bugün

entry'ler (631)

bulunduğunuz yerin hava durumu

Haftalardır hava kapalı ve 5-10 derece arası. Sık sık yağmur yağıyor. Televizyon ve internette sel uyarısı yapıyorlar. Bol rüzgarlı boktan bir hava. Güneş görmediğim için d vitamini takviyesi alıyorum..

öpüştükten sonra ne denir

Ben illahi bir şey denmemesi gerektiğini düşünüyorum. Hem ne diyeceğiz teşekkür mü edeceğiz? Bedankt mevrouw. Het was als honing..

sabah duş almak vs geceden duş almak

Elbetteki akşam alınan. Temiz olma düşüncesiyle yatağa girme hissini seviyorum. Ayrıca son dakikaya alarmı erteleyen biri olarak sabahları duş almak için erken uyanabileceğimi sanmıyorum

katlanabilir akıllı telefon saçmalığı

Yaklaşık 4 aydır samsung un flip 5 modelini kullanıyorum ve çok memnunum. Cepte taşıması çok rahat. Ortasında katlama izi eline hafifçe geliyor ama zamanla alışıyorsun ve olduğunu bile unutuyorsun. Ekran açıkken katlama izini gözünle seçemiyorsun bile. Dayanıklılık konusunda herhangi bir problem yaşamadım henüz. Ne olur ne olmaz diye kasko yaptırdım. Kırdığımda durum güncellemesi yaparım.

remake i yapılması gereken oyunlar

Dino Crisis ve Onimusha serisi. Ps1 de severek oynardım.

dolar ın 25 76 ya düşmesi

Enflasyona yakın bir faiz politikası uygulanmadığı sürece uzun vadede artışını sürdüreceğini düşünüyorum. Umarım en kısa sürede genel kabul gören ekonomi politikalarına dönülür. Yatırım tavsiyesi değildir.

erkeklerin şort giyme nedenleri

Rahat giysileri seven biri olarak şort da t-shirt de vaz geçilmez itemlerim. Şuan ki lokasyonum görece serin olsa da haftaya gideceğim izmir sıcaklarında çok verim sağlayacaklarından eminim.

erkeklerin aşk acısını daha uzun sürede atlatması

Kendi tecrübelerime göre kısmen doğru tespit. Erkeğim.

sevdiği kız için 15 km yol giden erkek

O kadının benim için ne ifade ettiğiyle ilgili. Yoksa mesafenin hiç önemi yok. Binlerce km giderim yani.

sevgiliyle yapılacaklar

Kendi adıma konuşacak olursam;

Oyun oynamak, film-dizi izlemek.
Beraber alışverişe çıkmak, yemek hazırlamak.
Masaj yapmak ( bu aralar merak saldım, çok rahatlatıcı)
Beraber yürüyüş yapmak.
Farklı farklı bölgelere tatillere gitmek.
Soğuk bir havada şömine başında bir şeyler içip sohbet etmek.
Açık bir gökyüzünde yıldızları gözlemleyip üzerine konuşmak.
Sarılıp uyurken ne kadar şanslı olduğunu düşünmek. ( Öyle olduğunu umuyorum en azından )
Şu kartpostallık fotoğrafların çekildiği mekanları dünya gözüyle görmek. Bir de beraber çekilmek.

kadının aldatması vs erkeğin aldatması

Çeşitli nedenlerle iki cins de aldatır. Bunlara seks, farklılık, heyecan, ilgi, ilişkide problemler, ekonomik nedenler gibi çeşitli sebebler sayılabilir. Fakat iki cins arasında aldatmada göze çarpan farklılık kadın, aldattığı erkeğin aldatılandan daha iyi bir eş adayı olduğunu düşündüğünde, diğerinden ayrılıp yenisiyle devam etme eğilimindeyken erkek eskisini de elde tutmaya meğillidir. Bu durumu, varsa çevrenizden ya da haberlerde ki olaylardan gözlemleyebilirsiniz. Mesela boşandığı eşinin peşini bırakmayan erkek haberleri, ya da cocugunu kocasına bırakıp başkasına kaçan kadın haberleri vs. Tabi sonuc sürekli bu şekilde olmaz. Yapılan çalışmalar istatistik olarak bu anlantıklarımı destekler.

en son ne yediniz

Etli kuru fasulye, bulgur pilavı ve salata yedim. 275 lira ödedim. Hayat çok pahalandı.

güneşin 8 dakika önceki halini görüyor olmamız

Yer çekiminin de aynı hızda etki ettiği söylenir. Yani bir anda güneş yerineden yok olsa 8 dk daha yörüngemizde dönmeye devam edeceğiz. Sonrası ver elini karanlık, soğuk ve boş uzay.

gecenin şarkısı

https://youtu.be/HirFutbbIWg
Çünkü özlüyorum.

yazarların en çok para gömdüğü zevki

Oyunlar. Onca para verip hiç indirmediğim yüzlerce oyunum var. Çok azını döndürüp duruyorum.

Son zamanlarda da hisse senetleri takip ediyorum. Genelde yatırım için yapılır ama benimkisi bir hobiye dönüştü. Gözden çıkardığım miktarları yatırdığım için değeri düştüğünde hiç üzülmüyorum. Gerçi bu enflasyonda tuvalet kağıdına bile yatırım yapsan değeri artıyor. Değeri düşen tek şey lira..

doğru insanı beklemek

Bazen doğru olduğunu düşündüğün insan tam oradadır da birbirinize elinizi uzatmaya çekinirsiniz. Herzaman bir bahaneniz vardır. Olan kaybettiğiniz zamana olur. Yaşanabilecek muhtemel güzel anılar bir bir yok olur.

dünyada bir erkek bir kadın kalmak

Sevdiğinden başkasını görememe hali. Ancak böyle mümkün

gecenin şarkısı

Sen bir aysın

https://youtu.be/DVmpO9sscmI

sevilmediğinin anlaşıldığı anlar

sevdiğinizin, artık geleceğe dönük planlarında sizi dahil etmeden konuşmaya başladığında.

kendisi gibi düşünmeyenlere saygı göstermek

Düşünceleri size ya da başkalarına açıkça zarar vermediği sürece saygı gösterilmelidir.