bugün

okuyan, eden, düşünen, kafa yoran, akıllı uslu bir sürü insanın bug'ı... evet, ben de izliyorum... hoşgerigeldi.
kenan imirzalıoğlu'nun eli yüzü değişmiş, kilo almış, yakışıklılığından gitmiş resmen. insan çekimlere de mi üç ay verir demek gerek...
Kan, kin, aşk ihtiras hepbiri birden (bkz: prodüksiyon fukarası)
nermin'in ilk bölümünden bu yana durmaksızın ağlaması, mehmet diyememesi bunun üstünede başrol oyuncusu olması ile gerçekten izlerken acılar çektirebilen dizi.
dizinin şarkısını hakan taşıyan söylemiştir şarkısıda şöyledir;

ah gülüm beyaz gülüm
ayrılığı yok etmez ölüm
kirpiğine rüzgar değse
baktığın yere kan damlar
gülüm...

baksan hazırım
tutsan uçarım
öpsen ölürüm ölürüm
yokluğundan gayrı
bana ne etsin ölüm
sana gelmediğim gün
öldüğüm gündür gülüm.
kenan imirzalıoğlunun miroğlu tripleri çok baydı diye düşündüren dizimsi.
komedi tadında bi dizi. kız arabasıyla kaza yapar, hasteneye yetiştirilir. artık kalbi durmuştur, doktorlar kalbine elektrik şoku vermek suretiyle müdahale ederler. bi türlü atmaz kalbi.. tam umutlar kesilmişken, doktor "son kez.." der, ve bu sefer dıt dıt sesini duyarız. doktorlar, kızın sevenleri şapşal bi ifadeyle bakarlar birbirlerine. devamında birbirine rakip olan iki adamın kavgasını izleriz odanın camekanı önünde.. kıl bi tip kenan imirzalıoğluna "şerefsiz, niye geldin buraya loosersın sen looser!! " diye bağırır.. ve film burada kopar..
sevginin ne kadar basit oldugunu gösteren saçam bir dizi.
dün akşamki bölümünde şu diyalogla beni koparmış, derin düşüncelere sevketmiş dizidir;

ender- kaybettin olm sen
mehmet- !!!! (sessizdir)
ender- kaybettin, kaybettin
Mehmet- (yine sessiz)
ender- loosersın, loosersın anladın mı?

(bkz: diyecek hiçbir şey bulamamak)
(bkz: ağlamak istiyorum)
(bkz: allah sizi bildiği gibi yapsın)
ender adlı karakterin paso ingilizce replikler kullanarak marjinalleştirilmiş mirasyedi zavallıya çevrildiği dizidir.

(bkz: looser) sın sen oğlum

ovvv its a very good (gazetede tatil için baktığı otele söylüyor)
fragmanında beyaz bir gülün kanadığı dizi.
kopartıcı etkisi olan dizi. utanmasam oturup izleyip o replikleri tek tek not edicem. jenerikte beyaz gülden damlayan o kandan tutun tek kelimesi anlaşılmayan güllü şarkıya kadar baştan sona bu adamlar bu dizide nasıl gülmekten ölmeyip rol yapıyolar dedirten acayip "başyapıt" . cidden bi gariplik var çözülemeyecek..
"şunu kafana sok oğlum, kaybettin sen.. loosersın sen looser!! "
siyah murat 131 ün siyah bir mustang den daha karizmatik olduğunu gösteren adeta kanıtlayan dizidir.
asalet ve mütevazilik buna saygılı bir ruh ne v8 motoru ne de böğür böğür böğüren bir egzozu var ama o bir efsane...
Sonu enikonu belli olan dizi.Kenan imizalioğlu'nun dışındaki oyuncular oeehh diye çemkirtmektedir bünyeye. Zaten osman sınav' da yeni projeleri olduğundan * * diziyi uzun bir süre önce çaylakların eline bırakmıştır , hayırlı olsundur. Fan sitesi ise ahanda burdadır : http://www.acihayat.gen.tr *
yeni yusuf miroğlu
giderek batmakta olan dizidir . yada bir dizi nasıl mahvedilirin en iyi örneğidir . klasik ama güzel bir senaryosu vardır . kısacası itikam peşindeki aldatılmış ve aynı zamanda gururlu ve fakir gencin sevdiği kızdan öç alma hikayesidir . bir diğer değişle zirveye çıkma mücadelesidir ama dizide o kadar çok mantık hatası varki bütün bu olanları gölgede bırakmaktadır . osman sınav gibi bir yapımcısı olan dizinin nasıl olurda böyle basit hatalar yapar anlamak mümkün değildir . en basit örneğiyle ölümden dönen , beyin ameliyatı geçiren kızın aniden dirilip hastaneden elini kollarını sallayarak çıkması ve sevdi gencin yanına gitmesiydi . bu diziyi uzun zamandır seyretmiyorum ama osman sınav ın deli yürek dizisi hakkında da "bu dizi batar" denmişti ama türkiyenin en önemli dizilerinden biri olmuştu . sonucu merakla bekliyoruz ama sezon sonunu zor getirir .
(bkz: küçük emrah)
milletle dalga geçen dizidir. e yok artık şeklinde izlenir, ama acayip komiktir. kız zengin olma hayalleriyle güya takılmadığı ama asla ilişkisini kesmediği zengin züppe tarafından kirletilir*. sevdiği asil ama fakir* delikanlı bunu hazmedemez, intikam almaya çalışır....vs. buraya kadar olası her şey. ta ki bilmem kaç bölümdür züppe zengin adamın evinde yaşayan ve onunla evlenmek üzere olan bu beyinsiz kız karakteri meğer artık o beni sevmiyormuş şeklinde asil delikanlı için ağlayana ve onu suçlayana kadar! ya biz mal mıyız yoksa senarist haftada üç dört senaryo yazdığından bizi salak yerine mi koymuş? nerdeyse yıl geçmiş adamın evinde oturuyosun utanmadan meğer artık beni sevmiyomuş diye ağlıyosun bi de adamı sanki o şerefsizlik yapmış gibi suçluyosun. e yok artık!
1962 tarihli ve altın portakalmetin erksan filminin,
telif hakları alınarak dizi haline getirilmiş ve erksan'ın da gölge danışmanlığını yaptığı projenin adı.

müziği kurtlar vadisi'ni andırmaya başlamış, aksiyonları kurtlar / deli yürek karışımı haline gelmiş (aslında normal), karakterlerinin sürekli "yaaa" diye konuştuğu bir yerli dizi film...
"daha ne kadar acılı olabilir ki bu hikaye" diye tv kutusuna doğru höykürdüğümüz dizi.

merak ediyorum: acaba haziran'daki finale kadar daha kaç "kalp", daha kaç "kelle" telef olacak?
ilk bölümleri tamamen gerçek hayatla birebir örtüşen dizidir. ama sonrasında bir anda zengin olmak ohannesburger tadı verse de, sırf müziği için yine de izlenebilir...**
finaline kadar kadar * bir şekilde devam edecek dizi. Esasında çoktan miadını doldurmuştur. Osman Sınav , yeni projesi pars kiraz operasyonu üzerine yoğun çalışmasından kelli diziyle ilgilenememektedir. Bu bağlamda fasara diyologlar , kurguda hatalar vs. olması çok normaldir *. işin ilginci reytinglerde yaşanmaktadır. Pazartesi gününü parsellemiştir ve halen yüksek reyting alıyordur ki sağır oda gibi * harkulade bir diziyi bile kaçırtmıştır. Eh show tv'de bunun kaymağını yemek istiyor elbette. zira başka hiçbir dizisi kayda değer değildir * . Hemen hepsi bir şekilde yayından kaldırılmıştır. Hülasa yeni kötü adamlar koyup , diziyi hafiften şirazeden çıkarıp sonra tekrar yerine monte ederek uzatmalara oynayacaklar.
bugun izlediğim bölüm tanıtımında beni yaran diyaloga sahne olmuş dizidir.
-haberleri aldık,ellerine sağlık.aleme hoşgeldin.*
+alem bana gelsin lan cakal.*
-?!!?
yabancı pembe dizileri aratmayacak türk dizisi
müslüm gürsesin harika yorumladığı bir müziği olan dizidir. hakan tasıyan da olabilir yorumcu ancak şarkı güzeldir.
güncel Önemli Başlıklar