bugün

islamiyet araplara değil tüm insanlığa ait bir dindir.
kabul ettirmek zor kullanarak olur. kimse kusura bakmasın da hangi dönem olursa olsun hiç bir arap bir türke bir şeyi dikte edemez. türkler kendileri kabul etmişlerdir. zor kullanma söz konusu değildir.

arapçılar rahatsız anlaşılan. eksileyin lan koduğumun dallamaları. sike sike türkçe yazdığınız bir sözlükte arapçılık oynayın. öperim.
türkler harici endonezyalılar, malezyalılar, acemler (iranlılar) diyerek liste uzayabilir.
göktanrı inancı ile yakın olduğu için bazı türk boyları islamiyeti kabul ettiğini bilirken. araplarla hunharca savaşıp onların dinine girdiğimizide duydum. tabiki sağlam kaynaklardan araştırma yapmak lazım. tabiki şuda gerçektir , müslüman toplumda doğmasam , anam babam müslüman olmasa bende müslüman olmazdım. islam dini bu coğarafyada yaşadığım için ilgilimi çekmiş olacak ki araştırdım. eminim avrupada falan doğsaydım hiç bir dine mensup olmazdım.
tek değil bir çok sayıda olan milletlerdir. accemler,kürtler hindular gibi.
dinlerin sadece belirli bir ırka geldiğine düşünen vasat kişiler tarafından bok atılan millet..

dünyadaki insan sayısına göre %23 bir rakam müslümandır.. 65 ülkenin dini islam olarak gözükmektedir.. ve böyle tutarsız mallar çıkar "ehe tek millet" der..

allah ıslah eylesin..
hindistan, malezya, filipinler ve adını zikretmediğim diğer ülkeleri arap sanan ya da varlığından bihaber olanların söylemidir.
dinin milleti mi olur sorusunu akla getirendir . islam dini evrenseldir .inanıp inanmamak da herkesin kendi tercihi .ayrıca tek millet diyen , diğer kabul eden milletleri yok saymış olsa gerek ya da cahillige vermek lazım .
türklerle beraber
Farslar(kılıç zoruyla benimsediler)
Hindular
Boşnaklar
Arnavutlar
Endonezyalılar
Kuzey afrikalı berberi halkları
Habeşliler
Faslılar
Bir çok kafkas milleti
Moğollar da islamı benimsemiştir.
yalnızca türkler değildir. ayrıca türkler 3 kıtaya hükmettiğinde müslümanlardı. bunu da tarih bilgisi olarak not al.
tek değildir, birden çoktur. şöyle tarihi yarım yarım bilip, bilgin bilgin konuşaş non-teistleri kulaklarından tavana asasım geliyor.
kabul eden ancak kuralları da sallamayan tek millettir. yani aslinda arada kalmis millettir.
( agirlikli olarak bu nesil ve sonrasi icin )
asimile olmuş, orta asya steplerinde kılıçla doğranarak araplaştırılmış millettir.
kılıç zoruyla masallarını kabul ettirmişlerdir.
ne kadar cahil insanların var olduğunu gösteren başlıktır. siz persleri, boşnakları, hintlileri*, urduları, peştuları, arnavutları, bangadeşlileri, endonezyalıları, malezyalıları falan arap mı sanıyorsunuz olum ? bu kadar cahillikte yapmayın bari.
türkler değildir.

türkler hiçbir zaman islamiyeti kabul etmemişlerdir.

bugün bile ota boka türkler kutlama yapmaktadırlar. (buna islam peygamberi'nin doğum haftası da dahil (bkz: kutlu doğum haftası))

kut'un sadece gök tanrı'dan geldiği gerçeği ele alınırsa türkler aslında 2 farklı yaratıcıya birden tapınmaktadır.biri allah'a (aileden, sağdan soldan duyduklarıyla); biri de gök tanrı'ya (bilinçaltında var olan şekliyle).

islamiyet'e göre allah'tan başka yaratıcı olduğunu söylemek şirk'tir. allah'a şirk koşan birisi müslüman olamaz. (Müslüman olmanın ilk kuralı olan kelime-i şehadet'i çiğnediğinden ötürü).

özetle türkler hiçbir zaman müslüman olmamışlardır. müslüman görünürler evet ancak gönüllerinde, bilinçaltlarında hep gök tanrı vardır.

not: gök tanrı inancı ile islamiyetin benzer olduğunu söyleyenler, türklerin talas savaşıyla müslüman oldu yalanını ortaya atanlardır. (araştırınız: kuteybe bin müslim).

edit: islamiyetin tüm insanlığa gönderildiği yalanları dönmeye başlamış (bir de tatlı su müslümanları eksilemişler çok üzüldüm, neyse islamiyetin bir arap dini olduğunu destekleyen şu başlığa bakabilirler: (bkz: semavi dinlerin ilahi olduğunu söyleyen zihniyet) )

edit 2: imla.
maalesef bizim zır cahil miletimizdir. Herkes üstüne alınmasın cahiller kendilerini biliyor zaten. Tamam ortaçağda islamı kabul etmeni anlarım, 21. Yüzyılda yanıbaşında işid terörünü gördüğün halde islam diye diretmek de neyin nesi?
Adamlar kurbanlık koyun gibi kafa kesiyorlar. Şeriat devleti kurduklarını, liderleri bağdadi ye biat edilmesini istiyorlar. islami açıdan bu durum tamamiyle meşru.
Çünkü ortada bir islam halifesi yok ve islam dünyası başsız durumda. Yaptıklarının islam tarihinde ve islam hukukunda her türlü delili vardır isteyen araştırsın.
Ben bu döl israflarının arasında büyüdüm. Amaçları belli. Tüm dünyaya islamı kabul ettirip allahın şeriatını uygulamak.

Ortadoğuda insanlar bu yüzden ölüyor. O kuran denen masal kitabındaki emirler insanları yönlendiriyor. Aynı masal 3000 sene önce de vardı şimdi de var.

insanlara yeniliği, güzelliği getirdiğini iddia eden kuranda yeni ve güzel hiç bir şey yoktur.

Tevfik fikretten bir kaç dize ile son veriyorum:

Çok sürmez köhne kitap,
düşünce mezarı sayfaların
bugün olmazsa yarın yırtılacak.
Ama kim yapacak dersin bu işi?
Bu öyle büyük, öyle kocaman bir devrim ki,
hangi güç kalkar, ben yaparım der?
Yerlerin ve göklerin sahibi mi?
Tamam, işte oldu şimdi!
Yeri göğü elinde tutan o kibirli,
o somurtkan ve dokunulmaz.
Bütün bu kavgalar onun yüzünden değil mi?
Buralar hep ateyiz kayniyordur. Sebebi islama saldirip satasabilecekleri kendilerince hakli da olduklari seyler uzerinden prim yapmaktalar.

islamda zorlama yoktur ve herkes biliyor ki turkler emeviler doneminde musluman olmadi o ipnelerin totosu bizim turk kizi misali cok kalkikti. Fakat abbasiler devrinde o hosgoru ve gercek muslumanlarin gorulmesiyle islam nedir ne degildir turkler tarafindan idrak edildi. Talasta panpa olduk. Gerisi geldi. Zaten gök tanri inanci var olan turkler bir olan allah'a iman etti.

fakat suan islam dunyasi berbat,rezil halde. Bunun sebebi islamiyet degil. Musluman olanlar...

Sen ramazanda oruc tutma, namaz kilma, para bok diye tembellik yap,uretme satin al, batinin dusmanlarinin seni gecmesine izin ver, alenen kardesine saldirsinlae otur seyret... sonra neden bu haldeyiz ?! Diye dusunuyor insan...

muslumanlar tek bayrak altinda toplanmali. Ayni osmanlida oldugu gibi. Silah zoruyla hepsine diz cokturup bir napolyon bir hitlercilik oynamadikca islam devletlerini tek bayrak altinda toplayamazsiniz. Baska turlude sizi siklemezler. Muminler bir olmadikca kendi baslarini yemege devam edeceklerdir.
arapların dini diye bir şey yoktur. islamiyet tüm insanlara gönderilmiş bir dindir. illa ki bir dille gelecekti, bu türkçe olsa aynı şeyi araplar da diyecekti öyleyse saçmalamanın lüzumu yok. arapça asla kutsal bir dil değildir, kutsal olan kur'andır. olayı ırk tartışmasına çevirmeden önce açın kuran okuyun aptallar.
BiR KEMALiST SAFSATASI iLE MENÜYE EKLENMiŞ iDDiA.
farslar'dır.

türkler'in çoğu müslümandır. ortodoks da katolik de var. budist de var, göktanrı inancına mensupta.
heyhat, endonezya, bangladeş, pakistan, bosna hersek demişler.
Kaçı gerçek müslüman bu saydıklarınızın? Bu ülkeler allahın kanunlarıyla yönetiliyor mu? Hayır.
Tağutu reddettiler mi? Hayır.
Gelenek ve göreneklerini vahye göre tanzim ettiler mi? Hayır.

Hayır oğlu hayır. Ulan ona bakarsan türkler de gerçek müslüman değil. Zaten günümüz türkleri islamın vicdani değil de gerçek yüzünü görselerdi islamdan tiksinirlerdi. Ama cehalet, beyin tembelliği ve kulaktan dolma bilgiler buna engel oluyor.

Gerçek islam ile kültür islamını anlamak isteyenler için celaleddin vatandaş adlı islamcı yazarın ''vahiyden kültüre'' adlı kitabını öneriyorum.

Bunun yanında açıp biraz islam hukuku okuyun. Delilleriyle tabii. ibn rüşd ün el bidaye ven nihaye'si olabilir.
Şimdi önce fact lara bakalım, sonra da savunacağımız fikre;

islam Arapların dinidir.

islam araplar için Bi yönetim biçimidir.(şeriat)

islamı daha sonra kabul eden halklar vardır.

islamı yönetim biçimi olarak uygulayan başka ülkeler vardır.

islamı yönetim biçimi olarak uygulamayan ülkeler vardır.

Son olarak da islamı sonradan kabul eden halkların, daha önce sahip oldukları başka dini inançları vardır( Budizm, mecusilik, zerdüştlük, Şamanizm, Hristiyanlık, bazı çok tanrılı dinler)

peki ne olmuştur. Araplar başta 4halife dönemi ile başlayarak, once emeviler, sonra abbasilerle milli birliklerini sağlamışlar ve bölgede başta mısırlılar ve farslar olmak uzere askeri üstünlük sağlamışlardır. Sonrası zaten bildiğimiz hikaye.

yani şu an dünyada başlıca olarak Türkler, farslar, kuzey Afrika daki berberi halklar, hindular, malaylar, Endonezyalılar, bazı Slav ülkeler( Arnavutluk), bazı Kafkas halkları (çeçenler) keyifleri için Müslüman olmadılar. Silahı, kılıcı elinde tutanın zoru ile oldu islamiyeti toplu kabuller.

Ama kendi kültürleri ile varolmaya her zaman çalıştılar. Bu sürede bazı Mezopotamya halkları tamamen asimile oldu, yok oldu. Kültürlerini koruyanlar hala var olmaya devam ediyor.
kocaa bir mısır medeniyeti yok oldu. Doğu ile batı fikirleri arasındaki çizgi keskinleşti. Batı eski Roma ve Hıristiyanlık kültürü etrafında birleşti mecburen.

sonuç: islamiyet Arapların dinidir. Diğer halklar ce milletler bunu zorla kabul etmiştir. islamiyeti zorla kabul eden tek millet Türk milleti değildir
heyhat, endonezya, bangladeş, pakistan, bosna hersek demişler.
Kaçı gerçek müslüman bu saydıklarınızın? Bu ülkeler allahın kanunlarıyla yönetiliyor mu? Hayır.
Tağutu reddettiler mi? Hayır.
Gelenek ve göreneklerini vahye göre tanzim ettiler mi? Hayır.

Hayır oğlu hayır. Ulan ona bakarsan türkler de gerçek müslüman değil. Zaten günümüz türkleri islamın vicdani değil de gerçek yüzünü görselerdi islamdan tiksinirlerdi. Ama cehalet, beyin tembelliği ve kulaktan dolma bilgiler buna engel oluyor.

Gerçek islam ile kültür islamını anlamak isteyenler için celaleddin vatandaş adlı islamcı yazarın ''vahiyden kültüre'' adlı kitabını öneriyorum.

Bunun yanında açıp biraz islam hukuku okuyun. Delilleriyle tabii. ibn rüşd ün el bidaye ven nihaye'si olabilir.