bugün

alindiginda ilk bir kac gun isinma problemi gosteren, sonraki kullanimlarda sorun yaratmayan alet. ayrica calisirken cit bile cikarmiyor, hakkat la.
facebook isminin esin kaynaği gibi duruyor..
arkadaş, bi teknolojik alet kendini bu kadar mı istetir? bu alet istetiyor işte!
(bkz: rüyaları süsleyen şeyler)
windows un sacma sapan crashleri ve viruslerinden kurtulmak icin, guvenlik meselesini dusunmemek icin, mukemmel bir isletim sistemine sahip bilgisayar. simdi dusundugunuzde windows ancak format atildiktan sonra mac os x in sahip oldugu performansa ulasiyor. format atmakta yetiyormu efendim, hayir, grafik kartini, ses kartini....vs yukliyceksiniz. ondan sonra microsoft office, ve antivirus programlarini yukliyceksiniz. bu liste msn messenger gibi programlarla uzar gider. mac os x e bakarsak bu tarz programlari bir kenariya birakalim, icinde iweb, garage band...vs den tutunda bbe edit, php, apache kurulu ve kullanmaya hazir bir sekilde geliyor. senelerdir windows un hammaligini yaptigim icin utanc duyuyorum.
epey istekli birsekilde aldigim ama hic bir halt indiremedigim icinbi turlu rahat edemedigim alet, kanimca nomal yurdum insanin hep kullandigi kara kafa laptoplar daha rahat. tek iyi tarafi virus riskinin olmamasi, ama muzik/filim indirme, cali tv izleme, msn messenger bile yok tabi virus girmez.
eşşek yüküyle paranız yoksa ancak fiyatlarına bakabileceğiniz dizüstü bilgisayar.
özelliklerini keşfedene, 'alışana' dek 'bu ne* lan' diyeceğiniz, diğer laptop nam aletlerden acayip farklı ve inovatif kullanım özelliklerini bi şekilde keşfetmeye başladığınızda bu kez farklı bir ünlemle bu ne* lan!' diyeceğiniz inanılmaz keyifli ve yüksek performanslı bir cihaz. enteyleri bile daha hızlı giriyorum sayesinde ve sana da öneriyorum sevgili sözlük, evet*.
(bkz: apple)
hollanda' dan 1000 euro' ya alacakken arkadaşlarımdan birinin '' dur olm o bilgisayar catia' yı çalıştırmazmış '' demesi üzerine almaktan vazgeçtiğim alet. allah önce onun sonra da benim belamı versin. nasıl dinledim onu diye.
hakkinda acilan cesitli davalar mevcuttur. isinmasi sebebiyle bacaklarini kavuran zavalli kullancilar apple'i dava etmis ve apple'da kendini macbook bir dizustu bilgisayar degil, tasinabilir bilgisayardir tanimiyla kendilerini mudaafa etmislerdir.
Sahip olduktan sonra size aşkı tattıran, siz ne derseniz jet hızıyla yapan minik bir sevgi yumağı.
severek kullandığım eski laptopum, yeni laptopumun pencereden düşüşü itibariyle apple'ımı alıp starbucksa gidip entel dantel facebooka girenlerden biri oldum.
beyaz meleğim.
üç boyutlu mimari çizimler için almayı düşündüğüm dizüstü bilgisayardır. ancak, daha önce hiç kullanmadığım ve yakınen incelemediğim için hangi modelinin uygun olduğunu bilmemekteyim. yardım bekliyorum dostlar.
inanılmaz hafif, beyaz rengiyle çok sade duran ama bir o kadar da pahalı dizüstü bilgisayardır. ses çıkarmaması artı bir özellik.

parasını denkleştirdiğim an almayı düşünüyorum.
aşık olduğum alacam ulan seni dediğim ürün. *
hele bir de macbook air vardır. başka bir dünyanın ürünü sanırsın.
bunlar hep kapitalizmin oyunu gençler. ama bu ürün başka tabi.
alışma sürecinde oldukça zorlandıgım ama sonrasında vazgeçilmezim olan mükemmel ötesi cihaz.
yüksek performansı ve hızı süper ötesi.
tasarımı ve rengi ise ona bir kez daha aşık olmam için en büyük sebep.
6 aydır kullanmama ragmen henüz negatif hiç bir yönüne tanık olmadım.
bir gün benim beyaz güvercinim olacak platonik aşkım. o sadeliği arkasında parıldayan elman dünyanın işini yapıp gıkını çıkarmayan fıstık, bir gün benim olacaksın. benim olduğunu buradan seninle ilan edicem. ama şimdi diferansiyel çalışmam lazım. sorumluluğunu bilen öğrenci olmalıyım sıra sana geldiğinde de bileceğim hiç merak etme..

edit: 2014 yılında aldım. şimdi istesem 4 5 tane alacak kadar param var. öğrenciyken ne kadar ulaşılmazdı hey gidi hey.. hatta bu entryi ondan giriyorum.
2012 model air olanına bir aydır sahibim. Aslında windows sever bir insan olarak almayı pek istemedim fakat ultrabook aşığı olmam ve piyasada air kadar iyi bir ultrabook bulamam beni aire sürükledi.

şimdi mac os x kullanıyorum ve bir sorun yaşadım mı? hayır. performans sorunu yaşadım mı? hayır. fakat işletim sisteminin neden abartıldığını anlamakta zorlanıyorum. evet donanım ve tasarım olarak çok iyi gerçekten, eline su döken yok. fakat yazılım? lütfen beni windowstan vazgeçirebilecek bir artısını söyleyin. kullanımı kolay deseniz windowsun taskbarı kadar kullanımı kolay mı bundaki dock un şimdi? hız deseniz, benzer donanıma sahip zenbook kullandım, performans açısından göle görülür fark göremedim, belki benchmarklarda vardır fark.

windows fanboyluk yapmıyorum fakat mac fanboyluk yapmayı gerektirecek birşey göremiyorum bu işletim sisteminde. evet linux kullansanız, windows, mac bariz daha iyi gelir fakat ikisini birbirinden üstün görmek mantıksız geliyor. linux, iyi performans vermiyor ve stabil değil, uygulamalar çökecek diye korkuyla kullandım üniversitede(kaç kere çöktü saymadım). 9 senedir windows kullanmaktayım, mavi ekranı sadece xp de yedim, virüsü hiç yemedim. windows 7 ile çok mutlu bir birliktelik yaşadım 5 sene, şimdi mac ile yaşamaya başladım ve basitlik hariç bir fark göremiyorum. iki işletim sisteminin konsepti çok farklı ve mac basit yolu seçmiş, windows fonksiyonel.

şu an virtualboxta windows 8 yüklü, airden daha hızlı açılıyor hemde virtualboxtayken. bu bir artı mı? evet fakat çok büyük birşey değil, tıpki tasarımdaki basitlik gibi, bir artı mı? evet ama abartılacak birşey değil.
su anda kullandigim muhtesem diz ustu bilgisayar. Steve sen ne yaptin kanka bu ne bicim isletim sistemi.
(bkz: gitmeden once son sakasini yapti)
macbook'la ekmek kesenler var.
macbook u döner bıçağı olarak kullananlar var.
apple fanboyu diyeceklere baştan söyleyeyim de yanlış anlaşılmasın.apple'ın ıpod ıpad ıphone ve macbook ürünlerini kullanıyorum.apple'la ilk olarak ıpod sayesinde tanıştım ve hastası oldum elmanın.yani evet fanboyum.ama macbook hakkında iki kelam ettiğimde fanboy bu diyemezsin kardeşim.çünkü bu bilgisayar her türlü övgüyü hakediyor.
kasma reset atma ısınma virüs kapma gibi hiçbir dert yok.aşırı stabil bir ürün.kullanımı rahat.donanım olarak kağıt üzerinde iki katı hıza sahip pcleri performans olarak dörde katlar.apple'ın steve jobs'un teknolojiye ve dünyamıza armağanı.teknoloji ilahı.os x'i dünyamıza kazandıran über cihaz.
2 tane telefonumun cizilmesine sebep olabilecek derecede kenarlara sahip bilgisayar. telefonla konusurken twitter'a bakayim dedim, telefon elimden kaydi ve koseye geldi. sonuc olarak galaxy s3 telefonumun metal cercevesinde guzel bir delik olustu. tesekkurler macbook!

zoge: he evet zenginim havasindayim