bugün

ak parti hükümetinin yapmış olduğu değişimlerden sadece biridir.
ak partiden önceki polislerin tutumunu göze alarak yaptığım tespittir.

Şöyle ki, akepe hükümetinden bende sizler gibi haz etmem.
Fakat Allah ondan razı olsun ki bir fethullah gülen gerçeği vardır bu ülkede.
Fethullah gülen, yüzlerce öğrenciye yardım edip onların okuyup adam olması için yardım etmiştir/etmektedir.

Sadece devletimizin bir biriminden yola çıkacağım bu yazdımda ;

Fethullah gülenin ekmek verip, yetiştirdiği polisler bugün nazik ve kibar olanlarıdır.

Bundan 10 sene evvel hanginiz, polislerle sohbet edebilirdi ?
Görevini rüşvet olmadan efendice yapan polislerimiz var artık değil mi ?
Küfür yiyip, coplanmıyoruz da.

Akp hükümeti ile devletin birimlerine daha laftan anlayan yerleştirildi, kim ne derse desin.

Bu hükümetten öncekilerde hep götürdü ve bundan sonrakilerde götürecek.

Fakat önemli olan götürürken ne yaptıklarıdır.
Hep ben olur mu lan ? Biraz çal biraz görevini yap, halka hizmet et.

Not : Partici ya da fethullahcı değilim.

Din : Allah ile kul arasındadır, siyaset kişinin kendine yakışanı giymesidir *

edit : niye eksiliyosunuz lan, dayanağınız nedir.
getirdiği ve bize gösterdiği bir gerçek var o da ikiyüzlülerin gerçek amaçlarını bize göstermiştir.
aksini iddia edenin nankör olduğu gerçeğidir.
anamı da alıp gittiğim için göremediğim bir gerçektir.

bsg kardeşim çay lazım çay.

edit: bir anekdot anlatmadan geçemeyeceğim. bir gün beyoğlu emniyet müdürlüğünün önünde pasaport sırasında beklerken gördüm.caddenin karşısında bir adama 6 kişi daldılar, ağzına yüzüne çok afedersiniz sıçtılar. kapıda üç tane öküz nöbet bekliyordu, biri dönüp bakmadı. adam da geldi aynen bu cümleyle sitem etti zaten.içerdeki öküzlerden bir tanesi arabasının üstüne gazete koyduk diye ikinci kattan inmişti halbuki.

aynı öküzlerin kaç tane genci öldürdüğünü, sonra kaza kurşunu dediğini de biliyoruz zaten. al sana akp insanlığı idiot kardeşim.
(bkz: ananı da al git)

klişe olup hep aynı yerden vurmak gibi olmasın ama, böyle insanlar kaldı mı? daha doğrusu böyle bir insanlık ruhu ile başbakanımız var. insan düşmanına bu lafı söylemez.
doğru söze ne hacettir. akp'nin türkiyeye getirdiği insanlık, onu 8 yıldır iktidarda tutmaktadır.
geçen bayram yaklaşık 50 milyon angutun yanına fazlaca sayıda ithal angus getirmişti. ben sadece onu biliyorum.
öyle bir insanlık getirmiştir ki algı eşiğimizin üstünde olduğundan anlayamıyoruz. biz insalığı mustafa kemal' den, nazım hikmet' den, sabahattin ali'den, uğur mumcu' dan öğrendiğimizden kusra bakmayın ey insancıklar.

şerefe!
homo erectus seviyesinde ki bir insanlık getirdiği doğrudur. bu çizgilerini muhafaza etmekten evrimleşememişlerdir.
baskıyı insanlıktan saymak bu olsa gerek.
akp demokrasinin bug'ını bulmuş.
hangi türkiye ye ? sorusunu hakeden laftır.
(bkz: akp ye oy vermedim ama kişileri)
onlar olmasa az kalsın insanlık ölecekti.
insanlık görmemiş kişi yorumu.
(bkz: bir kesme işareti getirememiş galiba)
(bkz: ak parti türkiye ye insanlık getirmiştir)
ekonomi ile de kabak gibi de ortadadır.
(bkz: insanlığın tanımı) değişir bu durumda.
insanlık görmesek inanacağımız yalan dolandır.
kesinlikle ekonomi ile kabak gibi ortada olan gerçektir*
insanlık görmemiş insan söylemidir.

(bkz: yapma demiyorum hobi olarak yap)
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
doğrudur diyebileceğim önerme. akp iktidara geldiğinden beri ülkem buram buram insanlık kokuyor. hele şu fetoşun polisleri yok mu o kadar kibar, o kadar anlayışlılar ki. artık güzel ülkemde kimse coplanmıyor, kimse hakkını aradığı için yerden yere vurulmuyor.

evet, şimdi pembe gözlüklerimizi çıkarıyoruz ve gerçeklerle yüzleşiyoruz.

bu ülkede gençler, öğrenciler polisler tarafından coplanıyor, dövülüyorlar. ne için? daha kaliteli eğitim istiyorlar, daha adaletli bir ülke istiyorlar. şifrelerin olmadığı, haklarının yenmediği bir eğitim sistemi için mücadele ediyorlar. üniversiteleri hakkında fikir beyan etmek istiyorlar mesela. her seferinde aldıkları tek cevap polis copları oluyor. aşırı biber gazından ölenler oldu bu ülkede.* ve sen gelmiş ananı da al git diyen başbakanın ülkeye insanlık getirdiğini söylüyorsun. ya insanlığın ne anlama geldiğini bilmiyorsun ya da bizimle fena halde dalga geçiyorsun.
uzun uzun cevap yazmak isterdim ama kısaca şöyle özetlenebilir. bu başlıktaki iddia osuruktan tayyaredir.
saçma olduğunu düşündüğüm bir bakış açısıdır. ayrıca çal ama bizi de gör diye bir düşünce olur mu? olmamalı.
güncel Önemli Başlıklar