bugün

bu piç, piç kavramının cuk diye oturduğu piçtir. zengindir, evde atarisi vardır. sokakta top oynanır eve gidilir. işte bu pezevenk sizi oynatmaz kendi oynar. siz tam oynayacakken adaptör ısındı der atariyi kapatır.
zamanında atarisi var diye havalar atan piçtir.
kardeşine takılı olmayan konsolu vererek küçücük çocuğun duygularıyla oynayan piçten bir önceki evredir.

yazık, o yavrularım da kendileri oynuyor zannediyorlar ya, en çok ona yanarım.

(bkz: küçük kardeşe takılı olmayan konsolu vermek)
o piç şimdi de "aga valla yok olsa verirdim" diyen piç olmuştur. piç gelmiş piç gidecektir vesselam.
neyse sen oyna ben izlerim dendiğinde kendisi oynamaya devam eden çocuktur.

itiraf: bu çocuk benim napiym yansın mı lan adaptör.
adaptör patlar diye korkutulan çocuktur. evet.
(bkz: adaptörü ısındı diyerek atariyi kapatmak)
adaptoru buzdolabına koyan çocuktur.
20 sene sonra, yeni alınan arabanıza bindirip 5 dakika sonra çok ısındı araba in demeniz gereken çocuktur.
şimdilerde de kesin bilgisayarını kapatıyordur ısındı diye.
O atari alınsın diye kaç kez sokağa çıkmayıp, ders çalışmış çocuktur.
yanlış tavsiye almış çocuktur..

zamanında ben de yapmıştım bunu.. yavşak bir arkadaşım vardı onun tavsiyesiyle tabi.. bu yavşak arkadaş atari bozulursa bizim süleyman abi var ona götürürsün yapar demişti.. bir gün yine böyle yarım saat oynayıp kapatıyorum atariyi.. birden çaat diye kapandı.. ışığı yanıyor görüntü yok ne yaptıysam olmadı.. bu yavşağın dediği süleymana götürdüm atariyi.. açtı içini lehim falan yaptı.. eve geldim büyük bir heyecanla atariyi tv ye taktım.. hepten bozulmuştu amk.. tamire götürmeden önce ışığı yanıyordu götürdükten sonra ışığı da yanmamaya başlamıştı.. amına koyim senin süleyman diye diye akşam etmiştim o günü.. sonra zaten ps çıkmıştı da kurtulmuştuk..
sebepsizce gülümseten konudur.

2-3 saat oynayıp dinlendirirdik atarimizi hatta cok oynamak istiyorsak bi posete sarar buzluga korduk adaptörü..

ne günlerdi be..

simdi 2 hafta kapanmıyor pc ama kimsenin adaptoru taktıgı yok. eskiden dahamı zevk veriyordu her şey ne.
birde bunların televizyonun tüpünü bitiriyor diyenleri vardı. vardı diyorum çünkü hala oynayanı kaldıgını zannetmiyorum. circus, bomberman, contra, hepsi mazi yani.
arada bi elle kontrol edip, 10 dakka daha gider ya diye devam ederdik. ~ ~ hey gidi mario yedin çocuklugumuzu.
hüzünlendiren durumdur. hemen tarkan'dan "kuzu kuzu" dinlemeliyim.
...lardık Biz ne günlerimiz geçmiş şimdi ps var ama oynamak gelmiyor içimden.
Mahalle maçının ortasında topunu alıp giden çocuğun kardeşidir.
büyüyünce ''hadi yatayım ben yavaştan, geç oldu'' diyen ev sahibi olacaktır.
eğer bir oyunu bitirmeyi kafaya koymuşsa söz konusu eylemi istemeye istemeye gerçekleştiren çocuktur. allah' tan bilgisayar icat oldu da emülatör kurup adaptör ısınma sorunu olmadan bitirildi oyunlar... zaten japoncaydı tsubasa oyunu yazılardan bir şey anlamıyorsun save olayı yok, nereye bitiriyorsun oyunu, birinci bölüm bitiyordu da misaki li nankatsu büyük problemdi.
Ilk bilgisayar aldığında ısındı diye 15 dk sonra kapatan çocuktur.

(bkz: Ben)
zamanın da atarisi olup oyunun en keyifli yerinde piçlik yapanlardır.

her mahallede bi tane bulunurdu bunlardan.
her mahellede bir tane vardır(ben değilim).
(bkz: yaran başlıklar)
bizde yedek adaptör vardı, sorun olmazdı böyle şeyler.
bunu yapan bilgisayara ilk sahip olduğunda bilgisayar ısınınca da kapamıştır. tecrübeyle sabit. nasıl garip bir nesilmişiz ya.
bomberman'ın en tatlı yerinde adaptörü çıkaran ittir.

+ ne oldu la?
- adaptör ısındı olum.
+ la tak nolacak amk. tak şunu ya...
- yanarsa ödeyecen mi la???