine konsantre oluyorum. Sinirli rollerinde birçok şeyi aynı anda nasıl yapıyor hayret edilesi. Televizyona kitliyor beni. Üstelik profesyonel tiyatro eğitimi almadan sırf yeteneğiyle yapıyor bunları. Galiba bu yüzden yakın hissediyorum biraz. Dediğim gibi kızgın rolleri oldukça başarılı. Burun deliklerinin büyülüp küçülmesi, yanaklarının gerilmesi..bir de sanki nasıl oluyorsa yüzünün rengi bile değişiyor gibi geliyor. O kadar kendini veriyor diziye ve izleyeni kendisine odak noktası yapıyor. Ayrıca, sadece sinirli rollerini yapabiliyor diyen insanlara katılmayıp, diziyi tekrar izlemelerini tavsiye ederim. Dizide müzik öğretmeninin karşısında gayet bebek yüzlü, sakin birisi oluyor, gözlerinden huzur akıyor. Yani o rolü de iyi yapıyor bunun yanında. Ama tahmin ediyorum ki bu diziden sonra bir diziden teklif gelecek olursa büyük ihtimal psikopat ya da katil olarak çıkacak karşımıza * .
neyse, başarılarının devamını diliyorum demeyeceğim bu oyuncuya, kim ne derse desin devam edecek de zaten. Yaşlarımızın yakın olmasından dolayı da kendime örnek aldığım oyuncu kendisi. Ekranlardan eksilme iynemli.
bir arkadaşımla konuştum. 1 ay önce falan adile sultan sarayında boğaziçi üniversitesinin partisine itü den arkadaşlarıyla gitmiş. ayrıca gayet mütevazıymış, hiç ünlü demezsin, sen ben gibi diyor. takıldığı yerler de bilindik, herkesin gittiği yerlermiş. o zamaan seneye ben görürüm seni diyorum arascım.* şööyle bir yerde otursak da tiyatro hakkında, dizin hakkında konuşsak çok süper olacak da işte.. hatta yanında dizideki ortanca ablan aylin de olursa fena olmaz hani. *
öyle bir geçer zaman ki adlı dizide müthiş bir oyunculuk sergileyen ve geleceği çok parlak olan kişi.
1990 doğumlu itü'lü genç dizi oyuncusu.
mimik kusan herif. dizinin güzel duygu yüklü sahnelerini bazı kontrolsüz mimikleriyle batıran şahsiyet. insan, diziyi izlerken "bu çocuğa hiç mi oyuncu koçluğu yapan yok ?" diye isyan etmekten kendini alamıyor...
erol büyükburç a benzediğini düşündüğüm oyuncu.
fight club'ın türk versiyonu çekilirse kesinlikle edward norton'un canlandırdığı karakter (the narrator) olması gereken kişi.
dayak atmışlık ve yemişlik, şaftı kaymışlık ve hayattan bezmişlik, psikopatlık çok yakışıyor kendisine.
(bkz: adem elması)
andy whitfield ın HASTALIĞI üzerine spartacus dizisine alınması muhtemel oyuncu. *
bugün, son sahneyle yardırmıştır. hayran kaldık kendisine
ben size demiştim ama. *
karakteri ''oynamayan'', ''yaşayan'' kişidir.
uzun zaman sonra bu adam yüzünden bir türk dizisini izliyorum denk geldikçe değil, özenle takip ediyorum. oyunculuk bu adamdan önce bulunmuştu bu adam yeni birşey keşfetmiş.

o nasıl bir psikopat gülüştü. *
hakikaten iyi oyuncu olacak bu çocuk.
bu çucuktan süper psikopat olur başkada bi şey olmaz.
bu çocuk ya gerçekten psikopat ya da çok iyi rol yapıyor. *
ben bu çocuğu ville valo ya benzetiyorum.
oscar ödüllerini ben versem ki imkansızdır ama yine de benim ödülüm sana be aras bulut iynemli helal olsun bin kere. her zaman olduğu gibi kalırsa çok iyi yerlere gelir bu çocuk.

tanım: ekranlarda görmek istediğimiz oyunculuğu sergileyen genç ve yakışıklı oyuncu.
Sanırım ipana kullanıyor. kaç senedir fırçalıyorum dişlerimi benim ki o kadar beyaz değil.
bugünkü bölümün son kısmında deyimi yerindeyse döktürmüştür. bir türlü sevemedik birbirimizi derken inanılmaz içtendi rolünü yaşıyor resmen.
bu geceki bölümde son birkaç dakikada çenemin aşağı düşmesine sebep olmuş yetenektir. Oyuncuyum diye ortada dolaşan kıçıkırıklar oturup iyice izlesinler 13.bölümün son dakikalarını bence.
oynamıyor, adeta sevişiyor rolüyle. seninki oyunculuksa, şimdiye kadar izlediklerimiz neydi demek istiyorum kendisine. oyunculuk kendisinden sonra keşfedilmiş birşey olmalı. her mimiği, her hareketi hatta yüzündeki her tüy tanesi bile ayrı ayrı oynuyor. oynarken nirvanaya ulaşıyor. yeteneğinin sonsuz gerçekçiliğinde, her birimize kendimizden birşey bulduruyor. alkışlar senin için mete..