bugün

önce havaalanında konuştu, sonra pursaklarda... birazdan da altınparkta halka hitap edecek.

elbette belediyeler araç kaldırıp seçmeni taşıdı ama toplanan kalabalık cidden çok büyük...

yaklaşık 1.5 saattir altınpark'a ulaşamadı konvoy, binlerce araç, onbinlerce insan...

şunu görmek gerek; başbakana muhalefet eden onu istemeyen milyonlar olduğu gibi, onun icraatlerini beğenen ve destekleyen milyonlar da var bu ülkede ve gezi parkı eylemleri vesilesiyle atılan hükümet istifa sloganları ak parti saflarına çarpıp püskürecektir nihayetinde.

türkiye'de hükümet değişiminin yolu; iyi örgütlenmiş bir muhalefet ve halka dokunabilen bir alternatif liderdir. yoksa 2023 ü ak parti iktidarıyla karşılar türkiye...
korkunun ve kontrolü kaybetmenin eseri olan mitingdir. nazım hikmet seneler önce yazmıştı bunu mussolini üzerinden;

"mussolini çok konuşuyor taranta - babu!
tek başına
yapayalnız
karanlıklara
bırakılmış bir çocuk gibi
bağıra bağıra
kendi sesiyle uyanarak,
korkuyla tutuşup
korkuyla yanarak
durup dinlenmeden konuşuyor.
mussolini çok konuşuyor taranta - babu
çok korktuğu için
çok konuşuyor!."
sendeki trip de kimse de yok be hacı, çıkacan bi birlik beraberlik mesajı vereceksin, başörtülü kardeşlerimi dövdüler, camiye saldırdılar diyor hala. abi senin kadar dini siyasete karıştıran bi adam bu ülkeye gelmedi gelmez, seçmenin de uber aptal olduğu için hoşuna gidiyor tabii ki.
hamit abi koş bedava makarna var mitingidir.
cahil ve makarnaya muhtaç insanlar aranan miting. yol paraları dövletten.
edit: cahil cuhela yaratıklar saldırıya geçmiş. komiksiniz. kara çarşaflı ninja ana bacılarınızla randevulaştım.
gezi parkından hükümet devirmeyi planlayan malları ürkütmüş mitingdir. bugün iki farklı gazeteci de aynı şeyi söyledi. erdoğan gelecek seçime hangi sloganla gireceğini bilmiyordu, tabanda yorgunluk ve monotonluk vardı zira mücadele edilecek unsur kalmamış gibi gözüküyordu, başbakan şimdiye kadar bir slogan bulup onun etrafında tabanını motive etmişti. başörtüsü, darbeler vs. gelecek seçim için malzeme sıkıntısı çekildiği anda geziciler meydana çıktı. bunların niyeti siyasi midir değil midir bilinmez, fakat içlerine aldıkları tgb.liler ve tkpliler yüzünden ak parti tabanında anında tepki gördüler ve ak partinin gelecek seçimlere yine eskisi gibi vatan kurtarır edasıyla büyük bir motivasyonla girmesini sağladılar.

Belki de ilk başta gezi parkına polisin sert müdahalesi de bu yüzdendi. Şimdi taksimde beleş yiyip içip bira içen genç tayfa ak partiye karşı tehdit gibi algılatıldı ve ak parti taksim sayesinde tabanını ayağa kaldırdı. kına yakarsınız ayyaşlar.
Allah onu başımızdan eksik etmesin başbakanımız halkının yüreğine su serpmiştir.
40 km konvoy var dediler, google maps'e girdim. esenboğa-kızılay arası 27 kilometre. bilmem anlatabildim mi?
büyük ustanın(!) yine her zamanki gibi yalanlar söyleyeceği mitingtir.
ben orada öyle bir kitle gördüm ki; ''OPERA OPERA OPERA'' diye bağırıyorlar resmen. *
kalabalığa kardeşlerim diye hitap ederek başlanan mitingtir.
gerçekten büyük bir hatip,insanların gönlünü kazanmasını çok iyi başarıyor.
yine yeniden kasımpaşalı olduğunu vurguladığı miting.
hem aynı konuşmalar, kaset sarmış aynı şeyleri anlatıyor.
özgürlükten bahsediyor evet görüyoruz özgürlüğü bir dava var ergenekon diye adamlar yıllardır bitmeyen sonuçlandırılamayan bir girdabın içindeler. işte özgürlük kime göre, neye göre.
faiz lobisi komik çok komik .
yeni hedef, yeni sulandırma.
bu milletin iktidarına saygı göstermeyenler bedelini ödeyecekler diyerek çapulculara gider yaptığı mitingtir.
Televizyonların gelen 'kalabalığı' göstermeye götünün yemediği bir toplantı olmaktadır.
(bkz: sürü azalıyor mu ne)
anladığım kadarıyla 4 milyon 350 bin kişinin katıldığı mitingtir.

uydurdum : götümden.
özellikle başbakanımızın özel bankalardaki hesaplarımızı devlet bankalarına aktarmamızı istemesiyle bu işin siyonist dış güçlerle hükümet arasındaki güç çatışması olduğunu kesinleştiren mitingdir. iyi fikir valla gebersin oç yahudi bankerler.
görsel
büyük ustayı(!) nasıl uyarmışlarsa adana mitingindeki tarzıyla kıyaslandığında süt dökmüş kedi gibiydi.

halkı birbirine kırdırma amacı güden ve başlı başına bir iftira olan türbanlılara saldırdılar ve camiide bira içtiler ifadelerini kullanmadı.
smsler ile örgütlenmiş, 100lira yol parası ile fişeklenmiş, gelen teyzelerden bir tanesinin yanlışlıkla "kılıçdaroğlunun arkasındayız" dediği uydurma, toplama mitingtir.
kaç kişi katılmıştır bu mitinge, hiç mi katılan olmadı merak ediyorum gerçek sayıyı.
saçmalıktır.tükenmişliğini gidermeye çalışıyor bir günde 5 miting 3 ü ankara'da.
(bkz: polisin sadece ankara da müdahale etmesi)
biraz gidiyor mola verir gibi durup miting yapıyor,

bunun nedeni halkın sevgisi falan değil, polis önce temizliyor geçiş güzergahını, polise zaman kazandırmak ve daha rahat temizlemesini sağlamak adına, ikide bir durup miting yapmakta. şuanda polis Kızılay ı temizliyor, sözüm ona, biber gazları ile plastik mermiler ile, temizlendikten sonra başbakan geceçek huzur içinde güven içinde (!)

sıkıysa polissiz, güvenliksiz, Kızılay'a o protestocuların arasına dalsın da görelim, biryeri yerse tabi.
tayyip şaşırma sabrımızı şaşırma diye bağıran kütlenin doldurduğu mitingdir.

yollara özenle serpiştirilmişler besbelli.

çevre illerden getirilenler de cabası.

yevmiye ne kadardır onu bilmiyorum ama yakın zamanda öğrenirim.
Başbakan göz göre göre yalanları söylüyor ama bunları yüzüne vuracak bir muhalefet yok ortada. Adam boş kaleye orta atıyor resmen, muhalefete guiza gelse o bile yazar golü o derece yani.
bugün hepsinin gözünden,sevgi,saygı şefkat akıyordu. hepsi erdoğan'a "opera istiyoruz" edalarıyla bakıyordu. çok duygulandım.*