bugün

entry'ler (74)

27 mart 2015 cuma namazı hutbesi

biraz gündemle alakalı olunca insanların dikkatini fazlasıyla çekti. diyanetin temel iyilik yapın konularından ayrılıp gündeme ayar verdiği hutbedir.
diyanet devletindir.*
yani birisine yol verildi. başında i olan birisine.

kung pow

--spoiler--

--spoiler--

seçilmilmiş biri var dendiği yer çok komik.

kapitalizm nasıl ortaya çıktı

erdal bakkalın dedesiyle çıkmış diye bir rivayet var.

çaldırmalık kontörün çaldıramadan açılması durumu

o çaldırmalık kontör pahasından çok daha fazladır, onun görevi çok daha özeldir tek çaldırışta kapatmak ve telefonu karşı taraf açmadan sağ salim içinde tutabilmektir. o artık bizim bir parçamız vazgeçilmezlerimizdendir. bir caninin elinde telefonu gezdirmesi genelde onun sonu olur. ama unutulmazlar, bizim bir parçamız olurlar. onlarla övünürüz 2 ay sırf öyle gezdik diye gururlanırız onunla. eski günler gelir aklımıza demeden yeniden o günler gelir yeniden merhaba deriz ve yeniden o atraksiyonlu aşırı gerilimli hayatımıza döneriz.

interstellar

kurgusu ve senaryosu müthiş de oyunculuk o kadar güzel değil başroldeki adam atarlı ergen gibi başlarda. tabi uzaya gidince daha oturaklı bir karakter oluyor.

rick grimes

ingilizcede adam, man diye yazılır rick grimes diye okunur!

hannibal lecter

türkçeye kafiyesiyle çevirirsek:
yamyam hayyam,
kartacadan horasana
türkiyeden amerikaya selam!

age of empires

2den bahsediyoum.
deli gibi surların multiplayerin bokunu çıkardığı oyun.
en son memluke lerin üstünlüğünü bulmuştuk. (o zamana kadar jannisary ve longbowmanlar kullanırdık)
en son çılgın bir planımız vardı 200 kişilik ordu limitini kırmak. onu da oyun kurulurkenki takım kilidini kapatıp yapacaktık belli bir surun içerisne asker doldurup dost devletin monkuyla çevirip duracaktık.
aşırı büyük orduyla mekan basacaktık ancak ekonomi kasarken daha saldırmazlık antlaşması varken elektirkler gitti. 2 saat öyle gidince milletin siniri bozuldu bir daha da gitmedik.

android multiplayer oyun platformu

okey var benim bildiğim arkadaşlarla atıyoruz bazen.

en sağlam android oyunları

hill climb racing.

okul bittikten sonra okuldan kimseyle görüşmemek

bir bildiği vardır. yüzler görmüştür yalaka, hayasız, yapmacık...

hannibal rising

filmin ilk üç serisini izledim hepsi son derece güzeldi. sonra bir de hannibal rising i izledim. millet hannibal dan soğusun da normale dönsün falan diye çekilmiş halde. japon nedir yahu, sovyet sınırından dalga geçer gibi kaçmak falan. her şeyi geçtim hannibal ın oyunculuğu tırt. anthony hopkins den sonra öyle görünmesi biraz kabul edilebilinir de arkadaş biraz abartmış.

i ll handle it

yabancı dizi izleyip de duymayan yoktur.
yalnız o 'l' leri yuvarladıkları yuvarlayacaklarının habercisidir.

bazı ibneler

telaffuzcası ipnedir.

yay tutan bütün milletleri topladım

metehanın söylediği aşırı artistik söz.

türklerle ilgili söylenmiş özlü sözler

yiyorsa o yayı bırak da gel. (savaştığımız tüm milletler)

abdülaziz bayındır

çok önemli(!) bir araştırmacıdır kendileri. kutuplardaki oruç meselesi üzerine çalışması vardır.
pek bir şey bilmiyoruz dinimiz üzerine yorum yapacak kadar ancak dinde reform tayfasındandır allah büyük konuşturmasın ancak küfür barındırıabilir uzak durun.

üstteki yorumu beğenip hemen bir şey yazmak

ulan siz var ya siz... ben de sizden oluyorum bazen, neden oluyor bu basitleşme çabası? haha, belki de basitleşmeyi seviyoruz anlık hazlarımız var diyeceksiniz. peki o zaman, gene uğrarım bir ara.

converse de vermem

yetmez mi bu soğuk espriler,
gülmüyor artık komik şeylere bile yüzler,
abi! hacı abi! dur artık yeter!

sporcu bir kürt

https://www.youtube.com/watch?v=cVWLabq6GrI
amacım aşağılamak değil gülün geçin.