bugün

yurdumda gayet normal karşılanan olay. elimizin kiri abi ne olacak. ama kadın yaparsa recim uygularsın direk.
erkeğin tekrar aldatması için fırsat vermesidir.
kadın hep şüphe ile bakar erkeğine,hayatı zindan eder ve kadın affeder ama asla unutmaz...
bu bir kısır döngüdür. bir yerden kesilmezse, koparılmazsa sonunun gelmeyeceği açıktır. ama biz bize ne diyoruz ve yolumuza devam ediyoruz.*
aldatan erkeğe yeniden aldatması için güç ve cesaret veren davranış biçimidir.
aptallıktan başka birşey değildir.bir kere affedersen yapmaya devam edecektir.
kadının aynı erkek tarafından bir kez daha aldatılmayı kabullenmesidir. (bkz: alışmış kudurmuştan beterdir)
salaklıktan başka bir şey değildir.
affediyor ise kendi yediği nanelerin daha fazla olmasındandır.
durum eşitlenene kadar affeder sonra terkeder.
eğer kadın kocasına mahkumsa, ekonomik bağımsızlığı yoksa, yani her açıdan eli kolu bağlıysa, bu gerçekten içler acısı bir dramdır. çok üzülüyorum böyle kadınlara. o kadınlara üzüldüğüm kadar o orospu çocuğu kocalarından da nefret ediyorum. belki kadın da nefret ediyordur, ki etmesi normaldir, ama çoluğu çocuğu için ses çıkarmıyordur. kendinizi o kadının yerine koyun ve ruh halinizi şöyle bi tartın bakalım ne hissedeceksiniz.

ama,

eğer kız sadece sevgiliyse, ya da nişanlıysa, yani henüz ortada evlilik ve çocuk yokken bunu yapıyorsa onun taa amına koyim. o kız orospunun tekidir. lan sen ne onursuz karaktersiz bi şeysin öyle. nasıl affedersin lan? nasıl lan nasıl? sen asfalt mısın ha? senin kalbinin derinliklerinde taşıdığın duyguları sikiyim ben. geleceği göremiyor musun? tamam yaptın bi cahillik. cahillikten kastım şu; ilk başlarda kendini kaptırdın o orospu çocuğuna ve onun ne iğrenç bir yaratık olduğunu anlamadın. ama gün geldi ve o iğrenç yaratık seni aldattı ve sen bunu öğrendin. sonuç olarak affettin o adamı.

lan benim kafam almıyor. nasıl affedersin onu? o orospu çocuğu bi daha aldatacak seni. bi daha, bi daha ve bi daha aldatacak.
öyle bir durumda senin de amına koyim sevgilinin de. adi kaltak. adi orospu çocuğu.
yıllarca kendini kaç farklı kadınla aldattığı belli olmayan kocasına sırf ekonomik özgürlüğüm yok çocuklarım aç kalır sokakta kalır diye ses çıkaramayan kadındır. cennet annelerin ayakları altındadır kişisidir. yüreği kordur aslında. her şey bitiğinde * * kocasına artık gelme der kişisidir. Annemdir.
kaçınılmaz sonu acınası hale düşerek ertelemektir. bu hale düşmek kötü elbette ancak bu hale düşürmek.. bir tabir bulamadım bunun için ben. küfür falan da kesmiyor.
(bkz: cünkü eşşeğin zikinden dolayı). bizene kimene sanane banane.
"akıllı" hiçbir kadınınn yapmaması gereken harekettir. yaparsa da bedeli genellikle ağır olur.
olmama ihtimali de yüzde 0.5 dir.* * *
muhtemelen süründürdükten sonraki davranışıdır.
ataerkil bir toplum olmanın getirdiği saçmalıktır.

kadın erkeksiz bir şey yapamayacak zanneder bu yüzden de affeder.
erkeğini çok seven kadındır her türlü güzelliği hak eden kadındır kendileri..
genellikle olan hadise, anaçlıktan kaynaklı olması muhtemeldir. affetmek erdemdir prensibi ile haraket ediyor da olabilir.
benden baskasini sikersen, bosaniriz. akilli kadindir. gramaj hesaplamalarina takilmaz.
O adamın gözlerinin içine bakarak nasıl dayanıp devam edebilceğini düşündügünü merak ettiğim kadın.
Acı çekmeye kabullenişidir aynı zamanda o adamı affetmesi.
Her o surata baktığında aklına gelen gerçeklerin hiç bir zaman üstünü örtemeyeceksin. Bir yerleri hep açılacak.
bir kadın Düşün ki 3 çocuğu var, bir kadın Düşün ki 15 yaşında evlendirilmis hayatı öğrenmeden, bir kadın Düşün ki gidecek yeri tutunacak başka dali yok. Bir kadın Düşün ki, çaresiz, parasız ve elinden tutani yok. Şimdi bu kadın mı gurursuz, bu kadın mı onursuz affettiği için. Yo dostum yo. Bu kadın sadece mahrum bırakılmış sevgiden ilgiden şefkatten. Eğer aldatılıyorsa bu kadın, onursuz olan kocasıdır hiç şüphesiz.
Cocuk ve ekonomik kaynakli sebeplere bagli olarak gerceklesen durumdur.
sevdiği içindir. yanlıştır.
o kadinin malligini gösterir. kimse bana anlatmasin anaclikmis, sevecenlikmis. bu hareket bildigin mallik. adam bir kere aldatmanin tadina varmis, daha durur mu? ben olsam 1000 kere tekmeyi basardim. ki yaptim da.
çocuğu falan geçin de, asıl toplum baskısından korkan kadın'dır. Onun için affetmiştir. Yoksa hiçbir kadın, kadınlık gururunu ayaklar altına alan bir erkeği affetmez, affetmek istemez.