bugün

genelde basketbol maçlarının oynandığı spor salonu. 12000 kişi civarında bir kapasitesi vardır.
efes pilsenin maçlarını oynadığı salondur...2004 eurovision şarkı yarışmasının yapıldığı yerdir aynı zamanda...
fenerbahce ulker in avrupa maçlarını yapacagı salondur.
tribünlerin önüne sandalyeler konulup vip seyircilere yer verilmese, tribünler sahaya yaklaşsa gerçekten bir cehenneme dönebilir burası...
istanbul zeytinburnu'da bulunan, şu anda kapasite itibariyle türkiye'nin en büyük spor salonudur..

yapımına 1979'da başlanmış, uzun süren tartışmalar ve duraklamalardan sonra tam 10 yıl sonra 1989'da abd'den gelen harlem takımının gösteri maçıyla açılmıştır. 1989-90 sezonunda ilk kez türkiye basketbol ligi maçlarına evsahipliği yapmıştır.

11.500 seyirci kapasitesi vardır. ancak zamanında efes pilsen ve ülkerspor'un avrupa kupası'ndaki maçları ve türk ulusal basketbol takımı'nın pek çok maçında bu kapasite oldukça aşılmıştır. ancak diğer maçlarda salonun seyirci kapasitesinin bu kadar büyük olması sorun yaratmış ve taraftarların tribünde dağılması, yeterli baskının kurulamaması nedeniyle 2005'te perdeleme sistemine geçilmiştir. böylece seyirci sayısı az olan maçlarda perdeler indirilerek tribünler küçültülmektedir.

istanbul atatürk havalimanı'na 12 km. uzaklıktaki abdi ipekçi spor salonu pek çok büyük organizasyona ev sahipliği de yapmıştır. bu salon 2001'deki, 32. avrupa basketbol şampiyonası için yapılan düzenlemeler sonucunda dünyanın her yerinden gelen insanların büyük bir keyifle maç seyredebileceği bir mekan haline gelmiştir.

salonda spor müsabakalarının dışında pek çok parti kongresi ve konserler düzenlenmektedir. ayrıca türkiye'de yapılan 2004 eurovision şarkı yarışması da burada düzenlenmiştir.

son dönemlerde ismi abdi ipekçi arena şeklinde de anılmaktadır.
tbl all star maçlarının yapıldığı spor salonudur.
ilk defa parkeye ayak bastığınızda bacaklarınızın titrediği, potaları normalden 10 metre yüksekte görmenize sebep olan ambiyansta, fakat orada oynamanın ayrı bir zevk olduğu salondur.
ilk duydugumda cemil ipekci ye neden spor salonu yapsinlar ki? dedigim olaydir.
birçok çıkış kapısı varken neden bir yada iki tanesinin açık olduğunu merak ettiğim, çıkarken insanların sıkıştığı spor salonu.
birçok çıkış kapısı varken neden bir yada iki tanesinin açık olduğunu merak ettiğim, çıkarken insanların sıkıştığı spor salonu.
galatasaray deplasmanına gelen avrupa takımlarının "sikmeseler bari" mantalitesiyle oynamak zorunda kaldığı salon.
9 şubat 2012 de galatasaray mp nin, cska moskova ya karşı üstün mücadelesine tanık olan salondur. zira galatasaray bu maçta tarih yazmıştır.
bu akşam fena coşması beklenen salondur.
2000'li yılların başında içerisinde puro içilebilen yer.
ulaşımı, çevre düzenlemesi ve içerdeki havalandırması ile tek kelime ile ızdırap veren spor salonudur. evvela salonun bulunduğu yere tek araç ile ulaşım imkansızdır.yani salon çok ters bir yerdedir. geç biten maçlardan sonra ulaşım çiledir. ( son olmpiakos maçı gibi ) . Salonun içerisi o kadar havasızdır ki yaşlı bir insan kalp krizi bile geçirebilir. Ayrıca salonun çevresinde herhangi bir şekilde maç önünde veya sonunda vakit geçirebilecek bir kahve dükkanı ya da restaurant olmaması da cabasıdır.
Devletin salonudur. Beleşsaray zahmet edip bir salon yapmaz. Gerçi stadını TOKiye yaptıran salon mu yaptıracak?
yarın olacağı gibi fenerbahçenin mütemadiyen tokmaklandığı salon.

not : aklıma geldin gece gece ananın amına koyayım fenerbahçe.
Dikdörtgen basit bir şekirde yapıldığı için iyi bir tribün desteği ile belkide dünyanın en baskı yapan salonudur.
tarihi anlara tanıklık etmiştir.
An itibari ile dumanaltı olan salon. içmeyin efendim şu mereti içerde!!!
Dip not: Fenerbahçe Ülker Galatasaray Liv hospital karşılaşmasına ev sahipliği yapmakta şu sıralar.
zamanında konserler verilen salondur.
Cehennemin 7. Katı
2004 eurovision şarkı yarışması'na ve galatasaray'ın eurocup şampiyonluğuna ev sahipliği yapan yer.
bize çok yakındır.
tey nerelerden geliyorlar buraya bir kere tee 17 yaşlarında gitmiştim.
konser vardı o ara ona gitmiştik.
ayıp biliyorum o yüzden ben kaçar.*
dün zeytinburnu'na gidişimde olivium'dan çıktıktan sonra ziyarete gittiğim meşhur spor salonu. bir gezmek istemiştim ve az da olsa gezebildim.