bugün

Çakmak efenim. Yüzeyine yanan cakmak tutun. Alkolü seyreltir.
etkisini azaltmak istiyorsan niye iciyorsun ki diye sordurur adama.
Alkolü azaltmak olabilir mi?
yobaz tokatlamak. tekme atmak da olabilir.
eğer şöyle bir kafan gidip gelmeye başlamışsa direk içkiyi kes, su iç ve sürekli hareket halinde ol, ne bileyim yürü, dolaş, etrafı turla vs ama vücudu çalıştır. bu tempo ve kaslardaki sıcaklık artışı alkolün etkisini azaltacaktır. bir nevi alkolü yakarsın. açıldığını hissedersin zaten bir süre sonra.

yavaş içersen bunlara da gerek kalmaz. ve, alkol alıyorsan meze şart*, hele de viski, rakı vs gibi nispeten daha ağır şeyler içeceksen, sağlam bir meze şart. hem daha fazla tadını çıkarırsın, hem de daha zor sarhoş olursun. ama mezeye çok şekerli şeyler koymamaya çalış, şeker alkolün kana karışma hızını artırır, direk gidersin.

az iç, öz iç, tadını çıkararak iç. sarhoş olmak için içki içmek bana aşırı mantıksız geliyor. hiç sarhoş olmadım, olmak da istemiyorum. birkaç defa ayarımı tutturamayıp hızlı içince kafam gider gibi oldu, dediğim şeyleri uygulayıp direkten döndüm. yani yukarıdakiler bizzat benim tarafımdan uygulanıp başarıya ulaşmış yöntemler. ama keyif için ayarında içersen hiçbirine ihtiyacın olmaz zaten.
içmemek kesin çözüm.
içmeden önce bir yemek kaşığı tereyağı yiyin. içkiden alacağınız alkolün bir kısmı yağı yakmaya gider.
(bkz: alka seltzer)
içki içerken mutlaka yanınızda bir şişe su da bulunsun. Hem sabah baş ağrısıda çekmezsınız.
en kesin sonuç su ile olur. su alkolü çözer fazla miktarda alkol alıdığında her bir molekül alkolü çözmek için sürekli su tüketilir vücutta bir süre sonra baş ağrılarına sebep olur bu su eksikliği ayrıca su içmeye fırsat kalmadan sızıp gece içiniz yanarak uyanmanızın sebebi de bu durumdur feci baş ağrısı yapar bu sebepten ötürü ne içiyor olursanız olun ara ara biraz su yudumlayın.
ölçüyü kaçırmamaya dikkat edin,
hızlı hızlı içmek yerine yavaş yavaş için ve en önemlisi ne içiyorsanız onunla devam edin
kesinlikle karıştırmayın ya zehirlenirsiniz yada komalık olursunuz.
içmiyorum bu yüzden sorun yok.
Sorunu kökten halletmek istiyorsanız içmeyin.
Pis de kokar bu şey.
Nasıl içersiniz böyle şeyi?
o kadar içkiyi boşuna mı içtik azalmasın.
Alkolün etkisini azaltmak nedendir. Zaten sarhoş olmak için içilmiyorsa içilmesin. Bir anlamı olmaz.
Beyninize sen sarhoş olma diye mesaj göndermeniz yeterli. Bedeninizi zihin gücünüzle kontrol edebilirsiniz.
görsel
Kontrol edemedi.
kalan alkolü bana verin. o zaman etkisi azalır.

yaramıyorsa içmeyin.
kendinizi ve vücudunuzu tanıyıp ona göre içerseniz etkilerini azaltma yöntemi aramamış olursunuz . bol su için lan.
kuruya dönmektir. ne baş ağrısı, ne miğde bulantısı. hatta daha bile ucuz.
içmemek. Etkisini azaltmak söyle dursun bahsi bile geçmez.
Ne kontrol edecen iç işte diyemediklerinle dolu beynini ve kalbini boşalt.
daha cok icmek.
Bir keresinde Mastor'a sormuştum, çivi çiviyi söker efem bir tane bira için" demişti. Manyak mıdır nedir.