tsi ile 16:00 da başlayacak 2012 olimpiyat oyunlarının tenis finalidir.

iki tenisçide daha önce teklerde olimpiyat finali görmemesi açısından ilklere sahne olacak maçtır.

iyi olan kazansın. ama gönül isterki federer, ingiliz taraftarların önünde murray'i yine hüngür hüngür ağlatsın...
efsane bir maç olmasını umut ediyoruz federer açısından.
murray wimbledon'dan ders çıkarmıştır muhakkak, ayrıca britanyalıların desteği de arkasında.
ancak tüm bunlara rağmen karşısında roger federer efsanesi var ve bu adam baskı altında zorlu maçları kazanabilmeyi çok iyi beceriyor.
gönlümüz federer'den yana, hem zaten bu maç federer'in büyük ihtimalle son şansı bu ünvanı alabilmek için.
murray'in daha görebileceği bir kaç olimpiyat var, bu derece başarılı bir şekilde oynamaya devam ederse ileride daha pek çok şampiyonluk görücektir elbette.
ne olursa olsun iyi olan kazansın diyoruz tabi ki.
(bkz: go roger)
ingiliz taraftarların murray'i hunharca desteklediği karşılaşma olmaktadır. internetten izlemek isteyenlere hediye niteliğinde bir .

http://canli.trtspor.com.tr/live.asp?id=130
murray ağlar bu maçta.
federer çok rahat kazanır bu finali.
federer biran önce kendini toparlaması gerek dediğim maç. hayır kupon gidiyor amk olimpiyat madalyası eksik dedik hırslı dedik alır dedik ama ciddi konsantrasyon eksikliği gördüm ben tenisten anlamayan bir adam olduğum halde.

edit: tamam amk konsantrasyon yok da murray de banttan 3. sayısını aldı.
federer'in ilk seti verdiği karşılaşma.
ama yıllarca oynadığı maçlara bakıcak olursak ilk seti kaybetmesi hiçbir şey ifade etmiyor tabi, hala federer'in maçı alacağına olan inancımız tam.
hırsla gelen edit: gerçi olimpiyatlar olduğu için, britanya köylüleri basmış kortu, mübarek futbol maçı izliyorlar sanki, bir susun da adam oynasın di mi?
maçın anlatımında keşke mehmet sevinç yada caner eler olsaydı dediğim müsabaka.
Murray şanslı ve istekli bu gidişle kazanacağı karşılaşma olacaktır.
ilik gibi maç oluyor ilik!
federer'in ateşle oynadığı karşılaşmadır.
ayrıca biraz sonra murray'e buradan küfür etmeme ve silik yememe sebep olacak karşılaşmadır. *
içimi biraz daha hüzünlendiren maç.
bakıyorum ingilizlere halk olarak tasaları , tenis, futbol belki de pahalı olan bira fiyatları.
yaşıyorlar işte dünya da zaten ne yapılır ki ? gencecik yaşta gözünü dahi açamadan bir gece vakti hayallerine gömülmekmidir yaşamak?

andy murray in önde devam ettiği ve deli gibi desteklendiği maç.
az önce şöyle bir göz ucuyla baktığım karşılaşma, federerin kazanmasını istiyorum.
an itibariyle totem yapıp izlemeyi bıraktığım karşılaşmadır.
bir kaç saat sonra internete girip roger federer'in sevinç görüntülerini izlemeyi umuyorum sevgili sözlük.
Andy murray 3 0.

Madalya andy nin sanırım.

Tiribunler ayakta...
murrayi tanımasam dünyanın bir numarası diyebilirim.
andy murray'nin ölümüne ballı olduğu maç. majesteleri de iyice dağıldı.
(bkz: roger that)
Federer'in "Bunu Wimbledon finalinde madara ettim. Burda da rezil olmasın." dusuncesi ile oynadigini sandigim mac. Majeste boyle oynamazdi.
murray dışarı giden toplar için bile yerlere yatana kadar mücadele ediyor.
son derece kararlı evinde oynanan karşılaşmayı vermemek için, belli.
federer'e de bu kararlılığı gösterdikçe delirtiyor adeta. roger hiç yapmayacağı basit hatalar yapıyor ve seyirci her daim ayakta.

şu an bir futbol karşılaşması izliyor gibiyiz adeta.
federer'in maci sattigini ya da murray'e aciyarak verdigini dusunecegim kadar basit hatalar yaptigi mactir. bir olimpiyat maci da bu kadar ruhsuz oynanmaz arkadas...
ve andy murray öne geçti..
federer için iş bundan sonra daha da zor.
murray sanılanın aksine kesinlikle federer'den daha konsantre bu maça.

çok etkili servisleri var ve şayet bugün kazanırsa, galibiyetini oyununu küçümseyenlere cevap olarak göğsünü gere gere sergileyebilir.
andy murray'in olimpiyat şampiyonu olacağı maç. vaziyet onu gösteriyor. federer'in guardı çok düştü.
federerin ingiliz tenisci murray a acıdığı ve onu taraftarı önünde bağışladığı karşılaşma. adam iplemiyo koşmuyor bile
Street fighter'daki ken'e benzeyen tarzıyla murray'den dayak yiyordur federer abimiz. Kort kan ağlıyor resmen.