bugün

yarattığı kullarının bile sürekli kendisini sevmesini istemesidir.

alternatifi sorgudur sualdir cennettir cehennemdir.
yanı sıra şovanist olduğunu da düşündüğüm durum. şovanist narsist.
(bkz: bsg dedirten baslıklar)

edit: kaldı ki cenab ı hak, kimsenin kendisini sevmesi ile ilgili bir kural getirmemiştir, allah sevgisi kişinin kendisi ile ilgili bir durumdur. allah, takva edin, sebat edin, küfrden, şirkden kaçının buyurmuştur.
(bkz: ayar vermeye calisirken ayar yemek)
(bkz: ayar vereyim derken ayar almak)

(bkz: ve şimdi ayarlar)

takva ile sevgi kelimelerinin anlamları arasındaki farklılıklardan bi'haber olan insanların allah hakkında çok fazla kanıya* ya da din hakkında bir çok sanrıya sahip olduğunun kesinlik kazandığı bir mevzudur aynı zamanda.
kainatın yaratıcısını, sonu izm le biten bir kelime ile aynı paragrafımsıda buluşturabilen sığ beyin-siz-lerin varlığını da ortaya çıkaran, 1400 sene önceden çürütülmüş bir tezdir* aynı zamanda.

iş bu entrydeki kilit kelime için;

(bkz: cehalet)
(bkz: allahin sahte olmasi)
(bkz: şirk koşmak)
(bkz: kafir)
(bkz: münafık)

(bkz: israfil)
(bkz: sur)
(bkz: afet i azam)
(bkz: kabir azabı)
halihazırda narsist olarak bahsettiğimiz allah, bir insan uğruna tüm evreni yaratır mıydı acaba?
bence yaratmazdı. benim bildiğim narsist allah bir kul için değil de kendisi için yaratırdı ne yaratacaksa.
bundan mütevelit zannetmiyorum narsist olacağını şahsen...

edit: ama tabi siz daha iyi bilirsiniz sayın allah ı inceleme ve yargılama komisyonu üyeleri...
ortada bilinmesi gereken bir hakikat vardır ki, rahman ve rahim olan allah ın sevgiye değil*, kullarının iman etmeye* ihtiyaçları vardır.
(bkz: ahirette göte girecek entryler)
Tüm kainatın Yaratıcısı olan, her türlü eksiklikten münezzeh ve bize şah damarımızdan daha yakın olan Yüce Allah'ın insanların hiçbirşeyine ihtiyacı yoktur. olsa adı "allah" olmazdı.
bir açidan doğruluk payi olan önermedir. o değil de milyonlarca yildir kendini gostermemesi çok enteresan. yahu sen allah'sın, ne demeye saklarsın kendini ? neymis efendim görmeden kimin inanip kimin inanmayacağini şeyediyormuş. e sen allah'sin. zaten her şeyin sonunu biliyorsun, zaman kavramı sana işlemiyor. yani ben doğmadan önce, ateist yahut dindar olacağimi biliyordun. maksadın cehennemde ızgara yapmaksa anlarım. kendine eğlence olsun diye böyle seyler yapiyorsan cok üzersin beni. hem cehennem ne la ? oyle bir yerin olup olmadiği da muallakta. gidip geri gelen mi var ? oradan bir işik bana geeeel geel diyecek mi ? cok tuhafsın, vesselam.

(bkz: allah ile konusmak)
allahü teala'nın sıfatları içinde böyle bir şey yoktur. onu sıfatlarıyla tanıtmak gerekir. allah ı yeterince tanıdıkda mı narsist olup olmadığına yorum yapabiliyoruz. uzak durulması gereken yorumlardan biridir. kendinizi bir an düşünün ve böyle açıklamaları öyle yapın. o tektir, hiç birşeye muhtaç değildir. insanlar ona muhtaçtır. sevgisine, rahmetine, rızasına kısacası herşeyine.
başlıkta ki ilk entrym olan bakınızın bir boka yaramadığını gördükten sonra;

Tanım : yaratıcının kendisini herşeyden çok sevmesi gibi bir durum.

seve seve tanımını yaptıktan sonra, ulan mal sen dünyada ki 5 milyar insanın inandığı yaratıcıya nasıl olurda böyle salak salak sıfatlar yüklersin. Ulan çinlilerin kendi elleriyle yaptıkları taşlara tapmasına kıçımla gülsem bile adamların inanışına gık demiyorum. Ateistlerin biz tesadüf eseri meydana geldik, ortak atamız maymun ve primat demelerine kıçımla gülsem bile saygı duyuyorum. Sen ne bok yemeye 5 milyar insanın inandığı yaradana kafana göre etiket basıyorsun. Ondan sonra da ya işte ben dinlere inanmıyorum deistim bana saygı duyun, ben yaratıcının olduğuna inanmıyorum ateistim bana saygı duyun, madem ki senin inancına saygı duyulmasını bekliyorsun, azıcık saygı duymaya ne dersin?
uludağ sözlük içinde, bu yönde açılmış en gerizekalı, hatta ne gerisi zeka barındırmayan başlık cümlesi. benim elimde insan yaratmaya, onlara tamamen hükmetmeye yetecek bir güç olacak. ben onları yaratacam, mastürbasyondan beyinlerini eritip, sağa sola başlık sıçacaklar, ben de onları yok etmeyecem öyle mi? ha bu güce narsistlik diyorsun öyle mi? patronlarına bile kul, köle olan insanlar, kendilerini yaratmış bir varlığa, kendilerini bir çok nimetle donatmış varlığa, ağızlarından köpükler saçarak saldırabiliyorlar, bu kadar merhametli bir yaradana narsist demiyorlar mı çıldırıyorum. ha inanmıyorsundur o yaradana, o zaman azıcık zekalı olduğunu belli edersin, bakın böyle böyle bir tanrı bu gibi salak bir söylemle ortaya çıkmazsın. var değilse senin gözünde o tanrı, neyini eleştiriyorsun dingil?