bugün

bardaktan boşalırcasına yağan yağmurdur. bu gidişle yağarsa istanbulun bir kısmını sel götürebilir.
7 gün sürmesi dilenilen yağmurdur. efendim ihtiyaç var zira cenabet gezebiliriz.
üsküdar' da çiseleme formatında varlık gösteren hadisedir.
*
beşiktaş dolaylarında yağmayan yağmurdur.

edit: hoşgeldiler.
mecidiyeköy'ün istanbul'da olmadığını düşündürten yağmur.
bakırköy ve cevresinde yaklaşık yarım saattir sağnak halde devam eden yağmurdur.
an itibariyle gök gürlemesinin eşlik ettiği yağmur.
bahçelievler civarında oldukça tazzikli yağan yağmurdur.
sözlüğü okuyor olacak ki üsküdar' da şiddetini artıran yağmurdur.
istanbul'un yüzölçümü olarak göt kadar ancak , iklim olarak ebesenin amı kadar çeşitli olduğu sonucunu ortaya koyan yağmurdur.

biz istanbulda yaşamıyor muyuz sorusunu akla getirir.

arkadan gelen edit: şimdi kendimi tam bir istanbullu gibi hissetim.
15 dakika önce ablamın beni arayarak feci yağmur yağıyor biraz geç gelicem diye haber vermesi sonucu yağdığını öğrendiğim yağmur.
(bkz: 7 hazirana yaklaştık hava da bi bok yok)
kokusu bursa'dan duyulan yağmurdur.*
amma yağıyor yahu, "ne yağmuru lan şimdi durup dururken!" *
şimşekle birlikte kendisini gösteren yağmurdur.
kafa karıştıran yağmurdur.

bir kısım yazarların sölediğine göre bahçelievlerde de yağan ama aşkımın dediğine göre yağmayan yağmurdur. yoksa aşkım başka bir yerde midir? *

acıbadem de henüz dinmiş olan yağmurdur.
an itibariyle sol frame i de sapıtmış yağmurdur.
(bkz: yagmur yagarken agzini acip mal mal beklemek)
(bkz: yagmur yagarken altina isemek)
(bkz: yagmur yagarken arabada oturmak)
(bkz: yagmur yagarken aglamak)
(bkz: yagmur yagarken yagmur yagmasina sasirmak)
yalnızca istanbul'a has bir yağmur değildir. edirne'de etkisini gösterip istanbul'a kaymıştır. hepi topu bir grup bulutun kendinden geçmesidir.
hakkında bu kadar entry girilince geyiği henüz yapılmayan yağmurdur. hani bana, hani bana diyordur...
acıbadem'de de eşek boşalırcasına yağmış olan yağmurdur.
dominos'un 20 dk da pizzamı getirmesini engelleyememiş yağmurdur.
sandaletlerle şemsiyeyi yanyana getirmiş yağmurdur. ayrıca insanın kızamayacağı kadar da avanak bir yağmurdur.
doğal olmadığını düşündüren yağmurdur. yağmur bombası atıldığından şüphelendirmiştir.
zira bundan 5 yıl kadar önce susuzluğa karşı önlem olarak yağmur bombasını öneren chp li milletvekiline 'allahın işine karışılmaz.' diyen rte geçen yıl yağmur bombası ithal edeceğinin sinyallerini vermişti. * * * *
akşam saatlerinde sucuk gibi ıslanmamıza yol açan yağmurdur. (bkz: sucuk gibi ıslanmak)
barajlar dolacak diye sevinmeme neden olan olay.
(bkz: düz adam)