bugün

entry'ler (422)

türk telekom

çalışma disiplininden yoksun şirket. internet hizmeti başlatmamdan ve taahhüt döneminin ardından kapatma sürecinde gereken hizmeti sağlayamamış olup bir sürü soruna sebep oldular. alt yapı problemi gerekçesiyle sorunu çözemeyen 4 ekip gönderip sorunu çözemeyen ve şehirdeki merkezlerine yönlendiren, orada da canavar bir çalışanın çözüm için bir seçenek sunamaması ve beklemeye alması, ardından binadaki mühendislerle görüşünce meselenin kolayca hallolması ve kurulumun yapılması. fakat hattı kapatmak istediğim zaman ıslak imza verdikten sonra işlemin başvurumdan bir ay sonra sisteme geçirilmesi ve internetin askıya alınacağı halde alınmaması ve fatura çıkarılması, işlemin iptal olduğuna dair tarafıma haber verilmemesi ve kimsenin iptalin neden gerçekleşmediğine dair açıklama yapamaması. hasılı evlerden ırak. berbatlar. iş yapmayı bilmiyorlar, çözüm üretmeyi de bilmiyorlar.

belki de sensin

kök hücre bağışçı sayısını artırmayı hedefleyen, umut olabilmek için bu yolda yürüyen insanlardan oluşan topluluk.

karaoku

karaoke çağrışımıyla oluşturulmuş bir sözcük. belki de sensin topluluğunda, sevilen şiirlerin yahut sevilen kitabın bir kısmının sesli okunup paylaşıldığı etkinlik.

kendi burcuyla övünen insan

burcundan başka övünebilecek vasfı olmayan insandır.

beşiktaş

bir gün değil her gün beşiktaş!

hangi azınlık ülkenin huzurunu bozuyor anketi

ülkenin huzurunu bozan türklerdir efenim. üfürükten nem kapmayın rica ediyorum. huzurunuz azınlıklara mı bağlı az insan olun da ırk ayırt etmeyin insanlık kardeşlik paydasında buluşun.

ah muhsin ünlü

onur ünlü'nün şiir yazarken kullandığı mahlastır. ne güzel adamdır o.

rezil olmaktan korkmamak

''ne kadar rezil olursak o kadar iyi.'' can yücel böyle demiş. korkuya mahal yok.

bu havada gidilmez

bağımlılık yapıyor.

gecelik

rahat pijama. kendimi bundan neden mahrum etmişim, çocukluğumdan bu yana hiç giymemiştim.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

beni geçirmeye yalnızlığım gelsin. nazan öncel - gidelim buralardan.

kırım tatarları

bendirim. 200 yıl önce göçenlerden. keşke göçmeseymişiz dedirtir.

baba ile barışmak için tavsiyeler

gereksiz tavsiyedir. babayla barışmaya gerek yoktur.

kadınlar yakışıklı bir erkeğe neden ilgi göstermez

yakışıklılık tek başına yeterli bir kriter olmadığı içindir.

sözlük yazarlarının itirafları

ortak bir takvimimiz olsun.

iç ses

ölmeden söyle diyor. oldu başka?
ayrıca:
''iç ses diye söylendim,
ardından yıldırım gürses...
aptal aptal güldüm bir de buna. ''

güzel uyu e mi, canımın içi kadın.

karşılık beklemeden sevmek

tüccar olunmaz aşkta. karşılıksız, sebepsiz seversin. birini severken bir sebepten ötürü sevmek diye bir şey olmamalı bence. yıpratır fakat acı seven bünyeye dokunmaz.

3 dilek hakkım olsa

biz bu her şeylerin neresindeyiz x? diye sorabileceğim kıvama gelelim. sadece bu.

cansu kaya

18 yaşında bir insanı soldurmak niyedir? hayallerini hiç etmek? annesinin, bacısının ciğerine ateş düşürmek?
tez zamanda son bulsa artık, yaraların durmaksızın kanamasından infilak edeceğiz.

oruç tutma sebepleri

(bkz: epifiz bezi) (bkz: huşu)