bugün

Dillere destan soğuğu nedeniyle pek fazla rağbet görmeyen Afyonkarahisar ilinin tek üniversitesi.
mimari olarak türkiyenin en iyi okulları arasında gösterile bilir ama afyonda olması çok büyük sorun. okuldan başka gidecek bi yerinizin olmması herşeyi anlatır size.
13. sosyoloji öğrencileri kongresinde tatsız olaylar yaşanan üniversite.
http://www.savaskarsitlar...=38922&ArsivSayfaNo=1
Üniversitelerin temel kuruluş nitelikleri düşünüldüğünde * kriterlerle bariz bir biçimde çatıştığı görülecek olan, bahtsızlığımın en bariz yansıması olan okulumdur. Öğrenci işlerindeki memurundan, kantinindeki görevlisine; araştırma görevlisinden profefsörüne; fen-edebiyat'ından Mühendislik Fakültesi'ne değin kasti bir yobaz ve faşist kadrolaşmanın hakim olduğu, hiçbir şeyi hak etmeyen ve bu kafayla da hiçbir şeyi kazanamayacak olan üniversite. Öğrencilerden her yıl 30 ytl dönemlik haracın yanında, yaz okullarında da ödediğiniz ders tutarı yanında yükümlü olunan 5 ytl'ler nedense boş ovaya çit vs. yapımında değerlendirilmekte. Para konusundan hiçbir sıkıntı çekmeyen bu üniversite 4 ayda çıkarmış olduğu 8 sayfalık okul gazetesiyle de ne denli; sanat, edebiyat, kültür taraftarı olduğunu da gözler önüne sermekte. Bir zahmet bilinçli Uludağ Sözlük yazarları şu taze Öss sonuçları arefesinde benim sözlerimi dkkate alıp o üniversiteyi yazmazlarsa, hayatlarında önemli bir girdabı geride bırakmış olacaklardır.
2007 Ösys sonucu itibariyle yerleşenlerine, yılların engin bilgi birikimi ve tecrübesiyle her türlü konuda bilgi verebileceğim üniversitedir.
2007 Ösys sonuçlarına göre Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi'ne yerleşen öğrencilerin özellikle dikkat etmesi gereken bir dizi kurallar bütünlüğüdür. Öncelikle bu şehre geldiyseniz mantığı unutun ve geride bıraktığınız memleketin artık tamamiyle geride kaldığını kafanızdan çıkarmayın. Otogara ayak basışınızdan itibarewn sizi süzecek olan gözlere aldanmayın, 100 binlerce çiftini sokakta siz istemeseniz de süzecesine hep peşinizde olacak zaten. Büyükşehirden geldiyseniz; rock bar, rock cafe vb. yerleri rüyalarınza saklayın. Okulun kıt kanaat işleyen rock kulübü yaralarınıza ufak da olsa melhem olabilir. Uzun saçlı ve küpeliyseniz, bakışlara karşı da dayanıklıysanız çok da sorun yapmayın. Bu tarz durumlara karşı halk yobazdır yobaz olmasına ama öğrenci milleti özellikle son 2 yılda baya bir baskınlık höstermiştir. eğer bayansanız, 70lik adamlardan laf yemeye hazırlıklı olun, yazlık mekan kıyafetlerinizi hiç bavula sokmadan tozlu sandıklarınızda bırakın. Saat 21:00'den sonra sokakta kimsenin kalmayacağını ve sosyal yaşamın da sıfırlanacağını unutmayıp sütünüze doğru yönelin.
Okul estetik olarak çok güzelleşti fakat buna aldanmayın. Eğitim yapılanmasının faşizan ve cemaatçi bir kadrolaşma içinde gün geçtikçe büyüdüğünü unutmayın. Yaz okullarıyla rekor kırıldığını unutmayıp derslerinize sımsıkı sarılın ve bu iğrenç üniversitenin kapitalizme destek olmayın. Eğitim kalitesi adına da çok şey beklemeyin. Kantincilerle fazla dalaşmayın çok samimi olmayın.
"Ya off, Afyon neden böyle? " gibi sorgulamalara hiç takılmadan okulunuzu bitrip bir an önce kurtulmaya çalışın. Saçmaspan cafemsi seks shoplara aldanmayın ve bir arkadaşınızla en güzel paylaşımların yaşanacağı tek ve en güzel mekanın da öğrenci evleri olduğunu unutmayın. Şehirde çok şey aramayın.
Ara sıra, Eskişehir'e kaçamak yapın, dünya yüzü görün, görünün sonra Afyon'a gece yarısı gizlice konuşlanın.
75 kuruş ve 1 ytllik köftecilerden uzak durun. Kelle etine bağışkanlık kazanmayın.
Bir yerde yaşamak için öncelikle orayı sevmek zorunda olduğunuz fikrini asla aklınızdan çıkarmayın. Bu şehirde zor da olsa güzeli aramaya çalışın. Ve çok patladığınız, bünyesinde sözlüğümüzün bir moderatörü de bulunan bu şehirde acil durumlarınızda internet cafelere sığının, sözlük sayesinde dünya dışı formlardan birine doğru yelken açın.
allahın belanızı vermek için gönderdiği okul.
ankaradan teftişe gelen denetmenler için veteriner fakültesinin deneyde kullanılan bir ineğini kesen yarmış okul.
websitesindeki resimlerine bakılarak aldanılmaması gereken, buna rağmen bulunduğu şehire fazla olduğunu düşündüğüm okul.
her yıl bahar şenliklerine birbirinden güzide sanatçıları getiren üniversitedir. bunlara gülşen, emel müftüoğlu, murat başaran örnektir. hatta bir rivayete görede bu yıl lerzan mutlu gelecekmiş. o halde şenliklerin sloganı lerzan mutlu siz mutlu.
son aylarımı geçirdiğim, sosyal aktivite barındırmayan, merkeze uzaklığı 7 kilometre olan, bahar şenliklerinin tam bir fiyasko olduğu, makine bölümü bakımından uygun atölyesi bulunmayan, fakülteler arası beş dakika uzaklıkta olan, gelişmekte olan üniversitedir.
yapılan eleştirileri abartılı bulduğum universite.
ahmet necdet sezer kampüsünde okuyan öğrencilerin lanet ettiği üniveristedir zira ahmet necdet sezer kampüsünde tek bir noktaya gölge düşmez efendim kampüse öğlen saat birde gitmek gibi bir hata yaparsanız kavrulursunuz devasa rektörlüğün bile gölgesi düşmez kampüse, allahtan hafif bir rüzgar eser böylece nefes alabilirsiniz.
teknik eğitim fakültesine mensub olduğum üniversitedir. üniversite olarak harika bir görünüşe ve mimariye sahiptir. ahmet necdet sezer kampüsü için söylenecek şey ise nedense çimenden başka bir alan düzenlemesine gidilmemiş süsleme konusunda coşulmasına rağmen ağaçlar daha pek kısa ve uzun zamanda büyüyeceklerden seçilmiş, oturma alanları gölgelenmemiş sadece gölet civarlarında küçük bi alanda bankların üstü kapanmıştır. bahsedilen kampüsün en çok özenilen kampüs olduğunu düşününce A.k.ü kapıdan girerken coşku veren bir üniversite değildir. kalan üç yılımda daha mutlu günler geçirmeyi hayal ettiğim üniversitemin eleştiri sırası gelince parmak kaldırmayacak öğrencisi bulunmamaktadır. güzellikleri de yok değildir ve fakat çok ta değildir.
entry tümüyle editlenmiştir;

hey gidi diyerek başlamak istiyorum, hem belki yazdıklarım tercihini yapacak adaylara da yardımcı olur, o yüzden daha önce yazdıklarımı genişletiyorum,

evet, şenliklere gelen bir sanatçı, afyon kocatepe üniversitesi'nin ans kampüsünün uzay üssünü andırdığını söylemişti, ve haklıydı da, ama bazıları da çöl olarak görür burayı, lakin hakkı yenilmemelidir ki, şaheser bir rektörlük binasına sahip bir kampüstür burası,

üniversite bu şehre fazladır der çoğu, çünkü çoğu öğrenci sosyal olarak afyonu yeterli ve çekici bulmaz, haksız sayılmazlar aslında, içmek için illa ki şehir dışına yerleşkeleşmiş bir diskoya gitmek gerekir -ya da git evinde iç derler adama-, ama onun dışında muhakkaktır ki kafa dengi bir çok başka adam bulacaksınızdır üniversite ortamında, bir çok eküri edinecksinizdir, öyle ki eski üniversitem diye demiyorum ama hızla gelişen bir üniversitedir ve eğitim açısından iibf kadrosu itibariyle düşünülürse oldukça kaliteli hocaları -çoğu yurtdışında master ve/veya doktora yapmış- bünyesinde barındıran bir ilim irfan yuvasıdır.
üstten bakıldığında kartal görünümü verilmeye çalışılan; dört yıldır uğraştığım halde (ölçüp, biçerek)* o kartalı göremediğim; rektörlük binasının ülkemizdeki en büyük rektörlük binası olduğu iddia edilen; birinci sınıf öğrencilerine beden eğitimi dersi verilen üniversitem.
bütünleme sınavının olmadığı bir okul. gerçekten ilginç.

kaynak: akü öğrencileri.
yaz okulunda kaldığınız derse olan talebin azlığından dolayı ilgili dersin açılmaması durumunda o dersten kalmak zorunda olduğunuz üniversite*.
zorunlu bağış(!)adı altında haraç kesen üniversitemsi.
yeni öğrencilerini bekleyen üniversite.
(bkz: bekle beni afyon)
(bkz: boku yedik gibi)
(bkz: akü)
kazanılmasına rağmen gitsem mi gitmesem mi tereddütlerini yaşamaya sebep veren okul.
pek tavsiye edilmemesi gereken üniversite.
urfa mı ? * afyon mu ? desen urfa derim. o derece yani.
dayanamayıp en sonunda bırakıp evime döndüğüm üniversitedir.
okul-ogrenci isleri-halk(istisnalari hesaba katmiyorum) catismasinda galip gelip, okulu bitirir bitirmez kactigim; amma ve lakin, ordaki dostlugu, evimi, odami, tum arkadaslarimi, bakkali, firini, staj yaptigim mekanlari ozledigim de bi yerdir.