nice kuran okuyanlar vardır ki kuran onlara lanet eder.
hz. enes
türkiye'nin mustafa islamoğlu ile beraber en mühim en düzgün alimlerinden biridir. kendisi ne ehli sünnete düşmandır ne de vahabidir.
türkiyedeki gelmiş geçmiş en iyi fakihlerden biri olduğu da ortada. ön yargılarınızı yıkın ve kendisinden bir şeyler öğrenmeye çalışın.
ebubekir sifil in ağzına sıçtığı adamdır.
Allaha eksiklik izafe etmeye çalışan bir sapkın.

Ebubekir sifille bir münazarası var, zaten ebubekir hocanın ilmi sağlam olduğundan bu akıl fukarası sürekli kaçmak zorunda kalıyor.

işin asıl ilginç yanı, münazaranın başında, haşa "Allah geleceği bilmez" diyor, sonlarına doğru da "Allah geleceği nasıl bilmez yahu böyle bir şeyi kim söyleyebilir" bir de "Ben bilmez demişim gibi konuşanlar var ahirette yakalarına yapışacağım" diyor.

Biz biliyoruz kimin ne bok olduğunu.
türkiye'de böyle bir adamı televizyonlara çıkaranların amına koyim.
müslüman olmama rağmen sevdiğim ve hayran olduğum adamdır. dindeki en önemli kaynak olarak kur'anı alır ve kanıtlarla konuşur.
kendisi modern dönem mutezilesidir.
dua et ki yıl 2014, harun er reşit döneminde olsa idin derini yüzer içine buhur doldururlardı.
Şu sözü çok güzeldir.
''bi deli kuyuya bi taş atmış bin akıllı çıkaramamış. o taşı atan bi de akıllı ise bin akıllı o taşın kuyuda olması gerektiğini savunur.'' (Prof. Dr. Abdulaziz Bayındır )
her ramazan ayında olduğu gibi, bu yılın ramazan ayı için de oruç süresi tartışmasını başlatmış insan.

http://www.memurlar.net/haber/473650/
an itibariyle her ramazanda olduğu gibi atv ekranlarında fitne saçmakta olan sapıktır. Her zamanki gibi iftar ve sahur saatleriyle alakalı olarak zihin bulaştırmaya çalışıyor.
geleneksel "fazla oruç tutuyoruz" haberlerinin başlamasına neden olacak süleymaniye vakfı başkanı ilahiyat profesörüdür.
yer yer olumlu görüşleri bulunan ilahiyatçı.
oruç süresi tartışmasında birçok insanın aslında sözlerine inanmak istediği insandır. fakat gönlü rahat etmediği için insanların bir çoğu diyanete uyar.
Bu sene de ramazanda bir şeyler yumurtlamış kişi. Neymiş efendim 70-80 dk erken başlıyormuşuz oruca. O saatte oruca başlarsak, midede ekşime olur, günboyu çabuk acıkırmışız, doğru düzgün uyuyamazmışız o saatten sonra. Ama onun dediği gibi geç başlarsak oruca, çabucak acıkmaz, gün içinde acıktığımızı hissetmezmişiz bile...
Allah ıslah etsin, bu mantıkla oruç ibadetinin ne kıymeti kalır? Acıkmadan, nefsi zorlamadan, ibadette kolaya kaçma mantığı bu.
Hz. Peygamber "ümmetim yanlışta birleşmez." diyor, herkes yanlış yapıyor da tek doğru söyleyen sen misin yani?!!
orucun erken başladığı görüşü doğrudur . zira zifiri karanlıkta imsak vakti girmez.

fetvada siyah iplikle beyaz ipliği ayırt edene kadar yeyin denilirken, diyanet işgüzarlık yapıp işi garantiye aldığını sanıyor.

normal zamanda şuanki imsak vaktinde sabah namazı kılınmıyor ama ramazanla beraber kılınabilir deniliyor.
sapığın onde gideni la bu, dinlemeyin sakın dedirten bir zat.
Bu herife prof. dr. unvanını verene asfalt döküp burdan köye yol yapmak lazım
çok önemli(!) bir araştırmacıdır kendileri. kutuplardaki oruç meselesi üzerine çalışması vardır.
pek bir şey bilmiyoruz dinimiz üzerine yorum yapacak kadar ancak dinde reform tayfasındandır allah büyük konuşturmasın ancak küfür barındırıabilir uzak durun.
Din tahripçisidir. Gaybı Allah bilmez diyebilecek kadar düşmüş insandır. Miraç hadisesi Kuran'da olmasa inkar edecek seviyede bir adam bu. hadislere de inanmaz ama hadis kitabını kaynak olarak kullandığı olmuştur. Habertürk'te Fatih Çıtlak Hoca ile tartışma videosu youtube'dan bulunabilir.
kutuplarda namaz meselesini araştırmak için norveç'e gitmiş islamcı.

en azından oturduğu yerden sallamayan türden. ha, bi halta yaradı mı hayır gene kuran'la norveç'teki durum çelişiyor. ahahaha. *
Kuran-ı Kerim'i temel alan, açıklayacağı konularda sadece sahih hadislerle delil sunan, Örf ve Adet'ten kalma bilgileri yok sayan çağımızın önemli değer verilesi ilim adamı. ingilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.
görüşlerinden bağımsız olarak yazıyorum:
münazara -ebubekir sifil ile olan değil. orada genel tutumunun aksine son derece sakindi- sırasında ya da canlı yayınlarda sinirlerine daha fazla hakim olması gereken ilahiyatçı. fatih çıtlak gibi bir adam karşısında -bayındır'ı tamamen destekliyorum anlamı çıkmasın- sinirlere hakim olmak kolay değil, kabul ediyorum. ama dilinden çıkmadan önce sözler bir kez daha tartması gerek diye düşünüyorum.
ılımlı yobaz. o da üniversite terbiyesi olsa gerek.
sırf sakalı yüzünden "iranlı mollalara benziyor"diyen malum şahsın 17 aralıktan beri altından kalkmayan laikçilerin 100 yıl ilerisinde din alimi.halk tv de programlara çıkmıştır ancak sakal bıraktığı için akp'nin ucuz yosmaları tarafından küçük görülmeye çalışılmıştır.

Hadi evladım,aydınlık'ını alıp birgül ayman teyzenle akp izmir'den ilçe kazansın diye bi yerlerini yırtmaya devam et sen.aklının yetmeyeceği konulara girme.
Bu adama islam alimi diye saygı gösterenin aklına , kalbine , vicdanına tüküreyim .