bugün

allahın yarattıgı birşeyden sonra ben bunu nasıl yaratırım gibi bir tepkiiyle kendi kendisine inanmamasıdır.
(bkz: kendime inanmıyorun)
yaratanın yaratıcısı ve taptığı olmadığını düşünürsek pekte yanlış olmayan bir önermedir. belkide ateizme olan öfke, onun tanrısal olmasından kaynaklanıyordur.
(bkz: ateizmin handikapları)
- Günahkar, tövbe et!
+ Yapmak isterdim ama yapamam, anlamalısın.
+ Tanrı bir ateist.
+ inanç, gerçek olmayan şeylere duyulan güvendir. Tanrı her şeyi biliyorsa bir inancı da olamaz.
+ Çünkü zaten en büyük güce sahip. Kendinden büyük bir güce de inanmıyor.
+ Bu yüzden tanrı bir ateisttir.
- Haklısın. Peki tanrının ateist olduğunu öğrenince elimize ne geçti?
+ Bilmiyorum.
tanrı yaratılmadığı için, ateizm de yokluğuna da olsa tanrıya dair bir inanç olduğundan doğru göründüğü sanılan ama saçma olan bi önermedir*
(bkz: haşa de ulan)

hepimiz birer programın parçalarıyız. dolayısıyla tanrının da tanrısı şişko ve göbekli bir coderdır.
*
ne yazık ki hiçbir ateist kardeşimizin nemalanamayacağı durumdur.

tanrı'nın ateist oluşuyla savunma yaparsan götünü keserler kamil. ulan tanrı varsa nasıl ateistsin sen, çilekli babaroski?
örneğin çoğu inanca göre müslümanlar şeytana taptığından... şeytan da ateist olduğundan; önerme doğrudur.
tanrı olmadığına göre böyle bir şeyin tartışılması bile söz konusu değildir.olsada ateist olurdu heralde lan.başka kime tapıcak dimi.
Doğru bir yargıdır eğer ateistdeğilse o zaman narsisttir.
(bkz: sıçtığı başlığı yalamak)

allah akıl fikir versin...
(bkz: paradoks)
tanrının ateist olmasının ifade edilmesi, ateist olan kişinin tanrı var diyip sonrasında ortaya attığı bir soru değildir.

bir kişinin kendisine anlatılan tanrı tanımının yetkinliğine karşı sorduğu sorudur. iman denilen itkinin eleştirisidir. o sebeple sorunun cevabı madem tanrıya inanmıyorsun neden soruyorsun değildir.

öte yandan soru basit bir şekilde tanrıya inanmak konseptine sığınır. oysa dinlere inananların inandıkları şey tanrıdan daha fazlasıdır. sadece tanrı var demek değildir. ortada iman denilen kurgulanmış ve ortasına tanrı denilen omnipotent zırhı giydirilmiş yratıcı oturtulmuştur. bu kurgu içerisinde tanrı bir parçadır.

yine eğer tutup, tanrının yaşadığı paradoxtan bahseder isek tanrı kendi tanrılığının bilincinde ise bir tanrıya inanıyordur. ateist değildir.

iman tanrı ve inanılan diğer şeyler, ibadetler ve başka şeylerin tümü ise bunları da anlatan öğreten tanrı ise; tanrı zaten bu şeylere kendisi inanıyor olduğu için kulundan istemektedir. bu da tanrının o imanı paylaştığı anlamına gelir ki bu durumda tanrı yine ateist değildir.

burada önemli olan tanrının özgüven sorunu yaşayıp yaşamadığı ve samimiyetidir. tanrı düşüncesi bütünüyle doğrulanamaz. doğrulanamadığı için de o noktada iman başlar.

tanrının varlığına iman eden birisinin yanına tanrı gelir ve hey naber derse tanrının varlığı kanıtlanmış olur o birey için. ve aynı zamanda o anda imanı yerle bir olmuş olur. çünkü iman ettiği konsept içinde varlığına inandığı tanrısının böyle bir şey yapma ihtimali yoktur.

eğer dini imandan ayırıp sadece tanrıya bağlarsak, tanrı allahsız kitapsız ve ateist olur evet ama herşey imandır. iman olduğu içinde tanrı veriyor olduğu coşkuya kendini de kaptırdığından dolayı o da inanıyordur ve bu durumda ateist değildir; olamaz.
(bkz: entrynin göte girmesi)
Kendine inancını kaybetmesi durumudur. kimin başına gelmiyor ki zaman zaman?
camların kenarına yapıştırılan macunlardan yapılmış heykel, bir tanrı ise sahibinin ateist olması gerekçesi ile ateist tanrı olabilir. bu durumlar için artan macundan kısa ama elleyince uzayan bir alet yapıp kendine monte etmesini öneriyoruz.
--spoiler--
bazen kendime inanamıyorum.
--spoiler--
--spoiler--
islam dinine göre tanrı tektir ve Allah tır
--spoiler--

Allah tek tanrının kendisi olduğunu bilmektedir yani bir tanrıya* inanmaktadır bu yüzden bu önerme yanlıştır.
islam dini için; (bkz: Suphanallah)
mercedes'e binip ben sosyalistim diyen insana benzer.
yanlış bir önerme. teisttir, katındaki tek din de islamdır, bazılarının zoruna gitse de.
- e ben kabeye gittim
+ .....
- oros...u taşladım o da mı sayılmaz ?
- camiye gittim ?
+.......
- kurban kestim?
+........
/ agbi bence sus yetti zaten...
ciddi bir özgüven eksikliğidir.
(bkz: kendi içinde çelişmek)
(bkz: başlık sıçmak)
(bkz: saçmalamak)