bugün

Akp nin secimlerde halk tarafindan secilmemesi neticesinde baska bir partinin iktidarinda turkiye de olacak degisikliklerle ilgili senaryolardir. Olumlu mu, olumsuz mu olacagi cooook merak edilen konudur.
çobansız kalan koyunların sağa sola saldırması dışında pek bir sorun oluşturmayacak senaryolardır.

(bkz: ak sopalılar)
vergilerin düşmesi bu bir
silivrideki masumların salınması bu iki.
bir daha böyle soyulamayacağımız bu üç.
yeterince havlayan pkklıların dillerini götlerine sokacak olmaları bu dört.
hukukun adam edilmesi bu beş. adaletin sağlanması bu altı.
akp iktidardan indiğinde bütün boklarının ortaya dökülecek olması bu yedi
bir daha içimize bu kadar bölünme tohumları atılmayacağı bu sekiz.
apo barış elçisi olacak onu içeri tıkanlar müebbet. alevilerin kapıları bu adamın zamanında işaretlendi.
türkiyenin en büyük yolsuzluğu yapıldı daha önce kişilerin özel hayatlarına bu kadar çok dil uzatılmadı
kim gelirse gelsin bu kadar yemez bu kadar sıçıp batırmaz heralde.
aklıma geldikçe yazarım artık.
muhtemelen iktidar olacak chp nin ülkeyi iki günde batırması.
hayatında akp ye oy vermemiş birisi olarak gördüğüm senaryo şudur, mahalle muhtarlığı yapamayacak kişiler başabakan olur, zaten pamuk ipliğine bağlı ekonomi çöker, uluslararası alanda t...k oğlanı oluruz.
akp'nin tek başına iktidar olamaması halinde, en büyük olasılık chp-mhp koalisyonunun idare ettiği bir türkiye'dir.

yeni hükümetin akp'nin tahrip ettiği devlet aygıtını işler hale getirmek, vatanını değil kendi çıkarlarını gözeten gerici ve 3.sınıf bürokratları tasfiye etmek, akp'den ve akp bürokratlarından yargı önünde hesap sormak, çalınanları geri almak, yargıyı bağımsız hale getirmek, bu cümleden olarak anayasal kuvvetler ayrılığını ihya etmek, adaleti tesis etmek, komşularımızla bozulan ilişkileri düzeltmek, ekonomideki kötü gidişi durdurmak, ülke bütünlüğünün tekrar sağlamak gibi devasa sorunları çözmek gibi çok zor hedefleri olacaktır.
yabancı sermaye olan arap familyasının türkiyedeki mal varlığını kaçırması.
Teokrasinin olmadigi bir turkiye. Secmenlerinden aldigi devlet gucunu amerikada yasayan arkadaslariyla paylasmayan bir basbakan. Dini somurmeyen bir yonetim. Daha laik ve demokratik bir yonetimin turkiyenin basina gelme olasiligini yukseltir. Diger taraftan akp kadar organize olmayan belediyecilikte akp kadar iyi olmayan bir yonetimin gelmesiyle sonuclanacaktir. Ekonominin iyi gidip gitmeyecegi ise tek parti mi veya koalisyon hukumeti olacagina gore degisir. Tek par basa gelirse ekonomi cok etkilenmez.

Ekonomi icin oneli olan tep partinin basta olup olmadigidir. Chp te tek basina gelse istikrar ortami olusabilir yani.
15 sene geriye gideceğimiz senaryodur.
olası koalisyon sonrası "menderes aslında iyi adamdı" yerine "tayyip erdogan aslında iyi adamdı" diye söylenerek dolaşırız artık
dolar 5 tl, euro 7,5 tl, işsizlik tavan yapmış olur.
enflasyon anasının amını görür
ayda bir chp kongresi olur
yolsuzluğun rüşvetin kadroculuğun kralını bu ülke görür
işsizlik tavan yapar
kredi notları patır patır düşer
ne hastane ne okul ne yol yapılır
başörtüsü yasağı, dindüşmanlığı hortlar
ne kadar darbeci varsa salınır
polis devleti diye bok atılan ülke bu sefer tekrar asker devletine döner
postal yalayıcılarına gün doğar
hasılı kelam ülke 20 yıl evveline döner.
2002 öncesi türkiye'sine bakmak yeterli olacaktır.türkiye'de ak partinin olup olmaması önemli değildir.ama akp'ten başka tek başına iktidar olacak parti yoktur.eğer varsa hiçbir şey olmaz.belki daha da iyi olur.ama muhtemelen akp gelemezse bir koalisyon gelicek ve en sonunda bizi kurtarması için süleyman demirel tekrar siyaset sahnesine girecektir.ayrıca koalisyonun akp'den daha iyi yöneteceğini söyleyenlere de bir çift lafımı esirgemeyeceğim:
(bkz: lütfen bi siktirip gider misiniz)
***********sözde asfalt denetçisine bu milletin trilyonları verilmez en azından...

- asfaltlar nasıl olmuş evladım

+ kaymak gibi abiiiğğğ

- aferin al sana bir kaç trilyoncuk

**********devlet bankası iflas edecek kişilere yüzlerce trilyonluk kredi vermez en azından...

- abi bana birkaç yüz trilyoncuk kredi versene

+ en veririz, siz ne diyorsunuzarkadaşlar

* veremeyiz efendim mali yönden sağlam değiller, kredinin geri dönü....

+ kes al kredini yavrum, büyüklerini unutma

- estafurullah abiiğğğ...

********yine devlet bankası hiçbir bankanın vermeyeceği krediyi, damat tarafı bağlantılı yandaşa vermezdi;

- sabah ile atv ve bağlı bulunan medya kuruluşlarını satıyoruz, ihalede en yüksek fiyatı verin alın.

+ ama efendimiss bizim o kadar paramız yok

- dert etmeyin halkımızın bankası size öyle bir kredi verecek ki, aklınız durur.

+ yaşayın efendimisss medya grubumuz emrinize amade...

********** türk telekom gibi bir global dev bir allah kuruşu na satılmazdı...

- efendimiss cumhuriyet kazanımlarını satarak kaynak elde etmek çok keyifli, telekomu da satalım mı

+ satalım anasını bile satarız, ben ülkemi pazarlamakla mükellefim hem amk...

- kime satalım efendim

+ araplara satalım, sevyom ben onları. versinler 5 - 6 alsınlar

-efendimiss 3 - 4 yıllık karı zaten o kadar,hem bu araplar faturalara zam yapar. vatandaş kızmasın

+ sakin ol len, bi allah derim ardından konuyu inönü'ye getiririm iş biter. ismet'in döneminde internet var mıydı, yaa...

* el şükran ya seydi, şükraaan...

************* zam üstüne zam vergi üstüne vergi gelmezdi...

- efendimiz para lazım, ne yapsak

+ vergi alın

- zaten alıyoruz efendim

+ vergilere zam yapın

- onu da yaptık efeemmm

+ vergi uydurun len

- ne gibi

+ şu cep telefonu kullananlara vergi uydurun, herkeste var hemi de kaç tane. telsiz telefona telsiz iletişim vergisi

- yaşayın efendim...

*************** paraleli kendine paralel olduğu zamanlarda görmezden gelenler olmazdı.

- efendim bu muhalefet diyor ki, devlette kadrolaşma oluyormuş

+ ne var bun da bu her zaman olur.

- öyle değil efendim askeri, yargı ve idari erklerde kadrolaşma varmış

+ bıraksınlar bunları, bunlar hep fethullah beyefendiye yönelik karalamalar

--- bir zaman sonra

- efendim bu paralel yapı, bize de deydirmeye başladı. girdi girecek

+ dur ben iki amağdur edebiyatı yapayım, birkaç yüzde atama ve görev değişikliği... o zaman görürler ebelerinin pensilvanyalarını...

- ya şimdiye kadar nerdeydiniz derlerse

+ demezler lan rağat ol, beraber yürüdük biz bu yollarda derim, ismet derim, allah derim... püüü...

hepsi bir yana üç beş mehmet öldü diye, aponun keyfini kaçıracak değiliz zihniyeti hakim olmaz. her dediğinden 2 gün sonra çark eden, dünyaya bizi rezil edenler başımıZDA olmazdı. ülkemizin ağırlığı bu kadar yere düşmezdi...
ilk olarak tv deki sansürler buzlamalar kalkmalı.

arkadaş sigaraya, içkinin fazla tüketilmesine ben de kaşıyım ama ulan içkiyi, sigarayı ne buzlarsın, neymiş çoluğu, çocuğu, gençliği, aileyi koruyorlarmış, gelişmesini tamamlamış ülkelerde çoluk, çocuk, aile maile toplum moplum gençlik mençlik yok tabi, oradakiler içkiyi sigarayı görünce özenmez ama bizimkiler özenir, yok ya!

ilk yapılacak iş bu...
Akp yi sagci parti sanmaktir. Solcu: halkin cikarlarini savunan partidir. Sagci: sermaye sahiplerinin cikarlarini saglamak dolayisiyla halka istihdam yaratmaya calismaktir. Kemalizm: her iki sistemin birlesimidir hatta komunizm ve fasismi de kapsar. Malesef burada yazdigim sagci ve solcu tanimi turkiye haricinde her yerde dogru olmasina karsin ulkemde tam tersi biliniyor. Ayrica sagci parti diyinve muhafazakar oldugu dusunulmesi de tamamen yanlistir. Solcuya ise dinden uzak demek cok yankis olur cunku sagcilik ve solculugun dini inanislarla ilgisi bile yoktur. Yukarida bahsettigimden baska hic bir anlam ifade etmezler.
bir hırsız gider başkası gelir yumulur.
halkının tamamının yaşadığı sorunun gerçekte ne olduğunu bilmediği teşhisten de aciz olduğu bir ülkede ne olur başka.
benim asıl problemim oraya 550 tane ayrı ayrı adam göndermeme rağmen nasıl bu kadar adam bir kaç kişinin her dediğini yapmak zorunda kalıyor milletvekili olabilmenin şeklen şartları dışında gerçek şartları ne neden sokaktan bir insanın milletvekili olması imkansız bu memlekette diye bir kafa yorsalar...
Tayyip in en son medeniyetimizi okuyacagimiz harfleri caldilar aciklamasindan sonra bir an once gelmesi beklenen senaryodur. Lakin arap alfabesi (osmanli ile arap alfabesi arasida lacivertle mavi kadar fark vardir) kullanicagima ulkemi terk ederim.