bugün

üst üste azından allahı eksik etmeyen yolsuzların yüzsüzlükle buna devam ettiklerini gördükçe başa gelecek.
bir de bunları savunup kendini müslümandan sayanlar oldukça.
dinler ve tanrılar hepsi biz ölünceye kadar.
iktidarın yaptıkları ve art arda adaleti devirme çabaları ile gönül gözüne çomak sokması şeklinde baş gösterir.
savunucuları dün allah adamıyken şerit değiştirip kırk haramiler ideolojisini benimser
teşekkürler akp teşekkürler bilal oğlan bize dinle devlet işlerinin neden ayrı olması gerektiğini bir kez daha kanıtladığınız ve inancın nasıl dansöz gibi kıvırıp şerit değiştirebildiğini isteyenin istediği gibi yorumladığı bir inanca güvenilmemesi gerektiğini de bilalin bakanların çocuklarının elleri kolları neden hala yerlerinde ?
adaletin nasıl engellemeye çalışıldığı yargının yürütmeye bağlanmaya çalışıldığı gün gibi ortada neden bu kıvranışlar.
sanki paraları cebe dış güçler attı gülen yeterince zengin oldu sizin bu bağnaz düşüncesizliklerinizden siz dininizi de vatanınızı da atanızı da fırsatçının eline maşa olarak vermekten kullandırtmaktan vazgeçmeyin...
biz sizin müslümanlığınızı da aklınızı da kültürünüzü de öğrenmiş olduk. değil akp zihniyeti bu saatten sonra sizin istediğiniz şeriat sadece masum insanların canına malına kastetmeniz için gözleri allahla kapatan bir perde. olarak tarihe geçecek.
niyeti dinden soğumak olanın mazeret aramasıdır. islam'ı akp ile özdeşleştirmek akla mantığa sığmadığı gibi, itikat ile de bağdaşmaz. eğer akp yanlışsa, bu akp'nin yanlışıdır. doğruysa akp'nin doğrusudur. islam ise, kamildir. ilahidir. islam'ın, muhtevasında ve mahiyetinde bir yanlışlık, nakıslık veya ademilik söz konusu olamaz. imam'a kızıp abdest bozanlar bilsin ki, imam fani, Allah bakidir.
Kemalistler yüzünden Atatürk'ten soğumak gibidir.
''akpciler yüzünden dinden soğumak'' samimi olmayan ortalıyı karıştırmak isteyen kemalist söylemi olarak tanımlanabilir. bir insanın din'den soğuması için evvel dinle ilgili husumeti olması gerekir. hayatı boyunca fikri müslüman hayatı ecnebi olarak yaşayan bu kesim için dinden soğumak söylemi sadece boş lakırdıdır.
dinin gereklerini yapmaya gelemeyen insanların bulduğu bahanelerden biridir.
bazı dallama yobazların "bahane"olarak tanımladığı hareketlerdir.. eden eder lan sizene göt kılları.. he recep tayyip sahte müslüman diye sizin gibi hüloğlar dini götünden anlıyor diye de dinimden vazgeçmem ipneler.. haydi siktirin şimdi.
saçmadır.
akpciler kim ki benim inancımı etkileyebilsin? bu zevat hoşa giden, beğenilen işler yapsa itikatım mı artacak?

bir insanın inancı ile bir siyasi oluşumun taraftarlarının tavır ve hareketleri arasında nasıl bir orantı olabilir benim aklım almıyor. elhamdülillah tayyip'ten ve yandaşlarından evvel de itikat sahibi inançlı bir insandım, -tüm zaaflarıma rağmen- hala da öyleyim. din olgusunu kendisine referans eden insanların yanlışta olması o dinin suçu değil, o insanların hatasıdır ancak.
(bkz: kolay bir din olarak akp dini)
yalnız değilim.
gereksiz bir durum. onların islamı en iyi bildiği ve/veya en iyi uyguladığı zannı sadece cahiller için geçerlidir.
o sebeple: (bkz: oku)
kimi dersen; imam gazali oku, imam-ı rabbani oku, muhyiddin ibn arabi oku. ibn rüşd'ü anla, idrak et. oku anlayacaksın.
ulusalcılar yüzünden ak partili olmak gibi bir eylemdir,
adam zaten dinsizse lafı dolandırmaya gerek yok, ulusalcıların içindeki ateistlerin gazlamasına da gerek yok.

(bkz: dindar insanları sonradan ateist yapan etkenler/#22531751)
dinle insan arasında bağlayıcı bağ olsa da başkasının yanlışı beni herhangi bir şeyden soğutmaz.
Ateizmin tavan yapma sebebidir.
minareyi kılıfına uydurmaktır. imama kızıp abdest bozanlar ahirette hesap verecektir.
tayyip kimi destekler el kaideyi destekler el kaide masum insanlara bunu yapar http://webtv.radikal.com....r-kapisinda-patlama.aspx/
şimdi tayyip hükümete karşı olanları destekliyor ya.
aynı şeyi suriye hükümeti bize yapınca siz ne olacaksınız canlar ?
empati kurmaktan yoksun zavallılar bu ölen öldürülen masum canların vebali sizin üstünüze.
allahınızı da alıp bir yerinize sokabilirsiniz şimdi.
"inandığı" din'i anlayamamış, kavrayamamış insan söylemidir.
din'in sahibi olan allah'ın sözlerine bakmak yerine, allah'ın emrettiğinin dışında eylemler içinde olan "yaratılmış" her hangi bir zumrelerin oluşturduğu kavram ve algılara göre din'i öğrenen, öğrendiğini sanan kişidir.
din'i allah'a has kılmak yerine, kullara has kılmaktır diyer bir ifadesi.

böylece kişi kendisini kandırmış olmaktadır, fakat suçlu olarak allah'ın emrettikleri dışında kendisine sunulanları din sanmakta ve inanmaktadır. doğruluk, şeref ve izzet gibi kavramlardan yoksun ideolojileri benimsemekte, kendi inancını, kendi cennetine, kendi kurtuluşuna giden yolda, amelleri üzerine kendi elleriyle barikatlar inşaa etmektedir. sözde din diye insanların kendi ego ve nefislerine göre harmanladıkları yaşam biçimlerini, doğru ve yaşanabilir olarak kabul etmekte, hüsrana uğradığında veya bir çelişki gördüğünde, ona sebep olanları suçlayacak, yanlış yapmasına dayanak olarak gösterebileceği sebepler türetmektedir. insanın kendisine verebileceği en büyük zarar budur.
tüm yaşamından, hayatından, çıkarı olmayacak, kendisini sömürmeyecek, asla aldatmayacak, mükafatlandıracak, azaptan ve sıkıntıdan koruyacak "mutlak güç!" ve "mutlak kudret!" sahibi olan, "mutlak doğruluk!" sahibi olan, bir güç ona şah damarından bile yakınken, beslenen, acıkan, uyuyan, ağlayan, gülen, acı çeken, hasta olan, tuvalet ihtiyacı olan, terleyen, yaşlanan, her zaman güzel kalamayan, her zaman doğru olamayan, kısaca "yaratılmış olan" kişilere, onların söylemlerine, onların sözlerine kanan, aldanan, sonunda hüsrana uğrayan.

"iş bitince şeytan da der ki: Allah size gerçek olanı va'detti; ben de bir va'd yaptım, size karşı yalancı çıktım! Zaten benim size karşı bir gücüm yoktu; ancak sizi çağırdım, siz de bana uydunuz; o hakte beni kınamayınız, kendinizi kınayınız! Ben sizi kurtaramam, siz de beni kurtaramazsınız. Bundan önce de ben, sizin beni Allah'a ortak koşmanızı tanımamıştım; muhakkak ki, zalimlerin hakkı acı bir azaptır! (ibrahim, 14/22)

bu gün inandığınız her hangi bir değer, her hangi bir ideoloji, veya nefsinize hoş gelen rasyonel inanç temeliniz, ahiret günü sizi tanımayacak diyor allah. öyleyse birilerini suçlamak yerine, din'i kaynağından kur'an-ı kerim'den öğrenelim, allah'a ve peygamberine itaat edelim.

"Ey iman edenler! Allah'a itaat edin, Peygambere de itaat edin ve sizden olan emir sahibine de itaat edin. Eğer herhangi bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz; Allah'a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız, onu Allah ve Resulüne arz edin. Bu, daha iyidir ve sonuç bakımından da daha güzeldir." (nisa/59)

dik not: bilgi içerikli entry.
Dinden sogumanin icin bir cok nedenden birisidir ama tek olmadigi kesindir. Diger nedenleri gormek icin:

(Bkz: dindarların uğramadığı başlıklar)

Lan yine dine saldirdim iyi mi. Baslik farkliydi halbuki. Iste.. Biz ateistler... swh.
Trollluk icin yazildigina inanmak istedigim aksi takdirde beni sozlukten sogutacak mantigin kalmadigi yazar soylemi.
trollük için yazılmamış entry.
bu akpliler silah gönderilmesini destekler.
bu akpliler kul hakkına girenleri savunur.
bu akpliler toplumun özgürlüklerine el uzatılmasını onaylar.
bu akpliler kürdistanın kurulmasına yanaşır apoyu barış elçisi olarak kabullenir.
ki onların lideri ordudakileri ve bu itleri yakalayanları cemaatle birlikte kumpas düzenleyip içeri tıktığını itiraf ettiği halde.
bu akpliler bir hırsızı lider gözüyle görür.
alevilerin kafalarıyla futbol oynayan el kaideyi görmez.
inşaat için cami yıkanı görmez.
ülkeyi parsel parsel satanı görmez.
eşarbı türbanı dinini imanını maşa olarak kullandığını inancını sömürdüklerini görmez.
elin it kopuğuna dini ve milli değerlerini yem ederler.
hemde multi milyoner olarak siktir olup gidecek biri için.
Hayır yani akp'li olduğumdan falan değil de, saçma bir önermedir.

akp yada herhangi bir mercii, senin inanç sistemini etki altına alarak soğumana neden oluyorsa; bu akpnin suçu değildir, bu tamamen senin suçundur.

Bu, inanç ve değer yargıları kof olan insanların ortaya attığı seri üretim bir iddiadır sadece.
soğumuş çayla eş değer durumdur.
(bkz: akpaci)
dinden soğumak için bahane aramaktır, allah (c.c) kalpleri bilendir.