bugün

dosta güven düşmana korku salan mitingdir. lakin bu arada dostu anladık da hemşerim bu düşman ne oluyor, hepimiz aynı ülkenin insanı değil miyiz derseniz de haklısınız. evet aynen öyle.
atv'de ''ankara'da binlerce insan sayın başbakanımızı coşkuyla karşıladı'' denildi.
ancak arka planda oynayan görüntüde üç beş insanın otobüs etrafında hoplayıp, zıplaması yüreğimi dağladı açıkçası.
yani; ya bu haberi yapanların gözleri ayran içmekten körleşti, ya da halka subliminal mesaj vermek niyetindeler.

orada toplasan 100 kişi yok abla, sen diyorsun ki binlerce insan karşıladı.

ayrıca twitter üzerinden paylaşılan binlerce mesaj'ı gördük hepimiz.
hani toki konutlarında oturan insanlara ve belediye çalışanlarına atılan mesaj.

işte bunlar hep korkmaya başladıklarının resmidir.

korkmayın başbakan'ım.
kimse gelmez ise ben gelirim mitingize. sevabına yani.
zira böyle çabaları gördükçe içim burkuluyor.
insanları ekmek paralarıyla korkutup, meydan doldurmaya çalıştıkları mitingdir.
Özel ders verdiğim öğrencimin babası ankara büyükşehir belediyesine bağlı taşeron bir firmada çalışıyor ama sanırım parasını belediyeden alıyor daha doğrusu parasını alamıyor. Ailenin durumunu bildiğim için, nezaman maaşını alırsa adam ozaman bana ufak bir para ödüyorlar. Normalde aylık alması gereken maaş, hiç birzaman tam gününde yatmıyormuş. Neyse en son 10gün önce kızına son matematik dersini verdim ve bu ders bu ay ki 4.ders oldu, yani toplamda 8 saat ders vermişim, ama bugüne kadar para gelmedi. Çünkü adam maaşını alamamış. Bugün öğlene doğru kadın aradı evdemisin vs dedi anladım ben tabi ödeme yapacağını, eve çağırdım kadını. Şimdi kadının anlattıklarının aynısını size aktarıyorum.
Şimdi bu belediyeye bağlı taşeron firma bütün çalışanlarına bu mitinge gelmesini zorunlu kılmış ve yanlarında da aileleriyle birlikte !!! Gelmezlerse işten çıkarılacağı söylenmiş. Nedense dün bu duyuru yapılırken o geciken maaşlarda ödenmiş ve eklenmiş bu mitinge katılan herkes havaalanında müdürlerini bulacak ve orda olduğuna dair bir kağıda imza atacak.
Benim öğrencimin velisi gitmedi bugün mitinge, yıllardır akp seçmeni olan aile yine yıllardır sözleşmeliden kadroya geçirilme vaatlerinden sıkıldılar. Adam 10yıldır belki de ilk defa kendi çapında isyan etti bugün ,hemde ekmek parasına. O kadar canına tak etmişki 'çıkartırlarsa çıkartsınlar' dedi eşi, 'yetti artık' dedi.
başbakana galiz küfürler ederecek onun mağduriyet derecesini artıracaklarını, insanların başbakanın ezildiği algısına kapılacaklarını düşünmeyecek kadar beyin yoksunlarının anlayamadığı miting. başbakan uslubunu daha da sertleştirecek, kemocanlar gene oltaya gelecek. kaç seçimdir aynı taktiği yiyorsunuz, şu beyninizi kullanın artık paslanacak yoksa.
rte'nin "ben 1 milyon kişi toplarım" sözünü tutamamış olduğu sönük mitingtir. görüntüler, diktayla yönetilen ülkelerdeki zorlama miting havasıyla birebir örtüşmektedir. diktatör ve ona çıkar bağıyla bağlı partililer !
bugün hepsinin gözünden,sevgi,saygı şefkat akıyordu. hepsi erdoğan'a "opera istiyoruz" edalarıyla bakıyordu. çok duygulandım.*
Başbakan göz göre göre yalanları söylüyor ama bunları yüzüne vuracak bir muhalefet yok ortada. Adam boş kaleye orta atıyor resmen, muhalefete guiza gelse o bile yazar golü o derece yani.
tayyip şaşırma sabrımızı şaşırma diye bağıran kütlenin doldurduğu mitingdir.

yollara özenle serpiştirilmişler besbelli.

çevre illerden getirilenler de cabası.

yevmiye ne kadardır onu bilmiyorum ama yakın zamanda öğrenirim.
biraz gidiyor mola verir gibi durup miting yapıyor,

bunun nedeni halkın sevgisi falan değil, polis önce temizliyor geçiş güzergahını, polise zaman kazandırmak ve daha rahat temizlemesini sağlamak adına, ikide bir durup miting yapmakta. şuanda polis Kızılay ı temizliyor, sözüm ona, biber gazları ile plastik mermiler ile, temizlendikten sonra başbakan geceçek huzur içinde güven içinde (!)

sıkıysa polissiz, güvenliksiz, Kızılay'a o protestocuların arasına dalsın da görelim, biryeri yerse tabi.
saçmalıktır.tükenmişliğini gidermeye çalışıyor bir günde 5 miting 3 ü ankara'da.
(bkz: polisin sadece ankara da müdahale etmesi)
kaç kişi katılmıştır bu mitinge, hiç mi katılan olmadı merak ediyorum gerçek sayıyı.
smsler ile örgütlenmiş, 100lira yol parası ile fişeklenmiş, gelen teyzelerden bir tanesinin yanlışlıkla "kılıçdaroğlunun arkasındayız" dediği uydurma, toplama mitingtir.
büyük ustayı(!) nasıl uyarmışlarsa adana mitingindeki tarzıyla kıyaslandığında süt dökmüş kedi gibiydi.

halkı birbirine kırdırma amacı güden ve başlı başına bir iftira olan türbanlılara saldırdılar ve camiide bira içtiler ifadelerini kullanmadı.
görsel
özellikle başbakanımızın özel bankalardaki hesaplarımızı devlet bankalarına aktarmamızı istemesiyle bu işin siyonist dış güçlerle hükümet arasındaki güç çatışması olduğunu kesinleştiren mitingdir. iyi fikir valla gebersin oç yahudi bankerler.
anladığım kadarıyla 4 milyon 350 bin kişinin katıldığı mitingtir.

uydurdum : götümden.
Televizyonların gelen 'kalabalığı' göstermeye götünün yemediği bir toplantı olmaktadır.
(bkz: sürü azalıyor mu ne)
bu milletin iktidarına saygı göstermeyenler bedelini ödeyecekler diyerek çapulculara gider yaptığı mitingtir.
yine yeniden kasımpaşalı olduğunu vurguladığı miting.
hem aynı konuşmalar, kaset sarmış aynı şeyleri anlatıyor.
özgürlükten bahsediyor evet görüyoruz özgürlüğü bir dava var ergenekon diye adamlar yıllardır bitmeyen sonuçlandırılamayan bir girdabın içindeler. işte özgürlük kime göre, neye göre.
faiz lobisi komik çok komik .
yeni hedef, yeni sulandırma.
kalabalığa kardeşlerim diye hitap ederek başlanan mitingtir.
gerçekten büyük bir hatip,insanların gönlünü kazanmasını çok iyi başarıyor.
ben orada öyle bir kitle gördüm ki; ''OPERA OPERA OPERA'' diye bağırıyorlar resmen. *
büyük ustanın(!) yine her zamanki gibi yalanlar söyleyeceği mitingtir.
40 km konvoy var dediler, google maps'e girdim. esenboğa-kızılay arası 27 kilometre. bilmem anlatabildim mi?
Allah onu başımızdan eksik etmesin başbakanımız halkının yüreğine su serpmiştir.
gezi parkından hükümet devirmeyi planlayan malları ürkütmüş mitingdir. bugün iki farklı gazeteci de aynı şeyi söyledi. erdoğan gelecek seçime hangi sloganla gireceğini bilmiyordu, tabanda yorgunluk ve monotonluk vardı zira mücadele edilecek unsur kalmamış gibi gözüküyordu, başbakan şimdiye kadar bir slogan bulup onun etrafında tabanını motive etmişti. başörtüsü, darbeler vs. gelecek seçim için malzeme sıkıntısı çekildiği anda geziciler meydana çıktı. bunların niyeti siyasi midir değil midir bilinmez, fakat içlerine aldıkları tgb.liler ve tkpliler yüzünden ak parti tabanında anında tepki gördüler ve ak partinin gelecek seçimlere yine eskisi gibi vatan kurtarır edasıyla büyük bir motivasyonla girmesini sağladılar.

Belki de ilk başta gezi parkına polisin sert müdahalesi de bu yüzdendi. Şimdi taksimde beleş yiyip içip bira içen genç tayfa ak partiye karşı tehdit gibi algılatıldı ve ak parti taksim sayesinde tabanını ayağa kaldırdı. kına yakarsınız ayyaşlar.