bugün

entry'ler (1105)

sonu altı ile biten kelimeler

ankara.

sözlüğe geri dönmek

bundan tam 1 yıl önce buraları bırakmışım. koca 1 yıl hiç uğramamışım. mesaj kutumda onlarca mesaj birikmiş. sözlükte sevdiğim herkes göçüp gitmiş buralardan. geri dönmeyi istiyordu bir yanım ama bütün hevesim kaçtı.
yeni gelen arkadaşlara ve eskilere selam olsun.

ygs 2014

ucu bombok bir yere çıkan sınavdır.

ankara

bu aralar gecesi gündüzü sakin geçen şehir. üniversiteler tatile girince kızılay'ı bestekar'ı boşaldı ama bu haliyle de çok güzel olan şehrim.

babanızın baba olduğunu anladığınız anlar

her andır.

sözlük yazarlarının odasındaki posterler

brooklyn köprüsü(new york), tower bridge(londra), britanya bayrağı.

türk futbolcular vs yunan futbolcular

yunan futbolcular avrupa kupası kazanmıştır. türk futbolcular kazanamamıştır.

melih gökçek in bilmediği şeyler

yol yapmayı bilmiyor. aslında biliyor da, bozulmayan yol yapmayı bilmiyor.

ilk aşkı başkasıyla görmek

eski sevgilinizi bir başkasıyla görme durumudur. benim başımdan geçen hali şöylerdir: boyumun uzun olmasına dayanarak(1.91) ilk aşkım olan kız hep şu cümleyi kurardı: ben kısa erkekleri sevmem, çok iticiler. daha sonra ayrıldık falan. bir gün bunu bir çocukla gördüm, çocuğun boyu benden 15-20 santim kısa yani kızla aynı boydalar. ben ilk aşkımı başka bir çocuklar görürsem kahrolacağımı düşünürken, gülmekten mahvoldum swh

ateistlere neden antipati duyulur

ateistlerin dinleri sorgulamaktan kormuyor olmaları yüzünden. inanan insanlar sorgulayamadıkları için, cesurca davrananlara karşı kin besliyor.
edit: imla
edit 2: yahudi görünümlü hristiyan müslümanım.

chp lilerin islamdan rahatsız olmaları

türkiye'de bulunan cami sayısı 81 bin 984, hastane sayısı 1220. şimdi o kokuşmus kin kusan zihniyetinizi alıp az ötede oynayın. edit:imla.

uzaylıların aslında cinler olması

doğru olmayandır. (bkz: yok ananın amı ali sami)

felipe melo de carvalho

adam gibi adam. topçu gibi topçu.

muharrem ince

soyadı ince, sözleri kalın.

nelson mandela

mandela üzerinden duyar kasan ulusalcılara hatırlatma kendisi atatürk ödülünü reddetmiştir.

ufuk ceylan vs eray işcan

ufuk'a kova dersek eğer, eray çöp bidonuna denk geliyor. not: muslera ise çay bardağı falan ama bunu pek takmayın kafanıza siz.

ankara ayazı

bugün kendisini yaldır yaldır hissettirmiştir.

türkiye de islamiyetin 10 yıl sonra bitecek olması

10 yıl olmasa bile yok olacağı aşikardır (bkz: bugünün dini yarının mitolojisi)

bir sınavdan alınmış en düşük not

bilgisayar mühendisliği 2.sınıf okuyan abiniz 110 puan üstünden 8 aldı, elektronik dersinin ilk vizesinden.

azınlıkların asıl amacı

azıklıklar bir oluşum değildir. 3-5 kişinin kurduğu bir müzik grubuna benzemez. yüz yıllardır hatta bin yıllardır var olan amaçları vardır.