bugün

Türkiye'nin zaten kıt olan iyi üniversitelerinden hatrı sayılır derecede bulunan bir şehirde okuma fırsatına büyük ihtimalle es kaza nail olup da ankara'ya hakaret eden insandır. beğenmiyorsa defolsun gitsindir. zira orada oturan insanın toplu taşıma aracında kalabalık yapar, yürüdüğü yolda omzuna çarpar, bankada kuyruk yapar, trafikte araba sayısını artırır, okullarda kalabalık yapıp eğitim kalitesinin içine eder... nankörün yandan çarklısıdır kısaca.

edit: fütursuzca hakaret edenler harbiden çok kanıma dokunuyo ha. adam geçmiş benim oturacağım koltuğu kapmış bir de gelmiş "ben aslında siyasal mülkiye falan istemiyordum..." diye hakaretine başlıyor. e siktir git sen orda olmasan ben hem oturarak gidiyor olacaktım.
(bkz: imtrak)

götürün beni buradan kaçırın, canıma yetti. şaka gibi deniz yok ya. gidiyorsun gidiyorsun, karşına deniz hiç çıkmıyor. çok garip.
vallahi deniz yok bu ankarada. kesin ondandır.
bazen sevmediğin şeylere katlanmak zorundadır insanlar.

çok rahatına düşkün adamada "az daha çalışaydında istediğin il de bulunan üniversiteye gideydin" demezler mi adama?
benim doğup büyüdüğüm yer olduğu halde sevmediğim yer. okumak için gelen ve sevmeyen melektir benim yanımda.
aile baskısı sebepli ankarada okuyanları tenzih ederek, "o halde ne demeye buraya geldin, kafana silah mı dayadılar" diye sormak lazım kendilerine.
gerçekten anlamıyorum, ankarada deniz olmadığını herhalde 3 yaşındaki çocuk bile biliyordur. ama nedense insanlar hem kendi iradeleriyle okumak için ankaraya geliyorlar, ondan sonra da "yaaa burda deniz yok ama çok kasvetli" , "10 dedin mi her yer kapanıyor" "gece hayatı sıfır, eğlence yok. memur şehri burası yeaaa" , "ulan şimdi istanbulda olmak vardı" diye söylenenler gırla gidiyor.
adama demezler mi "birincisi, bunları buraya gelmeden önce biliyor olman lazımdı, ikincisi madem o kadar istiyordun,o zaman istanbula gideydin" diye,
hasılı, öncesinde iyice düşünmeli,ondan sonra üniversite okunacak şehir seçilmeli.
çünkü üniversite yılları insan hayatında önemli bir yer tutar, bu yüzden insanın kendini mutlu hissettiği şehirde okuması lazım.
he ayrıca akla yahya kemalin "ankaranın en çok istanbula dönüşünü seviyorum." sözünü akla getirendir.
las vegastan gelmediyse sacmalayan ozenti ergen triplerinde olan insandir. Geneli izmir diye tutturur lagim kokan bir deniz icinde salam ketcaptan baska bir sey olmayan zarar ziyan bir kumru. hele Gunun yarisini trafikte geciren istanbullulara bir sey diyemiyorum. Dikkat cekmek icin surekli bu konulari acar bir de bunlar. Ama deniz yok yeaaa. Sanki tum gunu denize karsi masaj yaptirarak geciyodun. Buyuyunce gecer bunlarin hepsi. Temennimiz.
sene olmuş 2012
hala, ya sev ya terket demek neyin kafasıdır be arkadaş.
bibitmediniz.swf amk.
çok ayıp eden insandır.
Farklı sosyal aktivitelerin bulunmamasından ve denizi bulamamasından dolayı bu hale gelmiş insandır.
ankara'yı sevmemek için hep denizin yokluğunu bahane eden insandır.

kim lan bu deniz?! söyleyin biz de bilelim.

(bkz: doğma büyüme ankara bebesiyim)
--spoiler--
ankara'da deniz yok, off boğuluyorum ayy sıktı valla bi bitseydi şu okul...
--spoiler--

bu da geçer aldırma.
ankara gibi bir yeri sevmiyorsa şapkasını önüne koyup düşünmesi gereken insandır.
(bkz: ankara)
Konya'da okuduğu halde Konya'yı sevmeyen insandan daha şanslı olduğu kesin olan insandır.
ankara ile derdinin ne olduğu bilinmeyen insan söylemidir, bu meseleyi bir ankaraya sormak gerek.
okulu bittikten sonra özlemle anacak olan insandır. kim okuduğu memleketi sevmiş ki o sevsin.
benim gibi insandır. sevene saygı duyabilirim ama sevmeyene de laf söylenmesine karşıyım. sevmiyorum arkadaş zorla mı? hayır elimde imkan olsaydı zaten gelmezdim bu şehire. yol kendisininmiş gibi üzerinize üzerinize yürüyen insanlarından, la bebe diye konusan kızlarından, kasvetli binalarından, beyaz şahin dolusu sincan apaçilerinden, ankaralı namığından, yazın sıcak ve kurak , kışın g.t donduracak kadar soğuk olmasından dolayı sevmiyorum efenım. sanki new york'muş, prag'mıs gibi 'beğenmeyen gitsin olüm' diye hava yapıyorlar birde.
(bkz: buyrun benim) ODTÜ'de veya Hacettepe'nin Beytepe Kampusünde okuyosa Ankara'yı sevmesine pek de gerek olmayan insandır.
türkiye'de eğitimin yuvasıdır 16 tane hepsi birbirinden kaliteli eğitim veren üniversiteye sahiptir. ama sen yok abi bana deniz,disko,eğlence lazım diyorsan okuma sen burda. zira burası okumak isteyen gençlerin şehridir.
sincanlılara "ben bu şehri sevmiyorum" dediği vakit sonlanacak düşünce.
muhtemelen adana, antalya, izmir gibi kıyı şehirlerinden gelen insandır.

bu durumdaki birisi olarak söylüyorum; samimiyetsiz kişidir. ankara sevilmez mi lan?
ankara' yı hiç sevmiyorum, dağların arkasında deniz var gibi hissediyorum. sonra bir kenara çekiliyorum ankara' nın ve insanlarının sessizliğini dinleyip iyi ki buradayım ankara' yı seviyorum diyorum.
Deniz olmayan bir memleketten okumaya geliyorum. Ondan çok aramam herhalde bakalım sevecek miyiz.