bugün

rıdvan dilmen in maç sonrası haklı olarak hakkımızda sıçıp sıvadığı maç olmuştur. ben de tükürdüğümü yalıyorum arkadaş.
maçın özeti:

(bkz: sıçıp sıvadınız)
(bkz: teşekkürler)
maçın sonuçlarını maddeler halinde listelersek:

- tuncay sıçtı.
- arda nerde?
- kazım takımın en hırslısı ve en iyisiydi. (mehmet aurelio' dan sonra)
- (#3508750)
- ilerde nihat' a top şişiren zihniyete sokayım. adam kafayla topa vurmayalı 10 sene olmuştur heralde.
- emre belözoğlu acaba nerde oynuyordu? o mevkiinin adını bilen bana söylesin. hani orta saha değil, sol geri değil orda hakan balta var, orası neresi?
- cristiano ronaldo' yu iyi durdurdular helal olsun fazla top oynayamadı. gerçi havasında değildi fazla büyütmemek lazım.
- takımın sağ defansı nerde?
- 1-0 önde olmalarına rağmen portekiz bizden daha hırslıydı? hayır geride olan takımın daha çok saldırması gerekiyor. nerde bizim size verdiğimiz 70 milyon yürek?

daha böyle gider bu...

not: "lan türkiye' de herkes futbol otoriteri kesildi anuna koyim." demeyin, bunlar çok basit şeyler. şu söylediklerimi anlamayan veya bunu göremeyen varsa zaten maç izlemesin.
kazım kazım'ın futbolculuğundan şüphe ettiğim maç. yahu hele bi bekle top gelsin, hemen adamları itiyor yahu. şaka gibi ya. delirmek işten değil.
burdan herkesin yaptığı salaklıkları sayardım ama şu an çok sinirliydim. servet ve volkan şu rezil takımda göze giren 2 oyuncuydu.
gözlerin hakan şükür ve fatih tekke ile birlikte gökhan gönül' ü ısrarla aradığı maç.
fatih terim' in yıllardır olduğu gibi bizi rezil ettiği maç. bu kadarda hata yapılmaz be!!
hem bu kadar şanslı hem bu kadar şanssız olduğumuzu ilk defa gördüğüm maçtır. hakeme diyecek hiçbir söz bulamıyorum zaten.

Edit : Tuncay'a söve söve bir hal oldum.
maçın en güzel hareketi, auta çıkması neredeyse garanti olan topa yetişmeye çalışan nani'ye rıdvan dilmen'in "koşma aut olur eheh" demesiydi.
arda turan ve gökdeniz'in mutlaka olması gereken takımda tuncay şanlı ve emre belözoğlu facialarının oynaması sonucu kaybettiğimiz fakat aslında çok şanslı olduğumuz karşılaşma.
izlerken bir saniye bile ümitlenmediğim maç. okadar belliydiki yenileceğimiz hiç üzülmedim desem yerinir. şimdi biz bu maçta ne yaptıkki puan almayı hakkettik. hakkaten ne oynadık bu gün? emre ne oynadı? tuncay ne oynadı? nihat ne oynadı? portekiz haketti ve kazandı.

rezalet bir oyun ama sebepleri var tabi. hiçbir portekizli oyuncuyu teke tekte durdurabilecek oyuncumuz yok. bu yüzden bir oyuncuya iki kişi basıyoruz buda ekstradan efor ve boş alan demek. zaten kalite bakımında bizden çok üstünler tek şansımız kapasitesinin üstünde oynayan birkaç oyuncu çıkarmamızdı ama normal kapasitelerine yaklaşsalardı ona bile razıyım. sonradan giren oyunculara bak ya. sabri, emre aşık ve semih. bunlarmı kurtarıcı allah aşkına. tamamıyla 2. sınıf bir takım görüntüsündeyiz. bana hakan balta'nın bir özelliğini söyleyin ya. ne var bu adamda ne var? rakibe tekme atıp sakatlanan oyunculara sahibiz. tekmeyi yiyen adam takır takır oynadı. kazım kazım hernekadar yanlış bir tercih olsa da bu kötü takım içerisinde servetle beraber en iyisiydi. yıldıray nerde? arda nerde? gökdeniz nerde?. vede bana göre en önemli şey ibrahim toraman nerde. şu takımda ibrahim toraman olmazmıydı allah aşkına. takıma neler katacağını bir düşünün hırsıyla, ileri çıkışlarıyla. gözlerim onu aradı. servet'in yanına en yakışacak oyuncu oydu. kalede volkan hiç güven vermiyor. en azından liderlik yapabilecek, abilik yapabilecek rüştü'nün olması lazım. mevlüt yetersiz. diğer maçlarda arda, rüştü, emre güngör, uğur boral ve gökdeniz'in olması lazım. gökhan zan, emre aşık, hakan balta, emre belözoğlu ve volkan'ın bu takımda işi yok. şimdi biz çıkıp isviçre ve çek cumhuriyet'ini yenerizde ama bu bizim iyi bir takım olduğumuzu göstermez. ayrıca ümit karan, nobre, hakan şükür, fatih tekke dörtlüsünden en azından biri olsaydı takımın gücü 2 katına çıkardı.

çok kötü bir takımız çok. biraz bile zorlayamadık portekiz'i. gruptan hala çıkabiliriz ama en büyük başarımızda bu olur zaten. bize avrupa futbol şampiyonasını zehir eden fatih terim'ede teşekkürler. sen kupayı alsanda yaptığın takımı kimse benimsemedi. hakkını yediğin futbolcular adına selam ederim sana.
maç sonrası görüntülerde ntv izleyen bir yazar olarak rıdvan dilmen i sinir harbinde görmemi sağlamış maç olmuştur.
fatih terim'in yanlış kadro seçiminden dolayı kaybettiğimiz maçtır. hakan baltaladı, sabri sarardı, emre bölerdi...

çok şey bekledik sanırım takımdan. ama bu hakkımızdı. bizleri sevindirmekte onların göreviydi. milli takımdan çok şey bekleyip de çok az şeyler aldığımız yıllardan birisi olacak sanırım. umarım sonu çok kötü bitmez. kötü bitebilir ama çok kötü bitmesin.
(bkz: hiç puan alamama korkusu)
ortalarımızın hepsinin portekiz defansının kafasında patladığı maç olmuştur. buradan fatih terim'e seslenmek istiyorum; yahu madem bu kadar kanada ineceksin, kornerden orta yapacaksın, niye bir tane pivot santrafor bırakmadın bu takımda? hakan şükür'ü anlıyorum da, halil altıntop'un suçu neydi? halil'i de geçtim, ligin 2. yarısında muhteşem bir performans gösteren mert nobre vardı yahu!
servet çetin, hakan balta, gökhan zan gibi hem öküz gibi ağır hem geriden oyun kuramayan; tuncay şanlı, mevlüt erdinç, hamit altıntop gibi sahada it gibi ama boş yere koşan oyuncularla bi' yere varamayacağımızı gösteren maç.
bir milli takım düşününki, 1-0 geride olmasına rağmen dakikalarca ayağa pas yapıp dursun, rakip resmen zaman çalıcı hareketlerde bulunurken centilmenlikten ödün vermesin, sahadaki en iyi oyuncusu da colin kazım olsun. bir milli takım taraftarı düşününki, genç semih nöbetini devralsın da çaksın bi tane diye kendini avutsun.
bu kadroyla ve teknik yönetimle işimiz gerçekten çok zor.
hakan ünsal'ın bu maç hakkında muhteşem bir yorumu var portekiz zaten rakibimiz değildi biz kim onlar kim demeye çalıştı sözde dengimiz isviçre ve çeklermiş o zaman bu gruptan 2. olarak çıksak bile şansımız 0 bu teoriye göre çünkü karşımıza almanya gelecek.
zikiri çok çektiğimizden başımızın döndüğü maçtır. biz içerde reklam filmlerinde zikir çekmeye devam edelim. türkoymuş...

gücümüz bu kadar işte, yok hikaye anlatmayın, oynayamadık, gücümüzü gösteremedik... bıdı bıdı bıdı...

bir futbolcuları bile tüm takımımıza bedeldi. acıdığım sadece iki maçımızın kalmış olmasıdır. umarım bu lafı yedirirler bana...
futbolun reklamlarda veya başka platformda değil, sahada oynandığını bir kez daha yüzümüze acı şekilde vuran maçtır. reklamdeki oyunculuk yeteneğini aratmıştır bizlere oyuncular.

özellikle tuncay şanlı ve emre belözoğlu sürekli yana ve geriye oynayarak rakip defansın yerleşmesine fırsat verdi. hiçbir duran topun tehlikeli olmaması da takımımız adına kahredici.

ayrıca her allah'ın maçı sakatlanan gökhan zan'a ve o'nun yerine emre aşık'ı oyuna alan fatih terim'e selam ederim.

ama yine de hiçbir şey bitmedi.. alacağımız 4 puan bile bizi gruptan çıkarabilir.

tıpkı italya'ya yenilip, diğer iki maçtan 4 puan aldığımız euro 2000 gibi...

ama tabi yana ve geriye oynayarak değil, dikine ve direk sonuca giderek oynamak şart.bunun içinde direk kaleye gidebilen arda turan ve gökdeniz karadeniz'in oynaması da şart.

ayrıca maçın bizim için tebessüm ettiren ender anlarından biri de, servet çetin'in omuz darbesiyle nani'yi 10-15 metre yuvarlamasıydı. ki servet, mehmet aurelio ile birlikte takımın en iyisiydi diyebiliriz.
terim in hazirlik maci zannetigi karsilasma. yine yeni yeniden bir taktik denedi aferin ona.
emre belezoğlu nun molozoğlu olduğu maçtır. maç boyunca üç defa adını duydum ya da ben çok sarhoştum bilmiyorum.
türkiye'nin galip gelmesini yürekten istememize rağmen, maç kazanacak bir kadrosu olmayan, taktiği hıza ve kısa pasa dayalı olan, ancak top yapabilecek oyuncular olarak güvenilen, nihat dışında kendi takımlarda çok iyi birer yedek * olan emre b., tuncay'ın istenilen katkıyı sağlamadığı, kazım denilen arkadaşın faul yapmaktan başka bir şey yapmadığı, nihat'ın tek santraforda bulunması gereken özellikleri olmaması sebebiyle o mevkide sırıttığı, striker tip, kaleyi gördüğü an şut atabilen ümit karan gibi ya da hava hakimiyeti olan fatih tekke gibi bir oyuncunun mumla arandığı, portekiz milli takımının maçın birçok bölümünde üstünlük kurması sonucunda daimi savunma yaptığımız, fatih terim'in maçtan önce avrupa kupasına katılışımız ile turnuvaya renk kattığımızı söylediği ve ilk açıklamalarıyla ters düştüğü, yüzü karşı kaleye dönük, adam eksiltebilen ve kadro dışı bırakılan yıldıray baştürk'ün neden kadro dışı bırakıldığını anladığımız *, sadece 2 tane gol yememizin başarı sayılması gereken, direkten dönen topların gol olmamasıyla fark yemekten kurtulduğumuz, yan toplardaki zaafımızın devam ettiği, yayının şifreli olması sebebiyle uydu kullanıcılarını ek önlemler almak zorunda bırakan atv'nin spikerlerinin maçtan önce sürekli kendi kanallarını öven cümleler kullandığı hüsran dolu maç.

(bkz: ilk maçın günahı olmazmış)
onlardan 550 tane var benden bir tane var demişti sinyor terim ;
hııım hakketen senden bir tane varmış terim.
hiç haketmedik bu maçı kazanmayı hiç. ayrıca tuncay'a nasıl 90 dakika tahammül edildi anlamış değilim.

adam eksilten , topu tutan , arda , gökdeniz gibi oyuncularda oyunda olmayınca boyuna kendi kalemize doğru oynadık.
aslında portekiz'de ahım şahım top oynamadı ya neyse. ilk golden sonra geri çekildiler. bizim futbolcularda hiç gitmedi , gidemedi.

zaten ne zaman önemli bir maçı doğru düzgün oynayıp kazandık ki. illa sinir hastası olacagız. gruptan da kıl payı çıkarız çıkarsak. o da böyle oynayamayarak değil tabi. (bkz: önümüzdeki maclara bakacagız)
Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası'ndan eden maç olucaktır.

Ufak bi analiz;

Yıllar boyu galatasaray'da teknik direktorluk yapmıs Uefa ve Super Kupa 'yı kazandıktan sonra bi varlık gösteremeyen fatih terim'in katlettigi mac olmustur.

Ya Spor medyası bunu anlamakta güclük cekiyor ya da bu adamda harbi şeytan tüyü var.Fatih Terim'i Fatih Terim yapan O dönemin en büyük ismi tartışmasız George Hagi'dir.Kupaları aldıktan sonra italya'ya gidip kovulan ve bi varlık gösteremeyen teknik direktore emanet et sen bu takımı, Sonra yenildik diye kendini parala..

Takım'ın zaten yürümeye mecali yok.Ee bizim oyunu forse eden oyuncularımız yok mu ? Hani yıldıray basturkdesem? Ama aranız yok avrupa'ya götürmedin degil mi Fatih Hoca ?

Hani Ingiltereye gittikten sonra sonen.Bugun sahada macın sonuna kadar sac bas yolduran Tuncay'ı çıkartma git onun yerine hamit'i al oyundan.. Fatih hoca büyüksün !

Hee birde damadın bugun bizi omuzlarında taşıdı sagolsun 90 dakka yük olduk Emre Belozoglu'na.. Teşekkürlerimizi iletirsin Fatih Hoca..

Fenerbahce'li olmama ragmen bizim birde Arda diye bi oyuncumuz vardı fatih hoca? Hani Şu varlık gösteremeyen tuncay ya da emre'nin yerine alıcagın? Unuttun heralde..Sorun etme alıstık biz hocam!!

Maalesef dostlar.. Dost acı söylermiş bizim başımızda Fatih Terim oldugu sürece " Biz bu kafayla gideriz Askere Nah alırız tezkere.. "
maçın son saniyelerinde şöyle bi diyalog yaşandı;
spiker: rıdvan hocam kimleri beğendiniz bizimkilerden?
rıdvan dilmen: ee... direkleri beğendim.
sağlık olsun denilecek maçtır, s.ktir edip atılası.
güncel Önemli Başlıklar