turgut uyar şiiri.

mutsuzluktan söz etmek istiyorum
dikey ve yatay mutsuzluktan
mükemmel mutsuzluğundan insansoyunun
sevgim acıyor

biz giz dolu bir şey yaşadık
onlar da orada yaşadılar
bir dağın çarpıklığını
bir sevinç sanarak

en başta mutsuzluk elbet
kasaba meyhanesi gibi
kahkahası gün ışığına vurup da
ötede beride yansımayan
yani birinin solgun bir gülden kaptığı firengi
öbürünün bir kadından aldığı verem
bütün işhanlarının tarihçesi
bütün söz vermelerin tarihçesi
sevgim acıyor

yazık sevgime diyor birisi
güzel gözlü bir çocuğun bile
o kadar korunmuş bir yazı yoktu
ne denmelidir bilemiyorum
sevgim acıyor
gemiler gene gelip gidiyor
dağlar kararıp aydınlanacaklar
ve o kadar

tavrım bir şeyi bulup coşmaktır
sonbahar geldi hüzün
kış geldi kara hüzün
ey en akıllı kişisi dünyanın
bazan yaz ortasında gündüzün
sevgim acıyor
kimi sevsem
kim beni sevse

eylül toparlandı gitti işte
ekim filan da gider bu gidişle
tarihe gömülen koca koca atlar
tarihe gömülür o kadar
muhteviyatındaki , "sevgim acıyor,kimi sevsem kim beni sevse" sözü ile dünya şiirinin yarısını parsellemiş şiir...kalan yarısı için uğraştılar..uğraşıyorlar..ve uğraşacaklar...bir şeyler bir yerlerde sürekli acıdı acıyor acıyacak çünkü...
her okuduğumda, satırları her aklıma geldiğinde gerçekten de bir şeyler içimde hep acıyor.
sözlükte patlamasını beklediğim, ama bir türlü patlamayan kelime, söylem, ünlem.

(bkz: #3968327)
söylemesi zor olan kelimedir.söylense bile aslında ağız kıpırdamaz,karsıdakinin duyduğu içerden biryerden gelen yankıdır sadece.titrektir birazda.sonrasında açıklama yapılması da gerekmez.bütün sebep ve sonucları kendi içindedir.yatayların dikeylerin birleştiği noktadır.bütün duygu ların toplandığı yerdir.eylülün ekimin bütün rüzgarlarıdır birazda.acıdır işte.
bizim antrenör,4-5 yaşlar arasında olan futbol takımının acıyor diye ağladıiklarında, acı yok, acı yok diye ruhsal destek veriyor.
biraz sert,
ama hayat sert, acıyor...
acı yok acı yok.
(bkz: acı yok)
Göksel'in son şarkısı çok mu çok güzel olmuş, Sözleri ise

Ölürsem yalnızlıktan
Ve senin kötü kalbinden
Fikrimin dikenlerinden
Batıyorsun, hala derinden

Acıyor, acıyor, acıyor
Her yolu denedim, bitmiyor
Kalbimin ortasına bıraktın aşkını, batıyor

Sakın gelme istemem
Çok korkuyorum senden
Bu muammalı halden
Çek çıkar elini kalbimden
http://bit.ly/sbc7nZ adresinden legal ve ücretsiz olarak dinlenebilecek en taze göksel şarkısı.
göksel'e de, ozan çolakoğlu'na da binlerce teşekkür. şarkı feci yakıcı.
bu arada şarkının özellikle intro kısmı blonde redhead şarkılarını anımsatıyor.
göksel'in duru sesiyle, muhteşem alt yapısıyla... muazzam bir şarkı.. geçmişi akla getirir, 3 dakika 28 saniye boyunca. iç çekersiniz falan.. gözleriniz dolmaz, çünkü çoktan boşaltmıştır ne varsa içeride...

Ölürsem yalnızlıktan
Ve senin kötü kalbinden
Fikrimin dikenlerinden
Batıyorsun, hala derinden

sen gittiğinden beri yalnızım. çok klişe biliyorum ama kalabalıktaki yalnızı oynuyorum. ben hala oynuyorum biliyor musun? aklımda sen yokmuşsun gibi davranıyorum, hayata devam ediyorum... ama bi' yerde, galata'daki balıkçının önünden geçerken, taksim'de kitaplara bakarken, darıca'da sahile bakarken... bir şey saplanıyor, başım dönüyor. canım yanıyor... nefesim daralıyor... dizlerim titriyor, kafamı sallayıp kendime gelmeye çalışıyorum... sen gidince benden, ben de gittim benden... olmamdığın bi' yerde durmaktansa, olmadığın bi' yere gideyim dedim...

Acıyor, acıyor, acıyor

yemin de şart olsun ki; küfürler ettim, gecelerce içtim, bir sürü tenin günahına girdim... ol-ma-dı... çıkaramadım giderken sapladığın hançeri... sözlerin zaten şakaklarımı sızlatıyor... ama denedim, vallahi denedim... ol-ma-dı... ne yaparsam yapayım, ya da ne yapmazsam yapmayayım; kanatıyorsun...

Sakın gelme istemem
Çok korkuyorum senden
Bu muammalı halden
Çek çıkar elini kalbimden

dön demiyorum! gel desem de; bakma sen sözüme... demem de, hani olur da dersem... ama sen gelme! allah aşkına, muhammet aşkına gelme! bir kere daha gidişini kaldıramam ben... ben çoktan kabullendim; senin bende kalamama mecburiyetini... senin benden gitme mecburiyetini... belki de tek güzel yanı bu oldu gidişinin; değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenmek... gelme de, artık silsen tenimden kokunu... nefes aldıkça ciğerlerim acıyor...

Bin türlü ihtimali düşünüyorum
Aklına gelmiyor muyum bilemiyorum

gidiş yoluna puan vermiyorum sevgilim! sevgilim; sıfat eksikliğinden ve alkollüyken herkes sevgilim olduğu için... her gün; arar mısın diye düşünüyorum. gelir misin ya da... ben geldim diye arar mısın? hatta biraz daha kompleksleştirip; önünde bir sürü engel olduğunu düşünüp, onları aşamadığın için hala gelemediğini ama bir gün geleceğini düşünüyorum... ama sen geldiğinde ne yapacağımı düşünemiyorum...

Acıyor, acıyor, acıyor

katıksız bir şey bu. tarif etmeye de gelmiyor... ama tarif etmeye kalkınca gururunu piç eden bir şey! susuyorum o yüzden, kimseye bir şey diyemiyorum... gelme, vallahi istemiyorum... gelme de; sil artık parmak izlerini bedenimden, yara yaptı artık birileri dokundukça acıyor...
birkaç saat önce trafikte alem fm'de tanıştığım, sözleri efsane olmuş şarkıdır geçmişi hatırlatır.
göksel yine yapmış yapacağını diyor diyor diyorum.
sound mükemmel, sözleri pek ilgilendirmese de..
dit: sözleri de güzelmiş..
bu kadında bir şey var, bi şeytan tüyü var sanki..
ne söylese oluyor,ne giyse üstüne yakıştırıyor..bu da son kostümü olmuş.

"bende bi' aşk var" albümünün çıkış parçası.
acıtıyor.
-------mutsuzluktan söz etmek istiyorum
dikey ve yatay mutsuzluktan
mükemmel mutsuzluğundan insansoyunun...
Canım acıyor canım yanıyor bazı şeyler canımı çok sıkıyor herşeyin zamanı vardır derler ne zamandır o vakit ancak canımı acıtıyor bu vakit.
göksel'in inanılmaz güzel şarkısıdır. ne zamandır böylesine bir şarkıyı bekliyorduk sanırım. çok acıtıyor sadece bu şarkı..
normalde Göksel'den pek hoşlanmamama ve dinlemememe rağmen bu şarkıyı milyonuncu kez dinliyorum duyduğum andan beri.muhteşem..
"bin türlü ihtimali düşünüyorum
aklına gelmiyor muyum bilemiyorum"
dinlendinde damardan alko almış etkisi yapan göksel şarkısı. aşk acısı çeken bünyeler için yüksek dozda gözyaşı pompalar.
zulüm gibi şarkıdır. öldürür, süründürür günlerce dinlemek ve dinlememek için.
'ölürsem yalnizliktan ve senin kötü kalbinden' gibi etkin sozlere sahip guzel bir goksel sarkisidir
gökselin müthiş bir acıyla yazdığını düşündüğüm perişan eden şarkı şu sözlere bak yaa

Bin türlü ihtimali düşünüyorum
Aklına gelmiyor muyum bilemiyorum

Acıyor, acıyor, acıyor

http://www.youtube.com/wa...v=RQj5_aQ8-vo&ob=av2n
göksel'in bende bi aşk var albümünün de yer alan şarkı. acıtır.

--spoiler--
Acıyor, acıyor, acıyor
--spoiler--

http://fizy.com/#s/3wlxpx
bu ne arkadaş? böyle şarkı mı olur? acıtmak ne kelime, söktü, çıkardı, kanattı, darmadağın etti resmen. alacağın olsun göksel.