bugün

entry'ler (1051)

2014 yılında hala totti yi oynatan roma

2014 yılında hala yağlayan totti olacaktır o.
(bkz: 30 eylül 2014 manchester city as roma maçı)

mehmet pişkin

kendisini intihara götüren sebeplere çözüm bulamayışını ateist olmasına verdiğim insan.
Ayrıca bu adam için üzülenleri anlamıyorum, yani ölüm tabi ki kötü bir şey ama adam isteyerek ben gidiyorum kendinize iyi bakın güzel yaşayın diyerek ölmüş, onun adına sevinmek gerekir belki de.

kpss nin kaldırılması

anlaşılmayan olaydır. sınav olsa 'ya o kadar okul okuduk hala sınav mı' derler, sınavı kaldırsan gene bir sürü küfür ederler.

7 mayıs 2014 eskişehirspor galatasaray maçı

grupta evinde oynadığı bursaspor maçında son dakikada hakemin bursasporlu futbolcu ibrahim öztürkün omzuna (!) çarpan topa penaltı çalmasıyla gruptan çıkan eskişehirspor ile yarı final rövanş maçında yine saçma sapan bir penaltıyla skoru 2-2 yapıp bursasporu eleme yolunu açan galatasarayın final maçıdır. Kimin kazandığı önemli değildir.

samuel tobias holmen

üç büyüklerin, bonservissiz aldıkları ve bizde oynayacak kadar iyi değil ama olur da bir anadolu kulübüne satarız ya da takasta kullanırız dedikleri onlarca topçudan biridir. diğerleri için; (bkz: erman kılıç), (bkz: eneramo)

türbanlı olduğu halde bisiklet süren bayan

bir ara bir muhabbet vardı eline kadın eli değince tahrik olanlar suçlanıyordu. Görüyorum ki arkadaşlar bedeninin hiçbir yerini göstermemiş birinden bile tahrik olup aşağılık fantazilerini buraya yazmaktan utanmıyor.

enes ünal

henüz 16 yaşındadır ama bursaspordaki hatta türkiyedeki en olgun insanlardandır. Konuştukları ve davranışları ile sercan, batuhan gibi olmayacağının sinyalini vermektedir.

bursaspor

zamanında birilerini hop oturtup hop kaldırdığı için pek sevilmeyen takımdır.

emre belözoğlu nun kasımpaşa maçında ettiği küfür

emre belözoğlu olduğu için normaldir,ona küfür de serbesttir hakaret de.

2 şubat 2014 galatasaray bursaspor maçı

halihazırda 10 olan puan farkının daha fazla açılmaması için saha dışı müdahalelerle karşılaşabileceğimiz süper lig maçı.

akp siz türkiye senaryoları

hayatında akp ye oy vermemiş birisi olarak gördüğüm senaryo şudur, mahalle muhtarlığı yapamayacak kişiler başabakan olur, zaten pamuk ipliğine bağlı ekonomi çöker, uluslararası alanda t...k oğlanı oluruz.

cemil meriç e filozof deme divaneliği

bu divaneliği yapanlar genelde cemil meriçi bilmeyen nesle aşina olmayanlardır, entelektüellikleri inci sözlükle sınırlı bünyeleri ciddiye bile almazlar.

kemalizm beyine girdirilmiş deli gömleğidir

'-izmler idrakimize giydirilmis deli gomlekleridir.'
üstad cemil meriçin sözüdür, cemil meriç de bu ülkenin yetiştirdiği tek filozoftur.

gökhan özoğuz

ünlüler samimi olarak dine yönelemez, bu tarz bir arayış içinde olamaz mı yani, ne salak adamlar varmış bu memlekette diye sorası gelen şarkıcı.

sümeyye nin kasedi

türkiyede siyasetin ne halde olduğunu görmek için siyasetçilere ve sözlük yazarlarına bakabiliriz.

pablo martin batalla

bugün doğumgünü olan, doğumgününde bile 16 olan ADAM.

bbg tarık

(bkz: tarık ata şimşek)

oğuzhan aynaoğlu

yeni bir ozan ipek etkisi yaratmak isteyen bursasporumuzun her iki kanatta oynayabilen yeni transferi.

pablo martin batalla

Bursada pablo denildiğinde ne picasso ne aimar akıllara gelir. Akla gelen kısa boylu, büyük yürekli, yetenekli, egosuz bir kahramandır.

2009 yılında bursaspora transfer olan ve günden güne bursaspor taraftarının gönlünde taht kuran hatta rakip takım taraftarlarınca da saygı duyulan ve tipik kısa boylu yetenekli bir futbolcudur.

Ben dahil bir çok kombine sahibinin sırf tribünlere çağırmak için maça yarım saat kala stada gitme nedenidir. Evet bir alex değildir, alexten fazlasıdır. Hem yeşildir, hem beyazdır. Hiçbir zaman hakeme, rakip futbolcu ya da taraftara olumsuz en ufak davranışı olmamış, tartışmamış ve saygısızlık yapmamıştır. Ne taraftarın gözüne girmek için şov yapmış ne rakiplerine hoş olmayan laflar etmiştir.

Bursasporda lig, kupa ve avrupa maçları toplamında 172 maçta 51 gol ve 60 asist üretmiştir.Buna karşın sadece 15 sarı kart görmüştür Ülkemizde futbol oynayan en faydalı yabancıdır alexle birlikte.

Bursaspor kariyerinde yedek kaldığı, sonradan girdiği, ya da oyundan çıkarıldığı bir çok maç olmasına rağmen hiç problem çıkarmamıştır. Bursaspor taraftarının çocuklarına anlatacağı belki de tek yabancıdır.

Türkiyede aktif olarak futbol oynayan oyuncular içinde hem teknik direktör hem de hocayı yollayabilecek tek oyuncudur. Bursaspor taraftarının anne babasından daha çok sevdiği bir isimdir. Onu değerli yapan ne attığı goller, ne asistleri ne şampiyonlar ligindeki ilk golü atmasıdır, onu değerli kılan kişiliği, tavır ve davranışlarıdır.

Taraftar için nejat biyediçle birlikte en önemli yabancıdır. Bursaspor 10'u çok sevmiş ve o da bu sevgiye karşılık vermiştir. Hiç bir zaman yönetime 'ben iyi oynadım paramı artırın' dememiştir. Her sene bursasporun en önemli oyuncusu olmasına rağmen az sayılacak bir paraya oynamış ve kendinden çok kazanıp da katkısı olmayan oyuncularla soruna yaşamamıştır. Son olarak sözleşmesi uzatılmış ve seve seve türk vatandaşı olabileceğini belirtmiştir.

Not: işbu yazı batalla olayları patlamadan ve batalla bursayı terk etmeden önce yazılmıştır.

fethiyespor un yüce atatürk tişörtü giymesi

kabul etmek gerekir ki saçmadır. sempatik gözükmek adına saçmalanmıştır. ne tarih olarak atatürkle ilgili bir durum vardır ne de tepki gösterilecek bir durum yaşanmıştır.