bugün

entry'ler (547)

en güzel counter haritaları

de_cbble*
de_inferno
fy_iceworld
aim_ak-colt
aim_headshot
fy_snow
awp_india
awp_battle
awp_africa
de_rats*
de_nuke
aim_ak-colt_pool
cs_militia
de_dustyaztec

malcolm young

aramızdan göçüp gitmiştir. ac dc'yi bu günlere getirdiği ve bize yığınla kıymetli eser bıraktığı için minnettarız kendisine, huzur içinde yatsın.

yazarların en sevdiği 1 meyva 1 içecek 1 yemek

portakal viski lahmacun.

istanbul izmir arası 3 5 saat

istanbuldan izmite 4 saatte gidiyorum otobüsle be. komşu il bir de. izmire 3,5 saat biraz dalga geçmek gibi.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Haggard - Of a Might Divine.

amerikan ın kuzey sınırına asker yığması

daha temmuzun başında bulgaristan topraklarında türkiye sınırına 15-20 dakikalık mesafede amerikan askeri tırlarının kargo ve zırhlı araç taşıdığını ve humveelerin onlara eskortluk ettiğini görmüştüm. bu sepebtenmiş demek.

yalnız o değil de, başlığı görünce aklımdan ilk geçen şey "türkiye'nin kuzeyinde deniz yok mu aq denize nasıl asker yığıyorlar" oldu, yalan yok*

dunkirk

ne tür bir filmle karşılaşacağımı aşağı yukarı bilerek gittim ve beklentilerimin çok daha üzerinde bir filmle karşılaştım.

--spoiler--
klasik bir aksiyon filmi gibi değil de, tarihin bir kesitini olabildiğince gerçekçi ve doğal bir şekilde perdeye taşıyan bir film olacağını önceden tahmin edebiliyordum. fakat bunun izleyiciye o anki duyguyu neredeyse tamamen yaşatacak kadar iyi bir şekilde işlendiğini görmek cidden tüylerimi diken diken etti. görüntü muhteşemdi, sesler de muhteşemdi ve en önemlisi bunların birbirini tamamlayıcılığı kusursuzdu. özellikle de sonlardaki karaya oturmuş gemide almanların atış talimi yaptığı sahnede sanki o geminin içindeki askerlerden biri de benmişim gibi donup kaldım, o gerilimi ve baskıyı sonuna kadar hissettim. yakın zamanda çıkan filmler arasında izleyiciyi filmin atmosferine bu kadar iyi sokan başka bir film de gelmiyor aklıma şu an.

kısacası aşağı yukarı ne tür bir şey izleyeceğini bilerek giden biri olarak filmden aşırı şekilde etkilendim. her şeyin dozu yerindeydi ve kusursuz bir uyum içerisindeydiler. ayrıca kurgu da çok iyi ayarlanmıştı. 3 farklı bakış açısının farklı zamanlarda ve farklı yerlerden başlayarak aynı olayı anlatıp, her sahnede birbirlerine yaklaşıp sonunda da birleşmesi tam tutturulmuş.

--spoiler--

imax salonlarda onca film izlemiş biri olarak imax'in hakkını iliklerine kadar verdiğini düşündüğüm filmi söylememi isteseler rahatça dunkirk diyebilirim şu an.

başta christopher nolan ve hans zimmer olmak üzere yapımda emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

android oreo

heh aferin bi bu eksik kalmıştı. her şeyin oreo'lusu çıktı yakında oreo'lu kondom falan da görürsek şaşırmayın. şu oreo merakına da anlam veremiyorum bir türlü. tamam tadı iyi güzel falan ama her şeyin oreo'lusunu yapacak kadar da olağanüstü bir şey de değil bence. bilmiyorum bende mi sıkıntı acaba.

klasik araba mı son model araba mı

klasik. belki bir 300sl*, belki bir 246gt*. ya da testarossa. 911 carrera turbo da olabilir*

yazarların nicklerinden oy tahmini

idealistadam: hayır

seçim arabaları

Hiçbir boka yaramayan ve tamamen israf olan bir seçim gereci.

pink floyd vs deep purple

ikisi de üst düzey gruplar ama farklı türlerde müzik yaptıkları için karşılaştırmak hata olur diye düşünüyorum. He kendi türlerinde zirveye oynarlar orası su götürmez bir gerçek. Buna da ayrıca değinecek olursak, pink floyd'un kendi kalibresinde bir rakibi yokken, deep purple'ın karşısında kendisi gibi başka bir ağır top olan led zeppelin var. Şahsi görüşüm led zeppelin'in zirveye birkaç tık daha yakın olduğu yönünde ama bu kişiden kişiye değişebilecek bir düşünce, daha çok zevk ve hitap meselesi.

akpli şimdiki sistem vs başkanlık sistemi

(bkz: aynı bokun laciverti)

Daha güzel bir tanım bulamadım ben.

skoda kodiaq

ateca ve tiguan'ın klon kardeşidir. ya tamam seat da skoda da senin ama aynı modeli logo değiştirip de sürme piyasaya be kardeşim. az değişiklik yap ya. eskiden bir arabanın ilk bakışta hangi marka olduğunu anlardık, çünkü her markanın kendine özgü tasarım anlayışı vardı. şimdi hepsi birbirine benziyor. bir de bunun gibi logo değiştirip piyasaya sürenler sayesinde otomotiv sektörü de iyice tekdüze bir al almaya başladı.

bulgur pilavı vs pirinç pilavı

mısırlı bezelyeli pirinç pilavı. tavuk suyu veya bulyonu kullanmak da ekstra lezzet katıyor. hele karabiberi de basacaksın üstüne ovvv*

limonlu ve mentollü sigara

türkiye'de satılmasa da lucky strike'ın da böyle sigaraları var. naneli böğürtlenli vs. (bkz: lucky strike double click)

yerli ve milli red light district

(bkz: zürafa sokak)

öhöm.

xiaomi nasıl okunur sorunsalı

şaomi diye okunur. şu an elimdeki telefonun markasıdır.

oylama yaparken 10 saniye kuralı

zall'ın hayatımızdan 10'ar saniye çaldığı kural. afferin oğluşuma.

t: saçmalığın daniskası olan kural.

motor gibi çalışkan olmak

böyle olmaya çalışırken işleri karıştırıp motor olmayın da*